APARATE DE GATIT CU ABURI

APARATE DE GATIT CU ABURI | Autor: kiki31

Link direct la acest mesaj

Fetele care aveti asa ceva imi puteti spune va rog, din ce material sunt facute compartimentele? Stiu ca sunt din plastic dar ma intereseaza daca contin BPA sau nu.De mult timp ma gandesc sa-mi cumpar si eu unul dar am tot ezitat din cauza ca nu stiu sigur daca au in componenta BPA-ul.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki31 spune:

Chiar nu stie nimeni ce simbol au recipientele de la aceste aparate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki31 spune:

Raspund tot eu deci: am fost la cercetat si am vazut ca toate sunt facute din policarbonat deci cum este mai rau deoarece contin bisphenolul care este daunator sanatatii. Singurul care nu e cu BPA este cel de la braun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

da? f interesant. eu l-am cumparat acum cativa ani, din Romania si nu m-am gandit la acest aspect. Braun se numeste. era cel mai scump din magazin, la data aia, de aceea l-am cumparat.
il folosesc destul de putin.


Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

steamer de la miele. simplu de folosit- ca aspect seamana cu un aprata cu microunde, cu tavi de inox ce se pot suprapune , programe presetate , si nu in ultimul rand o carte de bucate pentru el.
Se intretine usor si gateste prin abur -se baga in priza si se pune apa intr-un recipient . fara zeci de oale suprapuse , pe foc sau mai stiu eu unde
Superb .dati banii pe ceva de calitate si usor de folosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

LIGEEA - Cat consuma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

nu consuma mult curent . Miele sunt foarte economice
Uita-te pe net la sectunea miele -steamer .
Sunt si foarte ergonomice-gandeste-te un cuptor de microunde in intregime din inox in interior cu ceva ca un rezervor de apa in partea dreapta. Se scoate , se umple cu apa de la chiuveta , se pune la loc. Ai 2-3 tavi din inox in care gatesti mancaruri diferite-ex un meniu complet pt. 6 persoane fara probleme , dintr-o data . Programe presetate , reglezi temperatura , timpul de fierbere -ai carte cu tem. si timpul pt fiecare tip de aliment dar si pt. combinatii .
Poti inrterupe fiernberea si poti adauga alte legume sau ulei, etc , dupa care inchizi usa si fierbe mai departe .
E absolut minunat .

Mergi la inceput