BEBE HIPOTON...:(

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MAMASOPHIEI spune:

si inca ceva:noua ne-a zis ca encephabolul,tonotilul etc,nu se"amesteca"cu mancarea,se dau direct in gurita,adica simple,nu in suc,ceai etc.Acuma...la noi inca mai merge asa...nu stiu cum ii dai tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enes_zeki spune:

La noi este o totala nebunie Nu vrea sa ia med. deloc,am incercat sa le dau cu seringa dar nu le vrea,si le pun in mancare desi si asa face mofturi.eu ii dau asa:Encefabol 5 ml/zi,Ca 5ml/zi,B12 1 fiola la 2 zile,Fier 10 pic,Multisanostol 5 ml/zi,Acid folic 1 pastila/zi,toate astea 2 luni mai putin Encefabol care este pt 6 luni.Si trebuie sa i dau si Tonotil 1 fiola/zi desi mi se pare mult.o sa ma intalnesc cu perd.si o sa i spun de Tonotil si il incem sapt viitoare.Bebe nici nu vrea sa manance stie ca ii pun med acolo se uita in lingurita,etc.CA si Encefabol si multisanostol nu le acepta deloc cu celelante ma descurc.Graoaznic..Este sub greutate.putina anemie.M a dat peste cap totul de 4 luni de zile traiesc un cosmar.Va pup si multumesc ptr rasp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MAMASOPHIEI spune:

Sophia merge in 4 labe,fericire maxima in familie:)Voi ce faceti?Ada,te-am adaugat la YM dar arata ca"pending"oleaca :))de ce?Va pup pe toateeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Felicitari Sofia....si pentru mamica si multa rabdare





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


dod-participarea noastra in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enes_zeki spune:

WOW F.Tare.Felicitari ma bucur f mult pt ea si pt voi este un moment f asteptat atat de voi ca familie cat si de noi toate ca va citim mesajele.Felicitari.Toate cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_P spune:

Felicitari! :D La mai multe vesti bune, poate isi face vreun cadou de ziua ei! ;) In legatura cu YM-ul, tocmai l-am strans de gat pe sotul meu ca nu ma lasa sa-mi instalez Windows pe computer, programul din linux prin care utilizez eu id-ul de YM 'se taraste' mai impiedicat decat Amalia mea (ca sa fac o gluma mai neagra asa...).
Tratamentul Amaliei e de 1/2 Tonotil pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ada_P

Tratamentul Amaliei e de 1/2 Tonotil pe zi.

presupun ca ti-au spus ca cealalta jumatate sa o arunci

Noi suntem bine...Bogdi plictisit de vacanta...in rest are grija huna sa ma mentina





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


dod-participarea noastra in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MAMASOPHIEI spune:

Las Ada,ca vb aici.Fiica-mea darama tot in calea ei,am ascuns tot prin casa:)))Inainte unde o puneam acolo statea,dar acum...s-a duc linistea.:)Mie nu imi pare rau oricum...:))poa' sa faca ce vrea ea,o sa devina o rasfatata ca nu-i zice nimeni nimic.Ne pregatim de petrecere duminica,e ziua sotului si a Sophiei:P deci party.Sanatate la toti puiutii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

ohooo,trai pe vatrai la voiLa multi ani sai tatalui din dotare!

Asa a spus si eu cu Bogdi sa faca ce o vrea prin casa dar sa nu stea intr-un loc...si a venit si acele vremuri...si ma trezesc spunand" ma stati locului odata!" imi rade sufletul si tac iar ei continua demolarea casei.De aceea i-am si numit huni iar Isabella e si terorista





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


dod-participarea noastra in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MAMASOPHIEI spune:

MULTUMIM DODULEEE!!Abia asteptam si noi,au zilele de nastere consecutiv...si acu' nush cum o sa fac cu tortul,eu zic doua sa aiba fiecare in ce sa sufle,bunica ,nasha etc vor unu' ca facem risipa:"cine mananca atata tort???"Voi ce ziceti?nu e cinstit fiecare cu tortul lui?In rest...fetele de la recuperare(ingerii lui Charlie-pt mine:)-sunt 3 fete extraordinare:fizioterapeut,masseur si kineto)au zis ca Sophia recupereaza rapid si se bucurau si ele azi mama-mama...Sper sa intram in normal,deja pronosticam:din martie merge:))E mare Dumnezeu si stiu ca prin" fetele lui Charlie" s-a facut minunea!Va pupam si asteptam vesti de la toaata lumea.Dodo,Isabella are o figura de strengarita MAREEEEE:)))si Bogdi seamana cu Harry Potter,e haios tare,te face sa zambesti numa' cum il vezi.

Mergi la inceput