Prietene la bine si la greu - 26

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa75 spune:

Salut!

Licurici- imi pare tare rau ca ati avut probleme si a fost nevoie sa mergeti la spital. Nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ati trecut mai ales ca mai nou medicii de la noi trateaza pacientul facand diverse experimente...poate se rezolva problema sau te saturi si pleci acasa.

Monis- de unde ai cumparat quinoa si cum te-ai gandit sa-i dai lui Santi? Am citit si eu lucruri bune despre quinoa si ma tenta sa incerc mai ales ca ma tot codesc sa incep sa-i dau carne. Cu toate ca eu sunt carnivora, cand ma gandesc cum sunt crescute animalele in ziua de azi si ce porcarii li se da sa manance parca imi vine sa o fac vegetariana.

Noi nici cu lactatele nu suntem prietene pentru ca am avut la 3 luni un episod de dermatita atopica la fel ca si Cristina_Boc si de atunci eu nu mai mananc nimic ce contine lapte de vaca si m-am reprofilat pe lactate de capra. Cica laptele de capra ar fi cel mai apropriat ca si compozitie de cel matern.

Tinala care DM ai vazut borcanele Organix ca eu am cautat la cel din Berceni si nu am gasit si eu cand ma duc la DM stau si 1 ora ca sunt mare fan si de fiecare data mai descopar ceva de cumparat.

Ma duc sa contiunui cu mult drag si spor recuperarea de vizionat poze de fulgusori ca de citit din urma misiune imposibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Laura nu te mai invinovatii. Nu e vina ta. Poate rechinasa a avut o zi mai proasta. Sa stii ca medicii au tendinta de a pune bebeii pe antibiotice pana descopera adevaratul motiv pt care bebe nu e bine. Pe a mea a pus-o pe gentamicina, cum mi-au scos-o din burta, pt ca nu stia, de ce nu a mai crescut in burtica. Cand a trebuit sa plec, mi-a spus neonatoloaga ca i-a bagat genta de pomana, ca nu avea nimic, dar nici nu avea curaj sa nu o bage pe antibiotic. Ba, i-a facut si ecogrfie sau radiografie ca sa vada piciorusele si manutele. Hai, nu mai fi suparata.
Acum, trebuie sa plec, dar mai intru o data pe seara. Am vrut neaparat sa-i scriu Laurei cateva vorbe. Probabil ca multe mi-ati raspuns deja la intrebare, dar nu am avut timp s a citesc. Multumesc.

Poze noi cu Pinky de la 6 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/my_videos" target="_blank">Filmulete cu Pinky

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

alexa borcanele organix au in real bio hamanek am vazut la dm militari(auchant militari) .scuze daca am scris gresit.pe ultimele si pe cele de la hame si ulker la gasiti si in carrefour feeria si selgros baneasa.la astea ma duc eu.restul nu stiu daca le au.apropo,s-a deschis magazin kiabi si c&a langa auchant militari.nu pot sa mai scriu ca tre' sa fac baie copilului.

de George-Stefan (15.11.09)

poze geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

alexa borcanele organix au in real bio hamanek am vazut la dm militari(auchant militari) .scuze daca am scris gresit.pe ultimele si pe cele de la hame si ulker la gasiti si in carrefour feeria si selgros baneasa.la astea ma duc eu.restul nu stiu daca le au.apropo,s-a deschis magazin kiabi si c&a langa auchant militari.nu pot sa mai scriu ca tre' sa fac baie copilului.

de George-Stefan (15.11.09)

poze geo


sunte deschise de multa vreme cred ca au cel putin 1 an

mereu mergem acolo sunt lucruri foarte misto

Monis te astept sa vii sa mergem la borcanat

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

raluci,scuze dar nu am stiut decat de c&a.kiabi stiam ca e doar in berceni.si mie imi plac hainutele lor si preturile sunt foarte ok.

de George-Stefan (15.11.09)

poze geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

La multi ani LaureiG pt ieri, multa sanatate!

Licurici, multa putere tie si sanatate rechinasei. Imi pare rau de intamplarea asta, sper sa se faca bine repede. Despre radiografie, stai linistita. Poate iti amintesti ca si eu am facut o radiografie aiurea acum 2 saptamani, ca a gresit-o medicul de la CMU Kids, dar apoi am primit asigurari de la mai multi doctori (radiologi, pediatri si chirurgi) ca nu e o problema in zilele noastre, aparatele au acum razele X dozate foarte bine si in cantitate mica, in plus, le focalizeaza numai in zona respectiva, deci cantitatea de radiatii este mica de tot. Normal ca ideal e sa nu faci daca nu e nevoie, dar daca ajungem in situatia de a face radiografii la bb-i sa stim ca nu fac chiar asa mult rau, deci sa stam linistite.

RamoC, asadar azi puiul mic a facut primii pasi... Bravo lui, pupici multi. E greu ca nu va puteti bucura impreuna toti 3 de aceste clipe minunate si eu as vrea sa te incurajez spunandu-ti ca pot fi in situatia asta si parinti care pur si simplu sunt plecati la birou si lipsesc aproape toata ziua de acasa. Tot ce doresc sa zic este sa nu idealizezi cazul in care ambii parinti sunt acasa, te poti simti singur si cu partenerul langa tine, asa cum lucrurile pot fi ok si cand el e la mii de km departare. Calitatea relatiei dintre parteneri vine inaintea distantei fizice dintre ei. Ma gandesc des la tine, ai trecut prin incercari grele lunile astea, dar te-ai descurcat foarte bine, capul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Ma intrebati cum petrec la Sovata.
Pai, deocamdata dardai si zgribulesc.
Cat a fost cald, tare mult mi-a placut, cu aer curat, padurice aproape, o placere sa plimb fetita toata ziua. De 3 zile, insa, stam in casa, ploua non stop, imbrac fetita cu cate 3 randuri de haine, eu la fel, ca baba Dochia (si parca tot mi-e frig), mataiala si maraiala la ordinea zilei etc. Azi s-a rarit ploaia si am iesit afara de 2 ori, tare bine a fost, i-au trezit interesul ferigile pline de picaturi de apa.

Daca poti fierbe un ou in apa lacului nu stiu, dar azi si ieri sigur nu puteai fierbe nimic, la ce frig a fost pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Dana.n, ce frumos va jucati voi cu alaptatul!

Monis, eu cred ca in scurta vreme o sa-si piarda Santi interesul pt degetele de la mana si va privi spre altceva chiar si cand isi suge degetul, asa ca nu va mai sta asa mult cu ochii crucis. Si, in timp, o sa renunte si la degetul in gurita, am incredere in el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Monis, cum vei face biscuitii de casa? Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Fetele, abia acum am reusit sa mai intru pe aici, a fost extrem de lipicioasa si plangacioasa rechinila mea, am tinut-o numai pe laptic de tatzi, da se vede treaba ca nu prea s-a saturat, ca am alaptat-o cam la 2 ore, si nu la 3 cum faceam inainte..Spre seara a tinut-o numai in plans si a vrut doar in brate..Daca si la noapte tot asta ma asteapta..off...nu vreau sa ma gandesc..

Multumesc tuturor de vorbele bune, nici nu va dati seama cat de bine fac la psihicul meu labil..Inca ma incearca sentimentul de vinovatie..stiti cu toate cum e. Va pup si ma rog ca nici un bb sa nu fie nevoit sa treaca prin boala, voma ,dureri, caci tare greu mai e!

Va pup pe toate si va trimit un imens camp de (Andre sigur nu ii p'aci sa stranute la ora asta)

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput