Delfinasi de iulie-august 2010 (153)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata!!!

e o caldura de mooori!!! azi-noapte la 1 erau 28 gr... acum nici nu am curaj sa ma uit... deseara cred ca punem apa in piscina sus pe terasa si asa ne mai balacim in cate-o dupa-amiaza...

azi as fi schimbat semnatura...38+... asa, acum avem 2 sapt si 15 ore!!!

ce-mi place entuziasmul si graba voastra de a naste... ma simt de parca as sta pe o banca intr-un parc cu Isa mea si cu Maria si v-as astepta si pe voi sa veniti cu copiii mici si mari

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana
...si pe Hannah cu rochita ...si dormind pe burtica lui mami


e pozitia noastra preferata si la dormit, si la papat (sau amandoua deodata )...

LA MULTI ANI, BABY78

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Crispro si eu inca il innebunesc pe sot cu cine a mai nascut..nu doar pe forum si printre cunoscutii nostri (mai avem vreo 5 copilasi nascuti cam in aceeasi vreme)...

Belu deci se apropie..

Denisa stai linistita, nu trebuie sa ti se intample la fel ! ai incredere, cum ai ajuns pana acum, va fi bine pana la capat si o sa iti tii in cateva saptamani frumuseii in brate

tina ce tare esti! doar 5 kilograme eu din 15.5 mai am 8-8.5 in plus dar mai vreau sa dau jos 6.5...dar la mine nu se vede nici o ameliorare pe cantar..poate si pentru ca mananc mai mult ca in sarcina si mai haotic, noapte, zi, iau spirulina, vitamine..tot felul de stimulente care nu te lasa sa slabesti

si ce e mai ciudat ca am picioarele umflate, de parca as retine apa in continuare si ma dor talpile de numa numa

si tu eladea 8 kile date jos...si oricum tu luasei doar vreo 10-12

mai mamicilor, ce mancati sau nu mancati, ca la mine nu se mai duce un gram jos, iar burta....tot ca de luna a patra

eu azi mi-am chinuit brotacelul...tot a papat la san haotic..adica suge 15 minute, adoarme, il pun in patut, in jumate de ora plange de foame...mai papa 5-10 minute iar adoarme...si normal ca asteapta biberon, ca ii e lene sa suga tot la san...dar acum e barbat, nu mai e un biet brotacel asa ca am trecut la operatiunea lingurita nu stiu cat a fost in gurita, cat pe babetica...cert e ca acum a papat la san fara sa urle de foame, dar la fel 15 minute..acum motaie dar nu adoarme, ca nu e cu stomacelul plin...sa il vedem la masa urmatoare, ca e vai de capul lui ii dau cu seringa numai sa nu mai vada biberon sa vedem, suge sau nu?

Otilia a venit o doamna care i-a pictat, nu avem noi asa talente ascunse desi doamna zicea ca e economist de profesie, deci se poate

multimim fetele de complimente toata ziua il pup si ii zic ca il iubesc si o rog pe Maicuta Domnului sa aiba grija de el sa creasca mare si sanatos! imi e asa de drag de el si nici sa merg la bucatarie nu imi vine, as sta mereu mereu cu el o sa fie baiatul lu mama

dragelor, unde sunt pozele cu aida?

am vazut si eu ceilalti delfinasi, adorabili pup pe fiecare in parte!! Sa fie sanatosi si sa creasca mari

LA MULTI ANI BABY!! SA FII FERICITA, SANATOASA, IUBITA, CU UN BEBITA CUMINTE, SANATOS SI PAPACIOS!!

ati schimbat capitolul pana sa termin eu de citit...si de alaptat 10 minute brotacel...parca avem program de nou nascut daca i-as da acum un pic de lapte praf ar adormi instant, ca e mort de oboseala..dar ma tin tare

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Nici eu nu pot sa vad pozele cu Aida. M-am uitat si pe contul vechi la Alina, dar fara succes. La delfinasi imi apar bebe Filip, Tudor Andrei, Matei Alexandru, Antonia Maria, Isabela si Andrei de Racusoru'...


Cris 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Racusor, sa va mearga bine in noua casuta. Camera lui Andrei e super. Imi place ca luminoasa. La mine partea ap. cu camera lui bebe e cam intunecoasa.


Cris 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Oare cum mai sunt Crissy cu Teodora, Lala cu Sebi?. Sper ca sunt mai bine. Ii purtam in gandurile si rugaciunile noastre.


Cris 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Cris vezi ca pe contul comun gasesti pozele cu Aida.

Bianca 35 fix Andra Maria

AMR 4+ pana vede mama comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Fetelor voi aveti dureri de spate?Eu am asa niste dureri care incep de la mijlocul spatelui,simt ca se lasa in jos si trec in maxim 3 min.



38+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR CATEVA ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen


Io zic ca ai dilatatie de 3 cm

Shery 37 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

AMR -3z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Buna fetelor!


Profit de faptul ca iubitul meu (de azi intr-o saptamana vom deveni...logodnici ) e plecat la biserica si la piscina si va mai povestesc un pic de mine.
Tot pe acasa sunt, prin pat, contractii nedureroase intr-o veselie, una dupa alta, fara pauza; marti merg la doctor, ca de fiecare data sper in vesti bune referitoare la col.

Am profitat ca mi-a dat voie medicul sa merg la epilat si a fost atat de bine! Nu am avut curaj sa ma fac de tot, ca inainte, dar cam 90 % tot s-a dus, si sunt asa fercita! Atat de dornica eram sa merg la salon incat m-am dus cu o zi mai devreme ! si deschid agenda, si vad ca eram a doua zi de fapt ; si de cand stau acasa tot incurc borcanele, am mai ajuns si alta data la ore aiurea la medic....inainte cand faceam o mie de lucruri nu-mi permiteam sa o iau asa pe aratura!

Mi-a sosit caruciorul, ne-am hotarat la inglesina zippy system, zepelina cum ii zic eu!
Si ne-au sosit si hainutele comandate de la fata recomandata de eladea , sunt de o calitate exceptionala si le-am prins si la reduceri (de exemplu, 5 body-uri albe , maieu, 2,5 gbp),am luat si 3 rochite din care una sper sa-i vina Sarei la iesirea din maternitate, e superba!

Racusor abia astept sa iti vad pozele, dar deocamdata nu merge picasa! Ma bucur ca s-a ingrasat!
Rodyka tineam neaparat sa-ti spun ce mult m-a impresionat ce povesteai legat de sot care a trebuit sa plece chiar la nasterea printesitei, si apoi a vazut-o abia peste 10 luni ...brr ...
Adriana felicitari! Sa fiti sanatoase si fericite!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Buna fetelor. Deci Belu mai stai o zi-doua, nu-i nimic ca noi incalzim motatele.
Vazut burtica de Sorina la 39 sapt plus 4 zile si scumpica de nepotica, sa-ti traiasca.
Eu am facut mancarica, am mancat cu sotul si acum la tv. Poate deseara iesim la o inghetata ca azi facem 16 ani de cand ne cunoastem.
Va pup, o duminica placuta in continuare.

33 + cu o de
AMR -6 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput