Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu intrebam de botez si fotograf si multumesc tuturor care mi-au raspuns.

BUMBITZA - Stai intai sa te cert. Ai spus ca ii prepari laptele cu Dorna? Dorna cu capac alb are trecut pe eticheta asa: microbiologic pura si se recomanda pentru hrana bebelusilor. In concluzie nu mai face prostia s-o fierbi.
Acuma sa-ti zic de ce. Apele astea au un continut de minerale si saruri. Daca le lasi asa cum sunt e ok, daca vii cu initiativa de-a le fierbe, ele prin evaporarea vaporilor cresc densitatea mineralelor si-a sarurilor, iar bebe inghite mai multe decat are nevoie rinichiul si alte alea ale lor. Ii faci rau copilului.

Apele care se fierb sunt de la robinet sau de izvor.


Si acuma CASA DE PIATRA IN CONTINUARE, LA MULTI ANI FERICITI SI IUBITI SI DE TOT CE MAI IMI DORESC PENTRU MINE SA AVETI SI VOI PARTE DIN PLIN!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVAMIKA spune:

ROXANA, sper ca atunci cand va sta in fund sa-l accepte....ca ma tot uit in jur si vad o groza de copii in carucioare....numai eu cu ea de gat....sau in portbebe....si deja m-a cocosat.Eu ies afara cu ea in carut, sta vreo 10-15 min dupa care incepe circul....si in final sfarsesc prin a o lua in brate iar carutul il imping gol....eventual mai pun cate o sacosa cu zarzavaturi dc ajung prin piata...ufff.I-am ridicat copertina sa vada in jur dar cand se plictiseste nu-i mai tb nimik.

EVA IOANA 15 MARTIE2010

http://picasaweb.google.com/CorinaAvrigeanu/EVAIOANA15MARTIE2010#5477530324843280738

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

IONICA28 - Da' o patisi, fata, pe toate partile. Imi pare sincer rau si sper sa-l botezati pe pici dupa cum ati stabilit in final fara sa mai aveti parte de peripetii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Ioana -- ce vesti triste... condoleante familiei nasei voastre... si insanatosire grabnice baietilor tai.

Bumbitza -- distractie placuta la concert. De ce nu merge si bebe cu voi? Si eu cred ca Roxana ca da vrei sa ii dai cu bibe trebuie sa incerci inainte, sa nu ai surpriza ca il refuza.

Eva -- noi nu prea folosim carutul, mai tot timpul e in Ergo. De asta, cand o pun in carut e foarte incantata. Teoria asta cu attachment parenting e ca cu cat ii tii mai mult aproape de tine, in brate, in port bebeuri, cu atat mai mult dezvolta independenta si cand ii pui jos, in scaunel, in carut nu mai plang. Poate daca incerci sa nu o mai pui in carut deloc vreo saptamana si sa stai cat mai mult cu ea in brate, dupa o saptamana va fi multumita in carut...

De acum sper sa ne mai linistim si noi. Am rezolvat si cu vizele, si cu biletele alor mei, de acum sa tea sa se bucure de copii inca o saptamana, ca dupa aia nu ii mai vad toata vara. Maine seara vine si Coleman, mergem la un picnic de 4th of July, cu barbecue, atificii, abia astept sa ne relaxam si noi un pic cu alte familii, in timp ce copiii alearga si se zbenguie cu alti copii. Azi am in plan sa merg la cumparaturi, dar sa vedem daca reusesc sa ma coordonez...

Va pup!

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

KOSSIR...tot am vrut sa t inreb, ce fel de portbebe ai?...cum de nu a stat bine in el...intreb si eu ca sa nu fac vreo magarie

IOANA28, sa va faceti bine si sper sa aveti un botez frumos...mi-esti draga...tot am uitat sa iti zic...eu am bunici langa Blaj

ANCA, da, am zis, acea adeverinta de la munca am avut-o si eu, dar nu stiam ca asa ii zice....

IOANAACT, si baiatul meu isi roade mainile in continuu si amandoi pumnii si i-ar baga de poate...dar nu de foame face asta ... ii place lui asa cand se plictiseste...

EVAMIKA
, al meu a avut vreo 3 zile cand plangea in carut...am descoperit ca ieseam cu el la ore nepotrivite, ori era prea obosit si ii se parea mare agitatia afara, ori trebuia sa faca kk si se tot agita...sau s-ar putea sa vrea sa ragaie si asa nu sta bine....zic si eu acum, las-o putin sa planga sa vezi daca nu adoarme...sau incearca varianta Deliei

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna dimineata fetelor, si haideti la cafeluta
Chiar daca va scriu rar, sper ca nu ne-ati uitat pe mine si pe Petala.
Suntem in continuare la buni la Galati, in curand de 2 saptamani si cred ca ramanem si a 3a, spre disperarea lui tati.
Eu sunt in al 9lea cer, atat de rasfatata, Dzeu sa-i dea sanatate mamei mele, nu ma lasa sa fac nimic, eu ma ocup doar de copil, si credeti-ma e minunat
Pai la Bucuresti faceam totul singura, copil+menaj+mancare si sotul venea acasa la 21 si ma lua de fresh....
Deci, cine mai e in situatia mea, si are o mama la care sa se refugieze intr-o vacanta...va sfatuiesc din inima sa o faceti ca e minunat!
Jane, e domnisoara mare azi, vad ca face 4 lunitze, la fel si Albert, cavaler mare, implineste 4 luni! Bravo mamicilor ca ati ajuns aici, sa va creasca puii frumosi si sanatosi in continuare!

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina
http://travel.webshots.com/album/578012849RTYjOL?vhost=travel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fete!
Va citesc de cateva minute, dar n-am scris de somn ce-mi e. Acuma e ora cand ma trezesc si daca imi lipesc ochii cu superglu, apoi mi se face iarasi somn si deobicei ma mai culc. Astazi, insa e o zi mai grea ca avem ceva mai multa vanzoleala prin casa.

M-am sculat ca deobicei, dar cu sufletul nitel melancolic. Ieri incepusem sa imi fac in gand lista cu invitatii pentru botez. Nu-l fac ca multe dintre voi, desi ale voastre au fost tare organizate si frumoase. Va fi un botez relativ simplu. Mers la biserica, venit acasa unde o firma imi va aduce meniurile in stil de bufet suedez. Va fi muzica, bebe in mediul si patul lui si cam atat. Si m-am gandit la varianta asta pentru ca din start am zic ca nu voi chema multa lume. Asta nu excludea totusi invitati.
Mai, si gandindu-ma la oamenii potriviti acestui momnet intim si drag mie, m-am intristat.
Dintre toti pritenii si rudele mele au mai ramas foarte putini pe care sa-i mai pot numi asa. Rudele au decedat sau plecat din tara. Prietenii au cautat si ei locuri de viata mai primitoare sau si-au schimbat profesia implicit aanturajul si s-au indepartat fara ca sa se creeze o raceala intre noi. Ci pur si simplu viata asta tumultoasa si ziua tot mai scurta nu ne mai poat ajuta sa ne regasim.

Iar prieteni noi nu mai exista. Oamenii sunt atat de inadaptati noului, atat de putin toleranti, iar capacitatea de-a te acomoda cu cineva de la o anumita varsta scade. Asa ca, am o melancolie gratuita si mi-e ciuda pe mine ca simt asa pentru ca stiu cat de sociabila si ce potential de loialitate camaradereasca mai zace inca in sufletul meu.

Cat de reci am ajuns sa fin intr-o tara cu oameni tot mai depresivi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eva , nu o lasa sa inceapa sa urle tare , sa se enerveze, vezi ca plnage ia.o in rate linistita, apoi peste 5-10 minute ii razi, ii vorbesti si o pui iar, se va obisnui incet incet

miria tu tot ai invitati, eu doar nasii si atat! si nu se pune problema ca nu are cine veni, dar uite ce bine mi.a fost mie singura dupa nastere, de ce sa.mi tai singura craca:)))
bine , mie nu.mi plac nuntile si botezurile deloc, de fapt ma refer la tot ce inseamna dupa biserica, dar deloc si eu si leo ne potrivim perfect in sensul asta


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

scaun de masa
ma incanta asta din ce in ce mai mult, mai ales ca e foarte atent cu coloana etc
http://www.stokke.com/en-ro/highchair/gallery.aspx

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ROXANA - Mie imi place lumea multa cu diverse prilejuri. Nu-mi plac exagerarile, gomoseniile, eticheta, fitele parvenitilor. Si atunci, m-am retras in carapacea mea. Sotul meu, insa, desi extrem de vorbaret si prietenos rejecteaza tot mai multe persoane. O fi si cu varsta, dar pe mine asta ma incomodeaza uneori.
E drept ca si eu, ca toti ceilalti sunt o tipa comoda, prefer sa stau acasa decat sa bantui, dar asta nu-i impiedica pe altii sa vina la noi.
Eu ma regasesc in ambele variante, difera numai imprejurarile. Uneori vreau linistea si comoditatile mele de acasa, dar sunt momente cand vreau multime si agitatie.
Na, daca nu mi-ar placea extremele n-as fi berbec.

Mergi la inceput