Dovlecei 2009,felicitari Iulika *159*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Uka ai atipit ? vezi ca a revenit coana Hepilica, incinge gratarul ..ca are ea bere la rece


Maia te pup papusa .....sa te joci frumos auzi....sa plangi tare cand sunt muncitorii, ca sa plece mai repede

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Luto - hai ma, ia tu un mic si-o bere in cinstea mea ca vad ca Uka a adormit. Zici ca david merge la gradi... hihihi...ce tare. abia astept impresii. Si eu m-am gandit la varianta asta, dar nu am 100% incredere...stii cum e in Ro..., iar tati nici nu vrea sa auda sa o dea pe draga si iubita lui MICA la cresa.....

Lali - te pup. felicitari pentru "clar si raspicat: mama". hai, bei o bere cu mine? da' repede ca tb sa scot copilu' la aer. da-o pe gat.

diamar - .

techila - te pup mami. ce mai fac gemenasii? phaiii de mine, daca eu cu un copil si am impresia ca abia fac fata...da' tu sa alergi dupa 2. sau poate merg in aceeasi directie ?

fragutza - hai ma... ce faci? pe unde esti? hai ca ma venit . ce mai face natalia scumpa?


TEMA

intrati pe rand si spuneti pe scurt ce faceti voi si copiii....

repere:

COPII

- progrese
- la masa
- la somn
- diverse

MAMICI

- info la alegere, dar sa fie cu picanterii .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Madam Bunaciune da' dupa pastai merge un mic si-o bere ?
Raspuns la tema :
Progrese Paul :
- de azi spune "mama"
-face treaba aia mare si urat mirositoare la olita in fiecare dimineata,uneori si peste zi,cand nu-i ratez "semnalele"


Revin,ca vrea si el pastai

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Am uitat sa va spun un mega eveniment.

Maia a cazut din patut acum vreo saptamana. Din patutul ei, de la 1 m, s-a urcat pe pernele care protejau zabrelele si s-a aruncat.
Am fost socata cand am intrat in camera si am vazut-o busiland pe jos, cand eu de fapt o pusesem in patut.
N-a avut nicio treaba.... s-a aruncat premeditat si controlat. A aterizat pe niste perne moi care erau in dreptul patutului ei, pe jos, puse de mine pt orice eventualitate. Sot chiar imi spusese cu vreo 2 zile inaintea evenimentului ca sunt exagerata, "cum sa sara din patut de la 1 m?". Oricum nici prin cap nu-mi trecea ca ar putea sa urce pe acele perne de protectie de la patut, sa-si ia avant si sa se arunce peste gratii. Iar salteau era coborata la nivelul 2, ea ajungea doar cu capul desupra barei cu zabrele.

Acum am coborat salteaua la ultimul nivel.

N-a avut insa nicio problema. E foarte curajoasa .
Si nici eu nu am reactionat asa cum imi imaginam ca as putea sa o fac daca vreodata cade de undeva. Poate si pentru faptul ca ea busilea linistita cu o perna dupa ea. Cred ca pe aia aterizase. Oare sa-i cumpar un avion ? Vad ca-i plac inaltimile si senzatiile tari.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele !
Am lipsit si eu doua zile si am un capitol de recuperat!

Noi suntem bine, doar ca zilele acestea Mihai este mai marait cred ca iese si al 8-lea dinte. Nu vrea sa zica nici mama nici tata.

Vreau sa spun si eu sarbatoritilor de azi la multi ani! Ii pupam pe toti!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

mey, mai sunt copii fara dinti la aceasta varsta ? sau toti au cate 6-8 buc?

auziti? va rog intrati pe rand si salutati-ma cu respect, nu toate-odata.

hai ca ies afara dupa familia mea . ma intorc. sa fiti pe faza ca nici nu stiti ce pierdeti .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Continuare :
-papa tot din castronel,mai putin branzica,aia e cah inca;
- nu prea mai papa noaptea,doar la cateva nopti ma pocneste cu biberonul in frunte,ca il are gol langa el sau cu ceai
- nu mai vrea noaptea in patutul lui,adoarme tinandu-se de hainele noastre
Despre mine...ce sa zic... am facut inca un pas catre mai bine,mi-am redescoperit miile placeri de demult aruncate intr-un colt . Rad ca toanta de te miri ce,sunt tare vesela in ultimul timp,cred ca au pus astia ceva in apa..
Constructorii ce zic? Mai vor sa stea prin preajma? Nu le mai pune si tu bere la rece , da drumul la catelul ucigas de fazanite si spunele ca dac nu termina la timp il tii nemancat o zi si ii dai drumul intre ei

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna seara!

La multe lunite, Loris!!

la multe lunite sårb de ieri si de azi, un pupic dulce pt trandafirasul Raisa!

Eu abia acum seara mai apuc så intru cand Brucu merge la nani.In rest comp sta deschis toata ziulica dar nu apuc deloc så ajung la el pt ca daca ma vede Bruce e calare pe laptop.I-a promis tat-su ca ii face un comp numai pt el numai så nu mai stea calare pe al lui

Sper ca sunteti bine si dovleceii sanatosi si voiosi!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Alex distractie faina la munte!!Pune mami si tu acolo in bagaj vreo 3 rochite si pt tine si vreo 2 costume pt tati poate mergeti la vreo serata.

Fran si Uve distractie plåcuta maine la nunta..Ce coincidentå!Super!

Hepi bine ai revenit mami!!Ce tare e Maia!Sunt sigura ca a planificat totul de ceva timp cum sa escaladeze patutul.

Laura am vazut pozutele cu ingerasii tai si am uitat så iti spun ca seamana tare bine Mihai cu Ramona.Sunt tare dragalasi.Si felicitari pt al 8-lea dintisor..Woww!!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Laura am vazut pozutele cu ingerasii tai si am uitat så iti spun ca seamana tare bine Mihai cu Ramona.Sunt tare dragalasi.Si felicitari pt al 8-lea dintisor..Woww!!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå





multumim mult pt aprecieri!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput