BV Georgia,Oana,Eladea,Crissy! iul-aug2010 (145)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

da, anca..cd aparem si noi, fug fetele..trebuia sa ma pun eu frumos la somnic. acum nu mai are rost, ca imediat se trezeste Stefan.ce bine ca ai bunici unde il poti lasa linistita pe Vladut!
..brrr..iar am arsuri..ma OMOARA!

Paula cu Mihai 37+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 19 de zile de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Buna fetele! De dimineata am fost la control...Medicul a binevoit sa ma urce pe masa cica sa vada cum sunt in bazin ca sa vedem daca ne permite o nastere naturala. In fine dupa ce si-a infipt 2 degetele am zis ca lesin acolo (scuzati detaliile picante), m-am strambat de numa numa si mi-a zis ca daca fac asa la 2 degete ale lui ce o sa fac la un cap de bb??? In fine, bazinul e ok, deci o sa pot naste natural. M-a programat pe 5 iulie sa merg la inducere, eu sper sa nasc pana at, sa mi se rupa o data apa. A zis ca dupa control o sa-mi curga putin sange si sa nu ma speriu. In fine, totul ok pana aici. Am plecat de acolo si am mers putin sa facem niste cumparaturi, cand am ajuns acasa am vazut pe tamponel o scurgere maro, cam cat o picatura, nicidecum sange, acum ma gandesc o fii de la dop????
As fi sper happy daca ar fi de la dop, mai stau sa vad cum decurg lucrurile, poate mi se rupe si apa.
Va mai anunt cu ce se mai intampla.
Rody distractie placuta cu fetita si apropo arati tare bine dupa nastere. Ai folosit cumva burtiera???

38+
Corina, viitoare mamica de Tudor Andrei
http://happyrooms.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

eu nu am avut arsuri la inceput si nici acum pt ca am sarcina joasa si ma lupt cu pipi!

da intradevar are Vladut niste bunici fff minunati, mi-ar fi placut si mie sa am parte de asa bunici.... dar ma bucur pt el!

Chiar radea de mine cand am fost la BV si mi-a facut un cantecel"trupa de soc (eu cu bb) face pipi non stop!"

Anca +33s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

are o imaginatie de ma lasa cu gura cascata!
dar imi e asa drag si e asa tandru cu burtica intr-o seara a adormit cu mana mangaind burtica!

Imi e asa dor de el!



Anca +33s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca
cand am ajuns acasa am vazut pe tamponel o scurgere maro, cam cat o picatura, nicidecum sange, acum ma gandesc o fii de la dop????
As fi sper happy daca ar fi de la dop, mai stau sa vad cum decurg lucrurile, poate mi se rupe si apa.
Va mai anunt cu ce se mai intampla.
Rody distractie placuta cu fetita si apropo arati tare bine dupa nastere. Ai folosit cumva burtiera???


dupa control pe masa am avut si eu asa scurgeri (eram deja in spital si nu mai conta ce e), dar dr mi-a spus ca e de la control... si degetele alea de care zici tu au fost nasoale tare si la mine, mai bine nasteam atunci . apropo, capul delfinasei mele a avut 32 cm...

si da, am folosit burtiera! dar nu a doua zi, din a treia.

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

coteasca, din pacate nu e dopul, e de la control.


38+
Vine o Rebeca Stefania
UPS! Am intrat in linie dreapta! Se vad frunzele la morcovi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Si eu care speram ca e dopul . Fetelor care sunteti aproape de termen, imi permit sa va dau un sfat: apucati-va de . Eu am stat pe uscat si ma gandesc ca daca as fi avut activitate in sarcina, la control nu mai era chiar asa dureros. Am fost si mi-am luat de la plafar ceai de zmeur, o sa ma apuc de azi sa beau, am citit pe cutie ca scria 2 cesti pe zi, eu o sa beau 2 cani si mi-am mai luat si ceai de pelin, cica e bun sa te speli dupa epiziotomie, cand vii acasa, ca la spital te spala asistentele nu stiu cu ce.
Va pup

38+
Corina, viitoare mamica de Tudor Andrei
http://happyrooms.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

coteasca, daca te ajuta cu ceva, sa stii ca eu nu am facut pauza totala in sarcina si tot doare la control.


38+
Vine o Rebeca Stefania
UPS! Am intrat in linie dreapta! Se vad frunzele la morcovi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Hello gagici
Am terminat si noi treburile prin casa,apoi am facut o tochitura si am papat iar acum un pic de relax.Culmea este ca nu ma doare burtica desi am facut efort nu gluma!!!
Rodyka LA MULTI ANI printesei tale,sa i se indeplineasca orice dorinta!!
Arati foarte bine dupa nastere,esti vesela si stralucesti.
Coteasca nasol cu sangerarile
Deci asa fetelor,mai exista si scurgeri de sange la control?Eu pot spune ca dr mea gine cand umbla pe acolo imi vine sa o strang de gat insa nu am avut probleme din astea.Sa fie de vina ca m-a ajutat?
Va pup,ma duc la TV ca's rupta



37+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR CATEVA ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

stiti ceva de CRIS2010?

Anca +33s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput