La Multi Ani,IOANA! Mai-Iunie 2009(82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

Buna dragele mele!
felicitari viitoarelor mamici, alynta, beca, va doresc sa fiti sanatoase, sa aveti copiii sanatosi si norocosi! ce frumos, super!

noi suntem relativ ok, m-am laudat ca fimea mare nu a luat in 6 luni nimic de la gradi, si a facut-o lata, febra mare, rosu in gat urat de tot, antibiotic, etc, a luat si piticania, nu mai scapam de muci, am fost la homeopat, ne-a dat phosphorus (de muci si de somn) sper sa functioneze.

Maia e o draguta, cu exceptia faptului ca doarme varza noaptea, e un copil minunat. scoate limba, da pusi, spune "caca" dupa ce a facut, si ma ciupeste de ma rupe cand suge. fetele au inceput sa se joce, va pun un filmuletz mai vechi dar pe care io-l ador:

http://www.youtube.com/watch?v=9Uzx_Td5-EM

imi cer scuze ca nu prea intru, dar la serviciu am treaba multa, tre sa rezolv in 6 ore cat altii intr-o saptamana, iar acasa copiii imi mananca urechile. macar ma odihnesc noaptea ca Maia doarme cu tati (saracu).

va pup cu drag si sanatate!

Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

hello!

LA MULTI MULTI ANI daniel bebe de ramonaiani si david de alynta care face astazi 3 anisori

LA MULTI MULTI ANI mamico Dana, sa te bucuri pana la 100 de ani de tot ce e mai frumos pe lume


cris, sarumana
beca, nu pot sa-ti spun EXACT cat am cheltuit si mai ales ca radu stie toate amanuntele; si noi am avut noroc de exemplu ferul sa-l luam cu 19000 vechi metru care cu un an inainte era 44 de mii; sa zicem la gata, cu tot cu izolare pe exterior, 230 m patrati parter si etaj si subsol,plus terasarile din spate ca a intrat mult beton in ele si subsol si fara proiect de instalatie sanitara, electrica caldura, centrala, usi si geamuri si termosistem care numai astea au fost 700 mil, cam 50.000 euro; in banii astia a fost si acoperita si izolata exterior, la gata adica, numai sa trebuiasca glet pe interior pt var; e vb in total de 240 metri patrati; mai sunt multe amanunte, te ajut cu placere, scrie-mi si il intreb si pe Radu exact; spor mult si nervi de fier

auleu s-a trezit

aseara a fost bestial in club

merg la ea si bagaje tot stupul

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mai.iunie09 spune:

Fetele...ma doare burta si am avut o usoare scurgere maronie...mi-e cam teama. Am luat Duphaston si No-Spa...

Va pun filmul de la ziua lui Razvi

http://www.onetruemedia.com/shared?p=b3bbc0b8743b62418dd307&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Este miscsorat cu un program de proba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mai.iunie09 spune:

sunt ana_micu...am modificat titlul si nu m-am delogat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ana, ai facut bine, incearca sa stai intinsa cat mai mult. Pup sa treaca repede.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Dragele mele,

V-am tot promis ca revin cu povestea petrecerii de la primului anisor..si nu m-am invrednicit pana acum.

Mi-am imaginat cateva luni bune cum o sa-l sarbatorim pe Razvan, mi-au trecut prin minte zeci de ganduri , m-am razgandit la unele din ele si tot asa pana in ziua cea mare..

Din toate gandurile am ramas axata pe:

-petrecere tematica Winnie the Pooh (toate accesoriile..servetele, farfurii , tort, baloane etc)
-costum Winnie pentru Razvan
-cineva care sa-i picteze pe puiuti pe fata si sa faca cu ei jocuri ...
-cineva profi care sa filmeze/fotografieze
-o firma de catering care sa aduca mancarea
-cd cu cantecele personalizate
-curtea aranjata cu elemente vesele -bannere, baloane
-huse si fundite verzi pentru canapelele de gradina+ fete de masa pt mesele lungi(am renuntat in ultimele zile..costa inca 100 ron in plus si cand am vazut vremea...)


---mult soare si multa distractie-----

In realitate lucrurile s-au petrecut un pic altfel...

Am cautat pe internet farfurii si accesorii cu Winnie the Pooh, le-am vazut..am facut calculul si mi-a cam trecut.
Un set cu 8 farfurii, 8 pahare, 8 trompete, 8 coifuri..costa in jur de 50 ron. Cum eu am avut peste 40 de invitati ar fi trebuit sa dau nimim 250 ron numai pentru asa ceva. Apoi mai aveam nevoie de farfurii pentrt tort si depaseam lejer 300 ron. Am renuntat pt ca a adus firma de catering farfuriile (gratis). Eu am mai luad doar fetele de masa, baloane si cam atat.

In dimineata zilei de 14 iunie..cand m-am trezit m-a luat cu ameteli..afara era o vreme de 2 lei, ploua..batea vandul..numai de stat in curte sa te distrezi nu era ...jumatate de zi mi-am pierdut-o sunand pe la centrele de joaca din Sibiu. Eu aveam mancarea de la firma de catering, aia nu acceptau..sau nu-mi acceptau persoana de la teatru care trebuia sa-i faca fericiti pe micuti.


Pe la 14,40 m-am pus si am facut testul de sarcina, l-am lasat cumintel in baie si fix la 14,45 l-am pus pe tati sa-l aduca...ne-am uitat toti 3 impreuna, il pupam pe Razvi ca de..facuse fix un an si incercam sa ne domolom inimile de emotie: mai vine un bebe!
Intre agonie si extraz (ba ploua, ba iesea soarele) eu ziceam la un centru de joaca..ba ca venim, ba ca sa nu ne mai astepte...ameteala mare.
Avem de umflat peste 100 de baloane si m-am trezit ca ar trebui umflate in jur de ora 16 cand afara iesise soarele. M-am bagat la un dus si mi-am zis ca am doua ore de aranjat curtea pana vin invitatii.

Fix cand am iesit din dus...mi-am aruncat ochii in curte si ce sa-mi vada ochii...firma de catering mi-a adus mancarea cu o ora mai devreme.[de ce?]

Unde sa tin eu mancarea ??
Noroc cu o vecina ca era plecata in concediu si cheia ei la mine...si cum petrecerea se desfasura in gradina ..fix in fata apartamentului ei, am depozitat mancarea acolo.

M-am pus repede sa aranjez mesele, au venit primele 3 familii de invitati si a inceput o ploaieeeeeeeee cu tunete, fulgere si altele...

Iar imi venea sa plang..dar mi-am zis ca ce-o fi o fi...in ciudatuturor ploilor, cheful trebuie sa continuie si si si a iesit soarele!!!

...a aparut Razvan cu nasa
http://i975.photobucket.com/albums/ae234/Andrei-BabyFashion/party/IMG_6938.jpg

http://i975.photobucket.com/albums/ae234/Andrei-BabyFashion/party/IMG_6943.jpg

http://i975.photobucket.com/albums/ae234/Andrei-BabyFashion/party/IMG_6966.jpg

...a inceput pictura pe fata

http://i975.photobucket.com/albums/ae234/Andrei-BabyFashion/party/IMG_6996.jpg

...au inceput sa curga invitatii cu multe cadouriiiiii

http://i975.photobucket.com/albums/ae234/Andrei-BabyFashion/party/IMG_6927.jpg

http://i975.photobucket.com/albums/ae234/Andrei-BabyFashion/party/IMG_7000.jpg


Tati a facut mai jos un colaj...dar nu sunt pozele in ordine si nici alea de la nenea fotograful..


http://www.onetruemedia.com/shared?p=b3af742a26f068a40baeda&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url


Cum am mai spus..vremea s-a facut prietena cu noi...a fost soare si fumos pana cand a plecat si ultimul invitat...apoi..a inceput o furtunaaaaaaaaaaaaaaa

http://i975.photobucket.com/albums/ae234/Andrei-BabyFashion/party/IMG_6999.jpg

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ana, frumoasa povestirea, pozele la fel, sper ca ai scris mesajul stand intinsa in pat . O parte din povestire o stiam "in direct", ma bucur ca a iesit bine pana la urma. Foarte frumos si colajul facut de tati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Ana-micu, foarte frumos si cu peripetii de parca era petrecerea organizata de mine

Apropo, asa-i ca nu v-am zis ca in drum spre restauranttul unde s-a tinut intalneala de 20 ani am ramas cu masina in pana (nu mai intra in viteza) fix de-a latul drumul in buric de oras, adica pe Calea Victoriei, in fata Salii Palatului si la ora de maxima audienta. Intr-un final am reusit sa bag intr-a-ntaia, si tot asa am ajuns si pana acasa.

La multi ani sarbatoritilor zilei, albinutze si "matci"!


Alynta, ma rupi in doua cu vesti din astea...

Beca, investitia depinde foarte mult de cum vrei sa fie casa ta. Am 3 cunostinte care si-au facut casa in ultimul an, iar costurile sunt de la 18.000 la 130.000 euro, depinzand de structura de rezistenta (fundatie beton + structura de lemn; fundatie si parter beton/porotherm + mansarda lemn; subsol, parter si mansarda beton+porotherm), tipul de finisaje, instalatii si incalzire (prin pardoseala, standard/lux) si manopera (lucru manual - care poate fi cu particulari sau cu familia sau ctr prestari servicii cu firma si cu garantie). Daca vrei sa lucrezi cu firma pot sa vorbesc cu vreo 10, cel putin., la meseriasi particulari nu pot recomanda decat vreo 2.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Beca, Relusha multumesc!
Beca vezi cum incepe sa se prefigureze ceva! Curaj ca va fi bine!
La multi ani David Victor!
La multi ani Alexandra!

Noi am fost la plimbare! Aseara am mers la un targ de ceramica! David a vrut cuc din lut cantator si un bat de lemn pentru miere de albine! Ne-am luat strachini(farfurii) din lut ca ne plac tare! Ce am avut s-au spart! ce lucruri faine erau! Azi i-am indeplinit dorinta sarbatoritului: l-am dus cu masina la manastirea ce se vede cocotata pe deal de la noi din casa: m-rea Cetatuia! E foarte fain acolo! Am cules si flori de camp, ca e inconjurat de padure! Apoi am dat fuga sa-i luam cadou: o trotineta dupa care alerga prin parcuri! AAA suflat si in lumanari, dar nu in tort ci in prajiturele! Ziua cu fast si musafiri e duminica viitoare!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput