Albinute & bondari de mar-apr '07 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Salutare si de la noi.
Ieri am umblat si am tot umblat pe la Zoo ,apoi Ikeea si la sfarsit la Stadionul national de rugby de unde l-am luat pe Robert care a urmarit ultima etapa a I.R.B.

Alina despre Catalina eu ti-am zis e frumoasa foc si nu pare chiar asa silfida si pozele astea sunt argumentul meu.

Kitty spor la treaba si pupa Giulica pe buba ,am trecut si noi vineri prin furcila caudine cu Maria,s-a lovit foarte tare la cap(a alunecat pe gresie) de la ochiul drept spre tampla are o mare vanataie acum s-a tras spre ochi asa ca....
Am avut totusi noroc ca dupa 2 ore de teste doctorii au concluzionat ca nu are nimic la cap totusi ,starile ei de voma de dupa lovitura insa ma bagasera in sperieti,asta a fost bomboana de pe coliva ca tot ma luptam de trei zile cu o criza hemoroidala asa ca mergeam tinandu-ma de pereti pe la spital.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

hello!
noi am fost in we la delfinariu. slaaab!! delfinii nu stiu sa faca mai nimic. unul singur a dat din coada, 3 salturi pe spate si a fluturat din aripa de haide, pa, dupa 15 minute de spectacol in care ailalti doi au halit peste.
taxa 14 ron de cap de spectator adult, 7 la copiii peste 5 ani.
evident ca la final, rumoare: toata lumea dezamagita si nemultumita.

cu meniul de acasa, marea mea bucurie, fir' ar, ca m am nascut femeie si n am barbat pasionat de retetare, sint si eu disperata. si mai rau e ca nu mai mananca singura nici s o ngenunchezi! zice ca, cand era mica, manca singura, normal. acum e mare si tre' sa i dau eu
m am hotarat s o responsabilizez mai mult. in toate. sintem in teste incepand de azi. so, dne ajuta!

kit, se innoieste bucataria? si decrepitu'? renunti la el??

va dorim o saptamana faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Pisikuta, bafta multa cu responsabilizatul. Si eu incerc dar nu prea imi iese...
Anastasia mananca singura cu bona, dar cu mine nu vrea " pentru ca ii place sa ii dau eu ", iar cu imbracatul....ma impusc !Nu vrea sa se imbrace cu pantaloni desi afara e frig sau ploua. Vrea numai fustite si bretelute . Si gata.
I-am promis ca data viitoare cand mai face scandal cu imbracatul, o sa o las in pielea goala, sa vedem daca ii place.
De mancare, mananca cam de toate : acum are o pasiune dupa sandvisul cu unt si miere,oul fiert si sarmalutele in foi de vita de vie.La ciorbe, nu are nici o preferinta, zeama sa fie.
Kitty, spor la treaba !
We asta am fost la tara si am facut dulceturi. De-abia astept sa le mananc .
Am vazut ca m-ati trecut pe prima pagina la Mamici din nou- DPN -ul meu e decembrie 2010.Multumesc .
stupul
sa aveti o saptamana usoara

Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Petru a avut vineri ultima zi de gradi, de-acum e in vacanta. A inteles si ce inseamna vacanta si acum spune tuturor.

Vineri cand l-am luat de la gradi am intrat intr-un pet shop de pe Stefan cel Mare. Au acolo un mini zoo, 3 pereti plini de acvarii cu pesti de toate natiile, formele si culorile, o incantare. Petrisor facea PFUU la ei, unii chiar reactionau, se indepartau brusc, in val.
Mai au iepuri, porcusori, veverite, hamsteri, serpi, tarantule, scorpioni, pasarele si un papagal maaare si certaret. La un moment dat papagalul a inceput sa strige la noi, o voce aproape umana, iar Petrisor s-a speriat si a inceput si el sa il 'certe': 'taci mai, ca ii deranjezi pe colegii tai, nu vezi? vezi de treaba ta !'
Abia am putut sa plecam ca ar fi ramas pana seara.

Sambata am fost in Herastrau si ne-am plimbat cu vaporasul, merita plimbarea, initial tati a zis ca ne duce cu barca dar a fost mai comod cu vaporul. Erau si multe mirese pe acolo. Si muuult bobor.

Ieri nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna fetele!

roxana saracul copil ... ntz ... ntz ...
andra pupam pe maria nazbataioasa!
kitty succesuri depline in ale amenajarii si pupam pe giuli!
rein tare petrisor. iti dai seama ca asta e o "replica" de la gradi.

noi avem succesuri pe toata linia in weekend:
- ieri matei a mancat pt a 2-a oara in viata lui piure de cartofi.
- a inceput sa pedaleze la tricicleta si era foarte mandru de el: ce usor era si ce fraier eram eu ca mi-era frica sa dau din picioare!!

eu de azi am inceput un nou job, in aceeasi firma. Doamne ajuta!

va pup si sa aveti o saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Bafta Ioana cu noul job si multe succesuri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Kittisor, ce la ciclopi nu fac astia pasaport? Pai ei cum calatoresc??
(imi pare rau ca s-a lovit Giulica, asta va mai lipsea!)

Andra, si voua o mare, sa fiti bine si sa nu aiba Maria nimic!

Noi am iesit impreuna (adica eu si sotz, asta da realizare) la un restaurant sa ne vedem cu niste prieteni, fara copiii din dotare la purtator...
tare bine a fost sa stam la o masa fara sa ne ridicam, alergam, plimbam furculite cu diverse in tot felul de directii si fara sa urmarim cu sufletul la gura soarta veselei si a cafelei acelui local select. Pffff....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Ia ghici ghicitoarea mea ce viaspa de-a noastra are un nou bondarel prospetel, de azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Tu?????




Hai nu lasa stupul in suspans zi repede sa vada si lumea minunea
Pana atunci va zic sa ne traiasca bebelusul cel nou si a lui mamica .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

karra poate tu...ca nu ti-ai facut inca numarul si poate din maternitate ai scris mesajul asta...

Mergi la inceput