**Capsunele-n 2007(123)** Bun Venit Elias Andrei

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Oricum se stie ca poluarea isi zice cuvantul, ca startul de ozon e rarefiat... Ca oamenii nu au grija de mediu! Important e ce facem NOI sa fie mai bine! Si implicit cum ne educam copii!

Alina-Mirela 30+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Citat:
citat din mesajul lui Al_Ma

In mod cert, ceva se intampla, se poate observa facil ca sunt modificari climatice intense. Nu stiu cat de "grozav/groaznic" o sa fie, dar cred ca e bine sa fim cel putin atenti la toate masurile de precautie ce se propun. Nu ma refer la spovedit , ci, de exmeplu, la surse alternative de electricitate care sa ajute sa trecem peste o eventuala pana cum este cea anuntata de NASA. E un subiect de urmarit.


Multumesc, Alma, ai punctat f bine. Nu sunt disperata si nici inconstienta sa sperii copiii asa ceva, dar trebuie sa avem o atitudine OPEN, nicidecum de Ignore.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Salutare, mamici!

Ce mai faceti? Mai dau si eu un ochi din cand in cand pe aici dar nu prea reusesc sa tin pasul sa si scriu. Ma gandesc de multe ori la voi si la piticii vostri
Noi suntem bine, copiii cresc, cea mica devine din ce in ce mai nazdravana, Andrei e mai cumintel...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Didi multumesc!

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Madaiulia, La Multi Ani! Sanatate, fericire si noroc!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

ceau.
Mica, ce concediu frumos!!!!!!!!!!!! Bravo!!! Maya parea foarte incantata.

Liviana, am auzit si eu...ce e drept ar trebui o palma omenirii, noi am stricat totul, noi oamenii. Fara telefoane, televiziune rezist, dar macar poate pe unii i-ar mai trezi la realitate.
Sincer poate sunt dura dar ..... chiar nu ne pasa de mediu.

Andreea , mamica Elizei
poze
13.05.2007
poze2

5+

bebelicu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

mada, Sa fii sanatoasa si fericita si sa vina barza din nou la tine!

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

mai, mai dar ce scurte sunteti voi la vorba azi..numai telegrame

Azi chiar ca am avut o zi bune, de muult timp incoace, am fost si in oras si m-a lasat cauciucul la bicicleta fix la mijlocul drumului, 4 km catre oras, 4 catre acasa..nu aveam nici bani pt bilet de tramvai..dar asta nu inseamna ca imi stric ziua

Alma, discutii despre stratul de ozon tot aud/vad pe la Tv si presa, pe net..pe unde vrei, de mai mult timp, si cu okiometric iti da-i seama ca ceva nu e in regula.

Ce fac de mult: nu ma expun la soare si mai ales pe copii, de aceea i-am lasat si pe plaja imbracati..

ca mergem toti cu bicicletele si lista continua..

aceasta informatie nu a aparut dintr-o data.

Acum alt aspect..de murim, murim cu totii. asa ca io incerc sa traiesc clipa, sa ma bucur de ingerii care sunt printre noi si sa le caut compania.
Nu stiu care e experienta voastra legata de moarte..io eram tare speriata odata inca sunt dar altfel, de acu 2 ani, cand am trait alaturi de tatal meu (unele fete stiu) ultimile 46 de ore. Era asa impacat si multzumit ca ne-a transmis: sa ne traim viata asa cum si-a trait-o el, si la final sa fim la fel de mandri. Sunt multe de scris, nu am cuvinte, dar daca pot sa schimb ceva schimb altfel as fi precum in fabula drobului de sare...

plec sa imi iau copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Eu chiar sunt ca in povestea cu drobul de sare in ceea ce o priveste pe Mara si incerc de multe ori sa ma echilibrez. De cate ori ii apare ceva mai neobisnuit, stau ca pe ace. La cate cazuri de copii bolnavi de diverse boli am vazut, mi-e frica intotdeauna sa n-o pierd. Sunt un pic cam crizata pe tema asta, stiu. Dar, legat de ce a scris Liviana, imi este teama intr-adevar. Nu mi-e teama de moarte atat timp cat nu sta in puterea mea sa o evit , ci de faptul de a nu fi facut ce trebuia desi as fi putut sa o fac. De-aia mi se pare util, chiar necesar, sa fii deschis la toate alternativele de precautie sau preventie.
Stii cum e povestea cu Ionica si lupul, nu? Ne-am panicat la eclispa solara, la ideea ca in anul 2000 va fi sfarsitul lumii etc. De-o vreme incoace nu mai dam atentie la astfel de previziuni. Asta pana chiar o sa se intample ceva major si o sa ne prinda cu chilotii in vine.




Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Madaiulia, "La multi ani!", sanatate si iubire multa.

Sunt pe aici, va citesc, va admir, n-am timp si neuroni sa dezbat subiectele zilei dar le urmaresc cu interes.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput