Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

servesc ceva bun bun bun de tot: fredo cappuccino rece cu spuma de laptic si un pic de scortzisoara.
Yannis de o saptamana se trezeste intre 6 si 7...nu stu de ce da inca ma mai gandesc inainte sa il dau la schimb

Miremia presupun ca ai lasat niste tarte azinoapte dar erai prea ocupata cu mancatul ca sa ne mai scrii , eu o sa ma servesc cu placere

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele,multam de capucino alexutzzza...da' cofee n-ai?
miremia tarta?de care? macar sa la ceva anume ...harnica esti! eu "cad" noaptea lata...cine sa mai faca tarte?...
fetele au plecat......acum mergea un emoticon cu day-dreaming...


la multe lunitze
daria strumfitza cu coditze
madalina de satulica
stefan[sa fii cumintel la botez!]

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

mare-i gradina lui DD! auzi acolo:dieta aleluia ...prima data am crezut ca e aia cand pleci bu...si ma gandeam ca au un umor mai englezesc...

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Alexutza serveste cu incredere. Yannisucul matinal.

MP uite www.elady.ro/articole/Retete-de-slabire/Tarta-cu-mere-Montignac.html" target="_blank">asta este.

Ma duc sa ma culc iar ca am dormit doar vreo 6 ore.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Neata !
Si noi suntem pe aici Ca de obicei,fug dupa voi
Mandruta,nu mi-am insurat baiatul !!!! Se poate ? e promis Cristinei,nu ?
Miremia,si mie cand imi intra in cap ceva trebuie sa execut Dar sa fac tarta la 12 noaptea....nu mi s-a mai intamplat de cand eram gravi Atunci mi-am facut ghiveci vinerea seara la ora 23 cand am venit de la job si pana cand l-am terminat de gatit am stat tot cu nasul in cratita Culmea e ca inainte de a fi gravi nu suportam ghiveciulNu vi se pare ca aveti acum mai multe pofte decat in sarcina ?mie da !!!!!!!!!!!!!!!!
Fetele care pleaca sau au plecat in concediu ,sa aiba muuuult soare si sa vina relaxate si cu forte proaspete
Ruxita,imi face placere sa-ti citesc postarile Uneori rad de una singura Si Andrei rade dar inca nu stie de ce
Va mai scriu !


cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Cataluta81,si Andrei face kk cu mucus de o luna si dupa mucus au urmat firicele de sangeE mucoasa intestinala iritata pt ca are kk mai acid Intreaba si pediatrul ca eu am f multe pb cu Andrei cu kk Nu e ok sa aiba mucus
Andrei nu inghite nimic in afara de titzi Nu stiu cum sa mai procedez Inainte Smecta o bea cu placere acum isi face greata si vomita Sunt foarte stresata de pb lui cu kk Face f moale,apos chiar si cu mult mucus si foarte des Coprocultura e negativa Tot timpul era el mai kakacios dar am crezut ca daca creste se va regla Uite ca nu Dr pediatra a zis sa-i dam Smecta vreo 7 zile si zeama de orez,Enterol si sa vedem dupa aia daca nu-si revine la normal 1 zi a baut Smecta si a facut kk bine,ca o pasta Zeama de orez a vomat-o si la o ora dupa,voma tot zeama de orez A 2 a zi nu mi-a mai baut Smecta isi facea greata si nu deschidea gura,intorcea capul cand sa-i dau Nici cu bibe ,nici cu lingurita nu vrea Atunci l-am diversificat I-am fiert orez cu morcovel,i-am pasat morcovelul si l-am amesctecat cu putina zeama de orez si cu LM CAnd a vazut lingurita a strans buzele si a intors capul Cu greu i-am dat o lingurita,cu urlete si plansete O gusta,plescaia cu limba si a inghitit-o Se vede ca i-a placut dar la a 2-a iar urlete Am reusit sa-i dau cateva Le-a inghitit pe toate dar vad ca azi iar face kk f moale Se pare ca morcovul fiert nu ne ajuta Nu stiu ce sa mai fac cu el

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna dimineata, primiti un magarus ratacit prin ceata?

Intru ca de obicei pe fuga sa va spun ca mi-e tare dor de voi si sufar peste poate ca nu reusesc sa mai tin pasul!

A, si sa ma laud ca a mai pierdut pe drum un kil, sa imi schimb AMR-ul, macar atat, halal activitate de forumista

Eu azi sper sa achizitionez un scaun de bebe de la Ikea. A mai luat cineva?

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Alexutza serveste cu incredere. Yannisucul matinal.

MP uite www.elady.ro/articole/Retete-de-slabire/Tarta-cu-mere-Montignac.html" target="_blank">asta este.

Ma duc sa ma culc iar ca am dormit doar vreo 6 ore.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg


mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Deci cum ziceam, mai e 4 kile, da? Ieri am renuntat oficial la toate hainele de gravi, le donez urmatoarei gravide din clanul meu!


Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 4 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna dimineata, primiti un magarus ratacit prin ceata?

Intru ca de obicei pe fuga sa va spun ca mi-e tare dor de voi si sufar peste poate ca nu reusesc sa mai tin pasul!

A, si sa ma laud ca a mai pierdut pe drum un kil, sa imi schimb AMR-ul, macar atat, halal activitate de forumista

Eu azi sper sa achizitionez un scaun de bebe de la Ikea. A mai luat cineva?

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!
felicitari!


desi,prima zvacnire a fost de


mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput