Ghiocei de mart.apr 09 -(222)Felicitari Alina!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Tocmai ce am observat si eu ca avem o proaspata graviduta...Sa-i dea Dumnezeu o sarcina fara probleme si un bebe de nota 10!
Fetelor, avem din nou o perioada in care mai ies niste dintisori si tare ne mai suparam...Nu mai stiu ce remediu sa mai folosim, sa mai atenuam din dureri...

POVESTEA MIRUNEI
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4912492545&albumId=98516507&ownerId=140250165" target="_blank">POZICI MIRUNICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Am descoperit ca sunt urmarita pe forum. Nu stiu de cine si in ce scop, nici nu conteaza. Si nici nu ma deranjeaza pentru ca as avea ceva de ascuns, ca n-am, dar ma deranjeaza pentru ca eu ajunsesem sa percep forumul ca pe un "psiholog", un cineva caruia nu iti este teama sa ii spui tot ce iti trece prin cap in momentul respectiv, cu care nu iti este teama sa fi impulsiv, sensibil, nervos, fricos, etc. Poate asta simtiti multe dintre voi si poate se datoreaza si rutinei in care ne gasim, a lipsei de socializare reala, etc. My mistake. Pana la urma e o comunitate publica si ceea ce spui la nervi, din dorinta de a te descarca poate avea consecinte nedorite.
In fine, ideea e ca nu ma retrag, nu ma supar pe nimeni ca n-am pe cine, dar o sa fiu mult mai precauta de acum inainte si nu voi mai iesi din sfera "copilarisme", adica ceea ce ii priveste pe copilasii nostri. Sa nu radeti de mine, dar m-am simtit ca un copil care afla ca nu exista Mos Craciun
Nu vreau sa comentati, decat pe pm daca vreti, pentru ca nu cred ca e un subiect de interes.

In alta ordine de idei am fost aseara la intalneala. Pana la urma am ajuns in IOR, dar am fentat ploaia si a fost tare dragut, minus drumul f lung pentru noi, noroc ca am avut companie la intoarcere (Adelake si mami a ei). Poze am doar cateva ca s-a descarcat aparatul si nici nu am apucat sa le descarc.

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Aseara nu am mai intrat, ca am crezut ca mi-am pierdut camera si atunci ioc poze...si am dat in depresii. Din fericire am gasit-o!!!!, asa ca azi va pun la vizionaresi va si povestesc despre Duni, mai ales pentru fetele in curand calatoare pe meleagurile tarii vecine si prietene.

Ieri voiam sa zic asa: Ina, Denisa, Pisik pentru calduroasa intampinare, dar nu mi-au redat astia emoticonul de iubitoare pupaturi!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

poze din IOR ieri

spre rusinea mea, de abia aseara cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca nu am nici o poza cu Joanna


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eeee, millie, pai de cand am pus noi la cale intalnirea clujeana! De citeai si aveai numerele noastre de telefon ce bine era!! Ati fost si cu Timi?
Sa vedeti faza: ies io sa ma intalnesc cu soacra sa mergem la rate si raman cu butucul de la yala in mana (dupa ce am apucat sa inchid usa). Restu'- inchisi inautru. No, suna mesteri, care plecat, care nu stiu ce...Acum ne-am intors cu un mester sa inlocuiasca yala. Ma, atatea ghinioane de-asta marunte (dar enervante) am ca-mi vine sa-mi iau campii!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

O sa va trimit povestea calatoriei pe parti, sa nu scriu vreun cearceaf si sa piara in neant, cum am mai patit. Pozele se incarca, o sa pun link cand sunt gata.

Drumul:

Am plecat de acasa noaptea pe la 11, pe principiul ca lui Andrei ii va fi mai usor asa, va dormi si va trece timpul mai repede. din fericire, chiar asa s-a si intamplat, a dormit bustean tot drumul, nici nu am stiut ca avem copil in masina. Dimineata am ajuns la Jupiter, unde am stat doua zile, n-a fost cine stie ce. Apoi, lunea dimineata am plecat spre Bulgaria ( am uitat sa zic ca am fost doar noi trei, prietenii cu care trebuia sa mergem n-au mai putut veni), copilul fresh, nici gand sa doarma. Dar a fost atat de cuminte, dragul de el, a mancat, s-a uitat pe geam, am cantat etc, incat nici n-am simtit cum a trecut timpul. pe H. l-au enervat frecventele limitari de viteza, dar alte probleme n-am avut, drum putin aglomerat, niciun echipaj de politie. La dus nu am mers pe drumul litoral, doar de pe la Goritsa incolo, la intoarcere am ales celalalta varianta: ok amandoua! La intoarcere, copil exemplar din nou:popas de vreo trei ore la Nessebar, popas de vreo doua ore la Varna, un popas de o noapte la Jupiter si apoi am venit pe zi acasa...ii sunt recunoscatoare puiului pentru cat de cuminte a fost!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

asta cu numarul de dinti si calciul habar nu am ce sa zic. stiu ca citisem si eu la un moment dat ca lipsa de calciu are ca unul dintre semne o intarziere exagerata in aparitia dintilor. dar cred ca se refera daca la un an sa zicem copilul nu are nici un dinte.

chiar, voi stiti, chiar e reala faza cu: daca ies dinti in alta ordine inseamna ca e lipsa de calciu?


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna mamici,

sunt tare tare amarata
aseara mi-a cazut micsunica in cap - se tot intindea peste marginea patului ei sa ajunga la ceva si a sarit si ... dusa a fost cam de la 1.2 m ; a cazut in cap bine-nteles, primul contact fiind cu fruntea
a inceput sa planga imediat (desi mi-a stat cam moale in brate vre-o 5 minute) nu am putut vedea daca are ochii limpezi in timpul asta ca statea cu ei aproape inchisi plangand; nu a vomitat; i-am pus compresa rece cu rivanol ca si incepuse sa se invineteasca locul, am dat-o cu gel cu arnica si asa am reusit sa evitam cucuiul insa tot a ramas cu un pic de vanataie; am cautat-o peste tot, indoit/miscat maini si picioare, rotit cap - totul ok; urmarea obiectele cu privirea. Ne-am linistit de tot la desene animate si in 10-15 minute mergea prin casa; am vrut sa-i dau un pic de apa dar nu a vrut. cand am ajuns in pat la culcare mi-a trecut prin cap aspectul cu leziunile interne asa ca am aprin lumina si am inceput sa o tot apas pe burtica sa incerc sa identific vre-o zona dureroasa insa a inceput sa rada ca se gatilea toata (si m-am linistit ca nu o doare nimic); a facut tash la olita si era ok asa ca am culcat-o si eu am ramas sa o pazesc
acum dimineata se mai vedea un pic vanataia in rest era vioaie si fosnitoare
nu stiu daca ar trebui sa fac vre-o investigatie ceva (ca s-o iradiez cu vre-o radiografie nu vreau daca nu-i absolut necesat) pediatra mi-a inchis telefonul, semn ca-i ocupata cu consultatiile si astept sa ma sune
nu stiu ce sa fac

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

asta cu numarul de dinti si calciul habar nu am ce sa zic. stiu ca citisem si eu la un moment dat ca lipsa de calciu are ca unul dintre semne o intarziere exagerata in aparitia dintilor. dar cred ca se refera daca la un an sa zicem copilul nu are nici un dinte.

chiar, voi stiti, chiar e reala faza cu: daca ies dinti in alta ordine inseamna ca e lipsa de calciu?


25 martie 2009



la noi nu au respectat "regula" insa la analize ca a iesit in limite
deci nu-i reala (sau poate noi am fost exceptia)


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Of, Geanina, cred si eu ca esti amarata!Bine ca e vioaie, eu zic ca, daca era ceva, apareau unele semne pana acum.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput