BV Georgia,Oana,Eladea,Crissy! iul-aug2010 (144)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Larisa, racusor legat de produsele din gama weleda...tocmai am cumparat si eu pentru Sara, a fost Alex ieri in Italia si i-am zis sa cumpere de la prenatal, le gasisem site-ul inainte si am descoperit ca au magazin chiar pe strada cu hotelul.
Gama asta o folosesc eu de multi ani, pentru mine, sunt incantata ca e natural 100 % si bio; si cand am vazut-o la ei pe site, am zis ca n-o ratez.
I-am luat sampon, crema pt iritatii, sapun vegetal, ulei, crema.
La Active center ni le-e prezentat moasa a doua zi dupa ce ma hotarasem, si mi-am dat seama ca e o idee intr-adevar buna (la cursul de puericultura).
PS Racusor, acolo a facut si sotul tau cursul?


31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ploua incontinuu nu se mai opreste ...Antonia vrea in parc ieri am dus-o si era parcul plin de apa..asa dezamagita a ramas

Otilia-superbe pozele super printese ai

Btz_ovi-ne faci vreo surpriza?te asteptam cu vesti bune

Racusor-nu mai plange...stiu ca e greu..dar si bebeii ca si noi..uneori papa mai putin uneori mai mult ...de unde comanzi produsele weleda..am auzit si eu de ele...dar nu le-am incercat

Am mancat almete cu rosii


Bamboletta 31+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 8+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Laurika, LA MULTI ANI, sa ai parte numai de sanatate, bucurii si iubire toata viata, sa nasti usor si bb sa fie sanatos si mancacios, ascultator si frumos!

Elena 32+ cu un cuminte



AMR 7 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya85 spune:

Racusor ce a zis pediatra ca bebe doarme in landou? E ok pt el? Si eu la fel vreau sa il tin in primele saptamani, sa vedem cat incape in el... Dar tu unde ti landoul? Ca imi puneam si problema asta, daca il pun langa pat pe jos sau unde?


37+ cu
AMR 2+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Otilia, aveti doua fetite dulci, dulci tare!!! Abia astept sa vad tabloul complet, si cu noua delfinasa!

Rodyka, bun venit acasa Isei! Sunteti o familie minunata!

Racusor, Tina, nu va pierdeti rabdarea si speranta! Suntem alaturi de voi!

Btz, nu ne tine cu sufletul la gura prea mult, da-ne vesti cat de repede poti!

Elena 32+ cu un cuminte



AMR 7 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

hop si eu!

Am venit de la medic: col inchis dar moale
Nasol e ca daca vreau sa nasc cu tanti asta trebuie sa ma grabesc, ca doar pana sambata viitoare ma poate asista. Mi-a dat sa iau calciu sandoz si inca niste ovule (reteta a ramas in masina) cica sa pregatesc organismul. Hmmm! Ma cam enerveaza ca nu las natura sa isi urmeze cursul, dar asta e! Pentru inceput, ma bag la spalat geamuri si facut curatenie, la plimbari lungi (daca am cu cine) si la .

la voi toate


38+
Vine o Rebeca Stefania
UPS! Am intrat in linie dreapta! Se vad frunzele la morcovi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Hmmmmmmm......... Adriana se pare ca vrei sa mi-o iei inainte....nu ma mai joooooccccc ....ia sa-mi spui ce ovule ti-a dat........deci frecat de podele...si

***************************************************
Elena, 38+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: aproximativ 13 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

eu azi am bocit toata ziua Andrei tare greu se lasa convins sa pape la san si ultima data mi-am dat seama ca ma folosea pe post de suzeta, ca nu a bagat bine tzatzica in gura si doar molfaia acolo


racusor, draguto, . eu te inteleg foarte bine prin ce treci. stresata ca nu mi-o da acasa mai repede, o lasam si eu sa molfaie asa in joaca, doar-doar o inghiti ceva. am reusit doar sa-mi fac rana la un sfarc ce vreo 2 zile a fost inutilizabil...

Citat:
incerc sa stau calma..tocmai am vorbit cu sotia unui coleg de liceu, si ea a nascut un strumf de 2 kile jumate, la fel nu papa la san, si s-a tot muls ea, dar dupa o luna de la atata stres a pierdut laptele


exact asa am patit eu cu printesita, de aia acum am schimbat tactica. rabdare, multa rabdare. si incredere.

Citat:
pediatra a apasat nu stiu cum si tasnea ieri laptele...mie nu mi se pare asa mult..sau azi mai putin ca ieri...


pipaie si tu unde simti ca e mai tare, ca si cum ar fi incordat muschiul. daca apesi acolo o sa tasneasca, de fapt sunt canale care se desfunda si curge frumos si fara durere apoi. fa cate-un masaj din cand in cand sau in timp ce folosesti pompita, o sa te ajute. eu am crezut mai devreme ca mi se trezeste delfinasa la amiaza si n-o sa am nimic sa-i dau dar, cum a pus gurita pe un san, a inceput sa curga la amandoi , chiar daca n-a mancat prea mult. noi trebuie sa avem in vedere si ca ei obosesc repede la un san si, pana sa-i muti la celalalt, adorm . iar daca se intampla chestia asta e mai greu! cateodata n-o mai pot trezi nici cu masaj, nici cu ciupit, nici cu servetele umede...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

multumim fetelor pentru laudele delfinasei... , suntem toti topiti dupa ea... e centrul universului!!!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Ce tare e situatia...Unele stau la pat sa nu nasca iar voi va dati retete pentru nascut mai repede.......

Iuliana cu minune 34+ Tudor Constantin

AMR -5

Mergi la inceput