HAI CORINA! BRAVO MOV79 , LALA! iul-aug2010 (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Azi am facut mancare pe scaun, si acum ma odihnesc, ma simt bine, nu am contractii, maine schimbam saptamana!!!!!!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
34+ cu
AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefania_97

Nela eu sunt sigura ca bebe al meu va aparea pe la 41 de saptamani. Am nascut la 42 de saptamani ultima data. Nu ma astept sa vina bebe mai devreme de 41 de saptamani.

Sper sa nu se faca insa prea mare. Catarina a avut 3670 la 42 de saptamani dar se zice ca baieteii sunt mai mari.

Chiar sunt curioasa daca apare de ziua mea pe 4 aug.

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si36+ AMR 4 sap. pana la marea intalnire
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca



Sa fie asa cum vrei tu.

32 + cu o de
AMR -7 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Mai fetelor, oare de ce am eu durerile astea in burtica de pe la amiaza? Simt asa ca niste cutite si burtica e un pic tare. De pe la ora 17 stau numai in pat dar vad ca degeaba. Azi am fost un pic pe la piata si am facut mancare, deci nu efort. Posibil sa fie de vina pozitia bebelui si sa apese pe acolo? Ce sa fie oare?

32 + cu o de
AMR -7 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Adriana da dar IR-ul ombilical trebuie sa fie mai mic decat cel cerebral ca la tine,iar la colega e invers,de aceea am inteles ca ar fi o probl,asa s-a exprimat dr.

Vladia esti totusi in sapt 36 ceea ce e f bine!dar stai la patut sa mai prelungesti putin venirea lu' bebe!

Nela ai sunat dr??parca ai contractii dureroase daca zici ca se si intareste burtica pe langa dureri.Stai si tu in patut si vb cu dr!



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
34+ Carla Maria si Matteo Cristian

AMR -3 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Carmen totusi nu te forta tu cu colul tau micut!Leti mai trebuie sa stea 2 sapt macar!!



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
34+ Carla Maria si Matteo Cristian

AMR -3 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Nela, ia si tu un no-spa, sa se relaxeze burtica, si poate nu mai simti nici cutite. Relaxeaza-te cat poti de mult, fa sushu des.
Cutitele le simti mai indelung, sau sunt scurte si se repeta?


Vladia, relaxare maxima si odihna, ca sa mai stea bebe in casuta cat mai mult. Asa cum spuneau si fetele sunt sanse sa mai stea, dar trebuie sa fii cumintica.

Cris, Razvanel (23.11.2004) si 34+ Rianna
AMR 5+ Doamne ajuta sa stea cumintica in burtica pana la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

nu Carla nu ies din casa, stsau in pat toata ziua doar am facut o proba , mancarica o ora pe scaun

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
34+ cu
AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Carla dr.meu e plecat din tara, se intoarce numai joi si vineri sunt programata la eco, dar totusi...sa iau un no-spa pana una alta? Repet durerile sunt ca niste cutite mai mult in zona buricului si mai sus aproape de stomac.

32 + cu o de
AMR -7 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciristina_serban

Nela, ia si tu un no-spa, sa se relaxeze burtica, si poate nu mai simti nici cutite. Relaxeaza-te cat poti de mult, fa sushu des.
Cutitele le simti mai indelung, sau sunt scurte si se repeta?

Cris, Razvanel (23.11.2004) si 34+ Rianna
AMR 5+ Doamne ajuta sa stea cumintica in burtica pana la termen!


Am luat acuma un no-spa sa vedem.

32 + cu o de
AMR -7 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Nela 'cutitele' astea pot fi si de la intinderea uterului pt ca acum creste bebe f mult.Eu cred ca am experimentat si experimentez toate tipurile de dureri,intepaturi in tot felul de zone.Dar durerile de burtica localizate la nivelul stomacului pot fi de la faptul ca uterul apasa diafragmul si stiuu e f nasol.Eu nu am luat no-spa toata sarcina ca dr din Ungaria nu este de acord cu el,deci nu pot sa te lamuresc in privinta acestui medicament.



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
34+ Carla Maria si Matteo Cristian

AMR -3 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput