Ajutor pentru terapia unui ingeras Ionela-Stefania

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Chiar azi a venit la mine, Adrian tatal fetitei sa sune la Oradea la sanatoriu (nu aveau de pe ce sa sune). Cert e ca doctorita i-a spus sa sune la sfarsitul lui august sa ii faca programarea in septembrie. Off...taman cand incepe scoala. Dar a zis ca nu se poate mai devreme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Sa va tin la curent cu progresele facute.Datorita faptului ca programarea Ionelei Stefania la sanatoriul de la Oradea era abia in septembrie si ea atunci incepe clasa I, parintii ei au decis sa o duca sa faca recuperare aici la noi la Baile Herculane la baza de tratament. Toate bune si frumoase pana aici pentru ca datorita donatiilor VOASTRE Stefania a si inceput terapia.In urma consultatiei initiale i s-a spus sa faca terapie cca o luna. Au platit consultatia si terapia pentru 1 saptamana jumatate, si restul sa aibe pentru naveta. Noi stam la cca 7 km de baile herculane. Deci tratamentul saptamana aceasta si 3 zile din urmatoarea (de maine incolo) este platit. Speram sa se stranga si pentru urmatoarele saptamani. Tratamentul +naveta costa cca 200 ron / saptamana.
Inca odata familia ei va multumeste din suflet.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andreea, multumim pt vesti.
Dar, ar fi bine sa intri mai des sa spui despre Stefania, sa stie fetele care doneaza pt ea cat mai mult despre evolutie, tratamente.
Si lipseste extrasul de cont, adica aproximativ ce suma ati strans luna aceasta, tot asa, pt transparenta.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Andreea, multumim pt vesti.
Dar, ar fi bine sa intri mai des sa spui despre Stefania, sa stie fetele care doneaza pt ea cat mai mult despre evolutie, tratamente.
Si lipseste extrasul de cont, adica aproximativ ce suma ati strans luna aceasta, tot asa, pt transparenta.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


Perfect, maine trimitem si extrasul sa fie totul in ordine.
O seara buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

L-am sunat pe Adrian..Pana sambata cand a fost de a scos din bani s-au strans 426 ron. Multumiri la toata lumea.
Cand vine el pe aici atasam si un extras de cont.
O saptamana buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

buna, as vrea sa trimit prin posta niste rechizite, un ghiozdan, cum se face....im dai adresa?

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MACARIE

buna, as vrea sa trimit prin posta niste rechizite, un ghiozdan, cum se face....im dai adresa?

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Buna ..da iti dau adresa pe PM. Maine dimineata ii si spun...ce incantata va fi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

gata cu pachetul , maine dimineata cum imi recuperez buletinul ma opresc la posta.

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MACARIE

gata cu pachetul , maine dimineata cum imi recuperez buletinul ma opresc la posta.

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

I-aam spus tatalui ei...Iti multumeste tare mult, pentru ca si asa le este foarte greu si nu cred ca aveau de unde sa ii cumpere toate cele necesare pentru scoala. Am mai primit eu de la cineva niste hainute cam mari pentru Izabela si i le voi da Stefaniei. Pana creste Iza mai este. Stefania chiar are nevoie acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Uitasem sa va spun ca Adrian, tatal Ionelei de cca 1 saptamana a ramas si fara servici(lucra la un gater cu sotul meu).Nu stiu ce vor face in continuare.

Mergi la inceput