Cresterea prepelitelor (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freenolf spune:

Si la mine dejectiile ajung in gradina, pe post de ingrasamant. Anul trecut am avut o productie super de rosii Au ami venit si vecini sa-mi ceara si evident ca i-am servit.
Acum nu sunt o problema iar la primavara o sa fac o "ingraditura" unde sa le depozitez si sa se macereze pana la toamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns todi spune:

Buna ziua tuturor,
Sunt nou pe forum, intentionez si eu sa cresc cāteva prepelite ouatoare pentru consum propriu. Vreau daca se poate sa iau legatura cu cineva din zona Satu Mare.
Stima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikeruursu spune:

totusi nu imi trimite si mie cineva poze cu custile voastre .. eventual si schite. bikeru_ursu@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiraroby spune:

www.bizoo.ro/produse/...cresterea-prepelite/start.../10/ - Copia cache - Simili
aici gasesti poze cu baterii pt prepelite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyana spune:

buna tutror,
am citit pe nerasuflate tot ce s-a postat pe acest forum,acum am achizitionat o baterie cu 40 prepelite.
In primele 2 zile am adunat cate 8 oua,dar de ieri doar doua.caldura si lumina au,si le hranesc cu ce am cumparat de la cel care mi-a vandut si prepelitele.Puteti sa ma ajutati cu vreun sfat,de ce nu mai fac oua?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freenolf spune:

Din cauza stresului mutarii. Ai rabdare, intr-o saptamana ar trebui sa-si revina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiraroby spune:


nu stiu ce se intampla din 60 prepelite imi ouau doar 5,acum nu mai oua nici una!Ce sa fac?Astept raspuns urgent si pe amirazajontz@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ABCDF spune:

Am 100 de prepelite si consuma aproape 5 kg de furaj pe zi. De ce consuma asa de mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui amiraroby


nu stiu ce se intampla din 60 prepelite imi ouau doar 5,acum nu mai oua nici una!Ce sa fac?Astept raspuns urgent si pe amirazajontz@gmail.com

Pai de unde sa stie cineva care sunt conditiile la tine. Un raspuns exista dar poate fi oricare: harana, apa zgomot temperatura varsta...
sigur este un raspuns.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui ABCDF

Am 100 de prepelite si consuma aproape 5 kg de furaj pe zi. De ce consuma asa de mult?

Pai de ce ti se pare mult? 50 gr furaj/24 ore/prepelita nu e mult.


www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput