Ghiocei de martie - aprilie 2009 ***223***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Pisigri
Mai, io nu stiu daca v-am zis traseul meu, sa nu credeti ca m-am nascut pitzi:
- in liceu umblam numai in "adidasi" (erau la moda "Puma" facuti in Ungaria, care sunteti mai din zona mea si mai peste 25 de ani sigur stiti:))) sau mai ales in bocanci (bocanci negri, solizi, "adevarati", rockeresti; se ingrozea taica-meu cand ma vedea in plina vara tragandu-mi "boconcii" in picioare...);
- in facultate...tot asa; doar prin ultimul an de facultate am inceput sa mai port niste pantofiori cuminti, negri, cu ceva toc mic si patrat (va amintiti de Carmens?) dar doar la "ocazii" (examene orale:)))
Mania cu pantofii m-a palit pe la vreo 25 de ani, intai timid, apoi din ce in ce mai dezlantzuit:))))
Inapreda, te refaci? Acum imi dau seama ca sotzul tau e nascut intr-o zi cu prietena mea cea mai buna.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever


Ooo, mi-ai amintit de primele mele '' pume '' albe cu cu dungi mov luate din piata de la Arad dupa un drum special pt asta , apoi de bocancii pe care ii mai am si acum la bunica-mea si cum sa nu de Carmen's din care a ramas doar amintirea acum ! Ce vremuri nene !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Zambariciul meu (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, eu recunosc faptul ca nu am bagat in seama recomandarile cu incaltamintea drept pt care noi avem ghete de blugi ce-i drept pe glezna dar fara talonet, pantofiori tip balerini si sandalute tot pe glezna sa zic dar fara talonet, de fapt nu am avut nici o pereche cu talonet
Chiar zilele trecute imi zicea mama ca oare nu are Alexandra platfus dar dupa ce am citit putin am ajuns la concluzia ca acest lucru se diagnosticheaza dupa 2 ani, pana atunci toti par ca au asa ceva !


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Zambariciul meu (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Mai Ilinca, tu crezi ca o pereche de cizme mov te califica pentru titlul de pitzi? Mai ai de muncit, dragutza!!
Pe mine nu m-a lasat mama sa umblu in bocanci vara:(. Mai recuperez acuma din cind in cind, ca sotu ma lasa :))

Io am reusit sa-mi ies din pepeni ieri si azi la un topic, de-am zis ca nu mai citesc pe forum in alta parte decit aici...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pe langa ploaia de stranuturi ne-au aparut si mucii deci e clar ! Sper ca poate iasa ceva dintosi ca prea baleste , i-am pus picaturi si i-am dat un paracetamol de control, e bine, nu?


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Zambariciul meu (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Anaan, eu recunosc faptul ca nu am bagat in seama recomandarile cu incaltamintea drept pt care noi avem ghete de blugi ce-i drept pe glezna dar fara talonet, pantofiori tip balerini si sandalute tot pe glezna sa zic dar fara talonet, de fapt nu am avut nici o pereche cu talonet
Chiar zilele trecute imi zicea mama ca oare nu are Alexandra platfus dar dupa ce am citit putin am ajuns la concluzia ca acest lucru se diagnosticheaza dupa 2 ani, pana atunci toti par ca au asa ceva !


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Zambariciul meu (03.03.09)

Si eu ma uit de citeva zile mai cu emotii la cum calca Ilinca, si mie mi s-a parut ceva de platfus...da daca zici ca ai citit despre asta, te cred pe cuvint...si ma bucur :)







If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Care topic, pisigri, ala de doarme fata 6 ore?
Pe mine maica-mea ma incuraja in tot ce tinea de rockereala, inclusiv imi lipea postere pe pereti (io n-aveam indemanare sa lipesc drept). Cu bocancii vara era chiar de acord, ca de la ea am mostenit circulatia periferica proasta...pe canicula-mi era numa bine-n bocanci:)))
Novus, dungi mov? Cool. Io pe atunci nu suportam culorile, eram toata "dark":))) Compensez acum:))
Sophiphi n-are decat 4 perechi de "incaltzai": un fel de ghete mai grosolane (erau buni cand era frig), pantofiorii "de printesa"(asa le zice maica-mea pantofiorilor primiti la 1 an:))), niste tenisi f. f. usori si comozi si acum niste sandalutze deschise. Cu cele 2 pomenite in final merge cel mai bine (mai ales cu tenisii, care nici vorba de talonet).

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Novus, Sophiphi are muci de martzi (chiar eram ingrijorata pt. calatoria la Cluj); miercuri, joi, vineri a si stranutat. Neavand alte simptome (febra-nu; tuse-nu) nu m-am ingrijorat. Pana vineri a avut muci mai aposi, apoi de-aia "fornaitori", mai vascosi (scuzati acuratetea descrierii). Cred ca fiindca si eu am racit usor la Cluj ei i-am transmis anticorpi, de-aia a avut o forma nesemnificativa de raceala. Asa sa fie si la Alexandra!
Eu doar marti noaptea i-am pus un supozitor paracetamol; in rest, ser fiziologic la greu si un pic de protargol pentru eliberat nasucul.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

uau... mi-am amintit de liceu; pai la ore eram super cuminte, imbracata decent si la pantofiori (ca altfel zburam din liceu.... ce vremuri, ne respectam profii pe atunci, cuvantul dirigului era lege sfanta la noi); dar si cand scapaaaaaaam.... aveam niste bocanci adevarati, din aia pana la jumatatea piciorului si cu sirete si catarame... si toata vara-i purtam; saraca mama incerca sa ma faca sa-mi pun bocancii "scurti", pana la glezna; si cealalta varianta era imbracamintea super sexi, rochite scurte si decoltate si niste sandale cu toc de 12,5cm; tata zicea ca am 2 personalitati, ca dimineatza plecam amandoi la liceu (el e prof acolo, a fost chiar si proful meu) si eram fata lui cuminte si de 10 pe linie si seara ma transformam in monstru rebel; dar intotdeauna mi-au dat libertate si incredere deplina, si eu le-am respectat-o din plin si mi-am meritat-o; a, si bubuia nirvana toata ziua
la facultate primul an am fost ceva mai traumatizata de trecerea la bucuresti, stateam in gazda.... nasoppa; eeeee, anul 2, la camin....... ramstein a fost intaritorul meu in sesiuni, mult si mult lucky strike rosu; ce viataaaaaaaa...

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dyanna, nebunatico !!

Ilinca, nici Alexandra nu are alte simptome si deocamdata mucii sunt aposi , speram sa treaca repede, nu de alta da' Pisi e disperat

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Zambariciul meu (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!
Am fost in vizita cu odrasla, care, in afara de spartul unui ghiveci si de umplut cu bucati de paine toata casa gazdelor, a fost foarte cuminte


Dyana, pai ia baga o retraire a tineretilor furtunoase( minus alcool si pipe), practicand ce-a mai ramas cu Cristi- evident- si sa vezi ce armonii familiale se arata!


Tufete, nu m-am exprimat eu chiar grozav: Andrei calca cu varfurile picioarelor in interior si tare-s stresata din cauza asta!

Petrean, maine intreprind si eu o masurare a perimetrului cranian sa-mi fac o idee prin comparatie, poate imi mai vin mintile la cap...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput