Prietene la bine si la greu - 29

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Am alta intrebare pentru mamele care inca alapteaza...copilasii vostri se mai trezesc noaptea la san????????????

Al meu se trezeste inca...bine..am noroc ca doarme cu mine si ii dau sa pape imediat si adoarme...eu cred ca de fapt se trezeste ca ii e sete. Oare cand nu se va mai trezi deloc?Sa ii dau pe langa tzitzi,apa mai multa seara? Ca la biberon nu am nici o sansa sa recurg ca nu il suporta...si parca nu i-as da noaptea sa bea din canita cu cioc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

va mai amintiti de noi???
noi suntem mai tot timpu plecate pe la tara si acolo nu am net , mi-a fost tare dor de voi si va pe toate si e puisorii vostri.
Noi suntem bine, inca nu avem nici un dintisor, dar tot vrea sa iasa unu; ne ridicam singure in picioare, dar nu mergem de-a busilea.
Inca nu am ajuns sa citesc din urma sper sa reusesc pana plec iar.

Am uitat Pozele cele mai noi
Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Poze botez

Ramona de Maya Paula (17.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata,

Dupa lupte seculare cu starea mea usor blue si lipsita de elan,am scris cateva randuri:
Lavi: de cirese stiu ca-s ok de la 6 luni sau asa ne-a zis pedi noua, la fel si pt caise. Pt diaree:ai incercat cu zeama de orez sau sa pasezi orezul(la blender ii fac eu) si sa-l amesteci cu ceva ce-i place?
Monis:ai zis ca i-ai dat branza cu marar...mararul era crud? Bine ati revenit.
Flavours:asteptam detalii ,nu cred ca se supara nimeni ,din contra ne luminezi si pe noi.
Smaranditza:dintisorii se indreapta ,nu-ti face griji pe cuvant de dintoloaga!Eu i-am dat biscuiti hipp(au zahar) si organix (astia par mai ok),dar cam 1 pe zi ,sa invete sa mestece si bucatele.La inceput se ineca ,acum vad ca se descurca mai bine.
Ionela: casnicie frumoasa si plina de bucurii sa aveti! pt problemele cu tatal tau(dc pot sa te ajut ,vb pe pm).Bravo lui Mihnea pt progrese,ce baiat destept ai!
Coque:ce dulce e topaitorul!
Laura:ce face Amalia?Mai are febra?


Intrebari intrebatoare:

1:Le dati sa "roada" morcovi/ardei gras crud sau mai bine zis sa molfaie in loc de jucarie?

2:Se vede pe brat semnul de la vaccinul BCG facut in maternitate? La noi nu se vede si e posibil sa o revaccinez...banuiesc ca i s-a facut o doza expirata...prin decembrie a inceput scandalul cu acest vaccin ,nu-i asa?

3: mamaliguta de ccand avem voie sa le dam? Parca Lyly si Lavi le-au dat deja,dar nu am intrebat inca oficial dc e ok.

va pup

ps: abia astept sa vad pozele cu piticii,nu am apucat.

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

La multe lunite,puilor sarbatoriti zilele acestea!

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

va mai amintiti de noi???
noi suntem mai tot timpu plecate pe la tara si acolo nu am net , mi-a fost tare dor de voi si va pe toate si e puisorii vostri.
Noi suntem bine, inca nu avem nici un dintisor, dar tot vrea sa iasa unu; ne ridicam singure in picioare, dar nu mergem de-a busilea.
Inca nu am ajuns sa citesc din urma sper sa reusesc pana plec iar.


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Poze botez

Ramona de Maya Paula (17.11.2009)


Salut! Bineinteles ca ne amintim de voi...si ma bucur ca ai intrat. felicitari pentru micuta Paula care se ridica singurica...Va avea timp si sa mearga de-a busilea...Cu privire la dintisori, stai linistita ca vor aparea ei...Unora dintre bebelusi le ies dintii chiar si la un an!

Sa intri cat mai des pe la noi.Va asteptam. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Am placat sa fac papica la puiut si apoi pe la plimbare.
Si nu in ultimul ramd sarbatoriitilor de azi si se ieri

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Poze botez

Ramona de Maya Paula (17.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneata

sunt intr-o stare proasta. De la muscatura de san a lui Mihnea ( a taiat bine pielea cu dintii) am inca dureri mari. A inceput sa se infecteze si nu inteleg de la ce ca tot curat locul dupa alaptat intai cu apa si sapun spoi pun betadine ( si inainte de laptat cu apa ) Am pus pompita pe san ca ieri se blocau deja canalele fiindca mihnea nu prea suge din sanul asta acum si pe mine ma doare pana la lesin si cand papa el... si la pompa... Cred ca ar trebui sa vizitez medicul... dar ma ia groaza cu programarile lui peste prajit si nici nu am cu cine lasa bebe cateva ore, apoi el e rupt de durere de la dintoci si nu sta cu nimeni ... L-as lua cu mine dar in spital nu are cine sa-l tina acolo efectiv cat ma vede dr... complicata treaba. Principalul e ca am reusit sa desfund aseara canalele cu pompa... si acum sanul e relaxat chiar daca doare ca

MULTUMESC mult pentru urari tuturor. sper sa fim sanatosi si sa ne intelegem , iubim, respectam multi ani de acum inainte si sa ne ajute D-zeu sa fim alaturi de Mihnea atunci cand va avea nevoie de noi ( deocamdata permenent, mai tarziu... il vom ruga sa ne lase sa-l ajutam)

trimit, fac ceva prin casa, si daca ma lasa Mihnea revin. Pupici


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

mami.ilinca Lui Rares i se vede vaccinul...a inceput sa i se vada la 2 luni, cand i-a copt acolo...tin minte ca m-am panicat tare, si cand m-am dus la vaccin m-a linistit medicul spunandu-mi ca e normal sa coaca acolo, chiar si dupa 2 luni...dar totusi, parca 7 luni e cam mult la voi...

cu privire la mamaliguta...eu zic ca e ok....chiar si de la 7 luni, desi am citit ieri parca o postare de-a lui Flavours cu privire la porumb si balariile lui!

ionela sa treaca sanul...nu ai idee cum te inteleg ca nu ai cu cine sa il lasi pe Mihnea.... poate totusi trece.

va las ca sunt cu juniorul in brate care se screme...si simt deja un miros adormitor care vine din scutec!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Mami.ilinca, eu nu i-am dat morcov sau alte leguminoase sa roada pe post de jucarie, buna idee, dar ma cam tem ca rupe vreo bucatica si se inneaca..
Mamaliguta nu i-am dat nici eu, si nici nu cred ca introduc prea curand, la noi abia mai mananca ceva fructe, tre sa ii reintroduc supica-piure de legume si abia apoi altele noi..
Vaccinul se vede binisor pe manutza, deci macar piticii astia nu ii mai am

Si raspunsurile pt Monis:
-incepusem sa ii dau la un moment dat a 3 masa cu iaurt si banana, acu de cand cu voma nici nu mai poate fi vorba de iaurtel/a 3 a masa..
- si eu stiam ca cica de la 1 an ar trebui sa pape cam toate..bine exceptiile cu carnea de porc si altele..Si eu am zis ca dupa 1 an o sa ii dau sa pape din mancarea noastra, dar la cum evolueaza lucrurile acum...nu mai cred
-la scosu fructelor care le dau acu nu cred ca o sa prestez prea curand, ca mie mi se par de fapt o gustarica, si nu mic dejun. Micul dejun e lapticu de la tatzi

Am scapat de febra momentan, dar am ajuns iar ieri la pediatra, ca ne-a chemat, sa fim siguri ca nu e altceva, stam amandoi cu inima cat un purice la orice icnet al ei..Ca mai nou icneste des, pare ca se inneaca, dar nu stiu cu ce puii mei, ori saliveaza prea mult de la dinti si nu stie sa inghita saliva, ori nu mai stiu ce sa cred
Tot paznic la butoi sunt..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Miany , sa va aduca DD o nepotica frumoasa si sanatoasa!! si pozici pt noi, matusile iestea curioase
Ca si Crissa era restanta cu pozici de nepotica-pisicuta si nu a mai venit cu ele in dinti

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput