BRAVO Rodyka ! delfinasi iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Crispo si eu ca Aelita,m-au luat caldurile numai cat am cititdar nici eu nu ma lasam de la probat ca tine,poa sa fie si cald si tot nu renuntz.bine ca a fost numai transpiratia.si pan la urma tu ti-ai luat rochitele da ai mai apucat sa ei si sotului ceva?


de Rodica chiar intrebasem intr-un mesaj da imi pikse netul si credca nu a mai aparut.sper sa fie bine ca ea de obicei era prezenta mai mereu.



Bianca 32 + Andra Maria

AMR 7+ de gimnastica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Multumim de capitol nou!

aelita, foarte stresata nu sunt cu biberonul asta, mai ales ca ea nu bea nimic altceva in el decat laptele de dimineata si de seara, iar de cel de dimineata cred ca ne putem lipsi fara prea multe probleme.

Tina, imi place foarte mult atitudinea ta, esti hotarata si adunata, desi bebele a venit pe neasteptate. Bravo, ai sa vezi ca se vor aseza toate, incet incet si la racusor la fel.

lala, tin pumnii s amai reziste bebele in burtica macar o saptamana!

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 36+
Mai sunt 29 de zile pana la marea intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Paula, inteleg ca au terminat mesterii cu centrala? Te apuci de smotru? Grija mare...

Lalala, ma bucur ca esti mai bine si mai optimista... La patut doar astea 2 zile, sa mai stea bebelu la caldurica.

Mycya, i-am luat pana la urma un trening, de mers la un tenis cu baietii, desi pe caldurile astea cu siguranta nu il va purta... Am zis ca ii iau orice, cat sa impachetez si eu un cadou. Acum isi amenajeaza biroul, si investim bani gramada acolo- deci cam ala va fi cadoul lui de baza... Si el a ramas socat de trening, zice :"Dar nu mai am vreo 2?" . Pai, ba da, dar daca nu se hotaraste ce vrea, asta este, acum are 3. Eh, important e ca mi-am luat eu rochitele... Sa ma simt si eu mai bine.

Cristina 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

crispro, eu n-am rabdare la probat haine de fel...acum gravida nici atat...o sa comanda de pe net pana la urma...hainele de gravida care le am tot de pe net is..
ma bag la un dupa care ma trezesc sa fac ciorbita de legume si un ghiveci de legume ca sotul tine post...dimineata am avut in vizita o prietena cu 2 din cei trei copilasi...m-au ametit dar mi's asa de dragii...
lala, ma bucur ca esti bine...

Larisa 35 fix cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Crispro, nu, eu voi fi cu indicatiile, sotul va fi cu smotrul...nu ma bag, pt ca vreau sa nasc la privat si mai tb sa il tin inca o saptamana, sa facem 36, sa semnez contractul si apoi, ce-o vrea Dumnezeu...
Eu, mai nou cand ies din casa, mai intru doar in magazine de bebei, deja i-am luat prea multe, desi mi-am propus sa nu-i iau, mai intai sa vad cat e de mare si apoi, dar nu ma pot abtine...si pb e ca i-am luat multe body fara maneci si picioruse ... ca am un fix, sa nu-i fie cald copilului...deja aproape are o garderoba mai mare ca a sotului, si sunt doar hainute de nou nascuti... si mi-am propus sa fiu echilibrata...dar nu prea pot
Cum prind masina acasa, cum am si tulit-o la magazine de copii,
Michelle . Eu am facut patratele pt paturica. Mi-am propus sa fac 4 patratele pe zi, dar am luat material cam grosut, o lasam pt mai la iarna, si acum tb sa ma apuc de una mai subtirica....dar sper ca o termin si pe aia pana nasc...teoretic mai am 4 saptamani.
Lalala, ma bucur ca esti acasa , esti mai optimista si sunteti bine.

Paula, 34+ cu , Raul Codin
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Mycya, i-am luat pana la urma un trening, de mers la un tenis cu baietii, desi pe caldurile astea cu siguranta nu il va purta... Am zis ca ii iau orice, cat sa impachetez si eu un cadou. Acum isi amenajeaza biroul, si investim bani gramada acolo- deci cam ala va fi cadoul lui de baza... Si el a ramas socat de trening, zice :"Dar nu mai am vreo 2?" . Pai, ba da, dar daca nu se hotaraste ce vrea, asta este, acum are 3. Eh, important e ca mi-am luat eu rochitele... Sa ma simt si eu mai bine.

Cristina 36+ cu

acusica va veni si cadoul cel mare
credca toate facem la fel, mergem la cumparat cadou pentru sot sau orice altceva si venim acasa cu sacosele pline cu hainute pentru noi



Bianca 32 + Andra Maria

AMR 7+ de gimnastica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

mersi mult fetelor

acum am vazut ca tina a nascut la 34 de saptamani..vaii..ce s eintampla cu noi? ma duc sa mai citesc...am atat de recuperat..

----------------------------------------------
my somebody....

36+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

lala, si la tine bb e destul de mare deja. poti naste linistita ca a stat in burtica suficient. pericole mari nu mai sunt pt el. decat ca nu va fi asa gras :)
Nastere usoara si bb sa recupereze repede repede totul!

Paula cu Mihai 36+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 24 de zile de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

azi o sa sun pediatra si vedem ce zice...incepand de azi dimineata programul a fost cam urmatorul...san, 15-18 minute, pana adoarme, intr-o ora se trezeste i-am dat completare...acum iar san..mie mi-a zis si din spital si acum si pediatra ca pana se obisnuieste sa pape la san pot sa ii dau si completare, ca e mic...dar el nu mai poate dupa 18 min de san si se trezeste intr-o ora...mi-e frica sa il pun doar la san pana nu stiu cat papa...dar el inghite frumos, deci cred ca papa ceva...dar v-am zis doar daca simte mamelonul de latex..altfel nu baga in gurita

multumesc de sfaturi inca nu mi-a luat sotul ce trebuia sa luam, a crezut ca ne trebuie pe miercuri, cand vine pediatra sper sa gaseasca in seara asta, ca poate imi creste si mie productia de laptic

tina esti o norocoasa ma bucur ca esti bine si ca ai un bebe papacios si asistente cu capul pe umeri care ii dau cu siringa..nu stiam ce inseamna, dar acum imi vine sa ma dau cu cappul de pereti

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

buna fetele..
noi azi dimineata a trebuit sa fugim pana la laborator sa mai ducem o proba de urina pt cea de alaltaieri cica era contaminata..de unde pana unde nu stiu..
apoi ne-am pus pe facut un pandispan..
si acum cautam sa taiem din lista ce am cum parat si ce mai tebuie...

fetelor voi luati ceva jucarii zornaitoare sau ceva??
si cautam pe net sa luam un baby phone.. sa nu fie mai mult de 150 ron..

30+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput