Bv Tina,Ariana delfinasi de iul-aug 2010 (136)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Katalina, cam pe cand te gandesti sa pleci si sa ramai in Constanta?

Cris, Razvanucu (23.11.2004) si 32+ Riana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Crispro daaa si eu am stat in patru labe la frecat parchetul si fiecare coltisor de camera. La fel am crezut ca nu se face mizerie mai ales ca am pus un fel de paravan facut din cearceafuri sa nu treaca praful peste tot. Da' de unde? Un haos a fost casa. Dar acuma e super bine cu AC-ul
La multi ani sotului tau, multa sanatate si bebele sa va umple sufletele de bucurie. Astazi este si ziua nepotului meu care face 19 ani, Doamne ce-a mai trecut vremea.
Despre anemie ce sa-ti zic? Si eu am si bag fier la greu, e normala in sarcina. Trecem noi si peste asta.
Denisa La multi ani si tie draga, sa ai parte numai de bucurii si de tot ce-i mai bun pe lume. Sa te bucuri de bebeii pe care ti-i i-ai dorit foarte mult.

30 + cu o de
AMR 9


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

crispro, enik va multumesc pt raspunsuri! parca m-am mai linistit... adineaori am mancat niste cirese si imediat bebica a inceput sa miste...ori ii plac f. mult, ori deloc eu sper sa-i placa, ca eu nu ma pot opri din mancat pana nu mai incape

Elena 31+ cu un cuminte



AMR 9 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Laurik leagan dintrala as fi vrut si eu sa iau dar in magazin aici este 70 de euro,se leagana manual??ca parca asa vazusem eu si doar canta si vibreaza pe baterii.

Rodik tre sa fii cuminte macar pana afli de la ce a fost.imp e sa fie bebelina bine,ca tu ai sa iti reei activitatile pe urma.

eu ma apucasem sa calc,ca de o saptamana le tot adun si acum am facut ditai teancul de haine,dar nu pot m-a luat cu raulnu stiu de la ce ca doar stau hopa pe canapeao fi de la caldura data de fieru de calcat :(

Anca ce rau ca e frig,si mai ales ca la munte si asa e si mai racoare apoi acum cu gradele astea nu prea pare vara, ca si aici toamna in toata regula,furtuni vant de se rup copacii,nici chef de mers la baie nu mai am

Sorina si mai bine ca delfinasa sta mai mult,se apropie mai bine de termen

Denisa ce faci mamico??presupun ca ciocnim azi cu palinca ori nu ai avut rabdare sa ne astepti si pe noi?!!

Bianca 32 + Andra Maria

AMR 7+ de gimnastica in burtica

Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Se leagana manual dar vibratiile ajuta la miscare :)

Laura 34+ cu
AMR 5+ pana la Marea Intalnire
Mai e putin si o sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Nela, .

Puiutz, am uitat sa iti zic- cand e mai lenes si am chef sa il trezesc, bag cirese reci - sa vezi atunci ce tumbe face, de nu il pot potoli. se misca tot burtoiu, de zici ca vrea sa plece undeva...

BTz, io capul nu il simt, simt doar cand apasa tare, tare pe vezica, dar nu imi dau seama cand se foieste dintr-o parte in alta cu capul...

Cristina 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Laurik leagan dintrala as fi vrut si eu sa iau dar in magazin aici este 70 de euro,se leagana manual??ca parca asa vazusem eu si doar canta si vibreaza pe baterii.

Rodik tre sa fii cuminte macar pana afli de la ce a fost.imp e sa fie bebelina bine,ca tu ai sa iti reei activitatile pe urma.

eu ma apucasem sa calc,ca de o saptamana le tot adun si acum am facut ditai teancul de haine,dar nu pot m-a luat cu raulnu stiu de la ce ca doar stau hopa pe canapeao fi de la caldura data de fieru de calcat :(

Anca ce rau ca e frig,si mai ales ca la munte si asa e si mai racoare apoi acum cu gradele astea nu prea pare vara, ca si aici toamna in toata regula,furtuni vant de se rup copacii,nici chef de mers la baie nu mai am

Sorina si mai bine ca delfinasa sta mai mult,se apropie mai bine de termen

Denisa ce faci mamico??presupun ca ciocnim azi cu palinca ori nu ai avut rabdare sa ne astepti si pe noi?!!

Bianca 32 + Andra Maria

AMR 7+ de gimnastica in burtica

Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen



din pacate nu mai plecam wee acesta un sef de sala s-a imbolnavit si sotul meu aqvea mare incredere in el sa il lase cu mesele care erau acum sambata si duminica sa putem si noi pleca asa ca s-a amanat, si sunt amarata asa in suflet ca mergeam si eu acasa, imi e cam teama sa plec cu trenul singura in situatia mea...

dar poate tot raul spre bine oricum cred ca abia undeva dupa 4 iulie vom mai putea pleca...pt ca pe 29 am eu eco de 33s si pe 30 controlul la medicul ginecolog cu care voi naste!

...chiar ma gandeam ce voi face wee acesta ca voi fi singura acasa!

Anca +32s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Rody n-am apucat sa citesc tot insa iti tin pumnii sa fie bine.
Oana, Creazta, Bamboleta felicitari pentru intrarea in noua saptamana
Paula eu cand am fost la eco bebele meu crescuse mult chiar daca eu am ramas cu aceeasi greutate din luna pecedenta, asa ca nu-ti face probleme.

30 + cu o de
AMR 9


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

puiutz si eu la fel am placenta.. si la fel, nu prea am simtit si nici acum nu prea simt miscarile. BBlina probabil se misca insa eu nu prea am simtit-o.
Si acum am zile cand nu prea o simt. Noroc ca simt ca sughite

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">33+ cu

AMR 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui enik83

puiutz..sa stii ca si baietelul meu ii la fel..are zile in care imi rupe burta mnu alta..si altele in care nu misca 5-6 ore..si atunci cand misca ..finut de tot..de 4-5 ori si gata..dar m-am obijnuit deja.. doctorul a zis sa fiu atenta sa miste la cel mult8 ore..

30+ cu o minune de
poze



Si la mine e la fel... Nu degeaba avem acelasi nr de saptamani. Cateodata ma ingrijorez si eu, dar de acum cand stiu ca e normal ca doar uite, nu sunt sigura cu asa simptome...o sa incerc sa stau mai linistita.
Off topic: mai am putin si adorm pe birou si mai am 3 ore de indurat...

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 30+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
AMR 9+ si vine minunea de bebe

***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

Anca, ms mult de raspuns, le-am dat si eu mail acum, sper sa nu dureze mult pana ma suna!

37+
Corina, viitoare mamica de Tudor Andrei
http://happyrooms.blogspot.com/


cu mare placere oricand!

Anca +32s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput