Prietene la bine si la greu - 24

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

As dori sa rog fetele care au fost plecate cu bebeii din oras pe la mare/munte/tara etc, sa faca o lista cu lucrurile de care este nevoie. Imi inchipui ca toate cele care ati fost plecate, mai mult ca sigur ca ati luat o jumate de casa cu voi (cel putin asa as lua eu ). Probabil ca ati avut nevoie de mult mai putin decat ati luat. Puteti sa ne spuneti si noua ce trebuie sa luam si ce nu? Multumesc. Ne-ati ajuta pe multe, mai ales ca se apropie perioada de plecare in concedii, macar cateva zile.

Poze noi cu Pinky de la 6 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/my_videos" target="_blank">Filmulete cu Pinky

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet


Sa sti ca ai dreptate. Eu iau o gramada de lucruri cu mine, in general cat incape in geanta folosita pentru el. Pentru un we poate folosesc a zecea parte din ce pun. Asa ca nu te-as putea sfatui.

Depinde si unde mergi, ca stai, ce conditii ai. Eu plec des in weekenduri la tara. Acolo am toate conditiile ca si acasa. Pentru ca am loc suficient in masina nu imi fac probleme la bagaje.

Eu in general fac asa: deschid dulapul si ma gandesc: daca e frig imi place bluza asta, asta sau asta... etc pantaloni la fel, astia, astia sau astia. In we asta nu am folosit nici o bluza sau pantaloni si aveam o gramada .

Pentru el mai am inca o geanta cu scutece, servetele, creme, picaturi, etc. Tot ce folosesc zilnic la el. Mai pun in general si termometrul, supozitoare: paracetamol, glicerina. Dupa cum vezi depinde de fiecare dintre noi ce pitici avem. Ideea e sa pui ce folosesti zinic la bb. Nu prea e indicat sa pui o farmacie intreaga, ca poate stiu io ce...

Imi pare rau ca nu pot sa iti dau informatii utile. Eu si acuma, dupa zeci de plecari de acasa cu el, fac la fel cu bagajele.

Iar un mesaj super plicticos.



CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

uite asa stam noi cand nu mai putem de cald

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_boc

Imi pare rau ca nu pot sa iti dau informatii utile. Eu si acuma, dupa zeci de plecari de acasa cu el, fac la fel cu bagajele.

Iar un mesaj super plicticos.


ntz ntz..cine ti-a zis tie ca scrii mesaje plicticoase???
baga mare aici si lasa alintatu'

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Daa..ii place mult, il amuza ca ma vede prin plasa Dar na...nu rezista f mult timp acolo...cam 20 min , dupa care incepe si striga dupa mine

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
Citat:
citat din mesajul lui Cory_B
Daca tot am pus filmulete mai devreme am zis sa pun si cateva pozici noi, pe fulgusoriP.S-eu postez mai rarut ca nu prea ma lasa Andrei dar si cand ma pun pe postat, sa te tiiCea mai fericita mami de Andrei Nicolas http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Cory_B?locked=true#5465799327519571170
vazut, placut!zici ca-i place in tarc??Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)pozicile noastrevarsta noastra
Cea mai fericita mami de Andrei Nicolas http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Cory_B?locked=true#5465799327519571170

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

stire de stire:

"Ministerul Finantelor a deschis un cont in care romanii pot face donatii statului!!!!"

cine se ofera?



Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

stire de stire:

"Ministerul Finantelor a deschis un cont in care romanii pot face donatii statului!!!!"

cine se ofera?



ala eu, ala eu...

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

reteta la mini pizze e aici
Precizez ca e prima pizza cu blat care o fac si care imi iese si mie si nu ramane cruda/nu se arde la cuptorul meu care arde prea tare. Se fac super repede, in 20 min la foc mare, si sunt gata!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

buna ziua,
noi suntem ok.eu citesc si coc o placinta.
lili a e setata gresit ora la aparat.pozele sunt facute de sora sotului si in loc de pm are trecut am.
cristina boc eu i-am dat lui geo baby lass o perioada si a scapat de constipatie.in acelasi timp ii dadeam si ceai si inca ii mai dau.in zilele cand nu primeste ceai nu prea iese afara.asa ca ,cred ca are efect.eu nu ii fac din flori iau de la milupa ceai instant.(in farmacie cand am intrebat mi-au recomandat ceva special pentru bebei-adica milupa sau hipp-pentru ca au o concetratie mai mica ,dozata pentru varsta lor.nu stiu daca asa e dar am cumparat ce mi-a fost recomandat.cristina,mie pediatra mi-a recomandat copanel in loc de piep de pui(pentru ca e sec).eu i-am dat pana acum copanel de curcan si piept de pui.
laura,banii nu au intrat.am vazut la tv ca pe la sfarsitul lunii ii primim.pana atunci hranim copiii cu aer ca si apa tre' sa o cumparam pentru ei.si eu sunt indignata.macar sotul meu bugetar a primit salariul.
dj ralu,bubu e super dragut in jumber si am vazut ca vrea sa inoate in micuta piscina.micutii se racoresc,parintii transpira.dar e bine si asa.
lila felicitari pentru dintoc.
many, pentru vlad-cel-pica-n-cap si pentru mamica lui.
ionela imi pare rau de mihnea.pe langa faptul ca e bolnav are probleme si cu caldura.
ancutza,eu spal cu persil sensitive si de obicei scoate singur petele.ieri ambagat o masina cu hainute pe 70 grade ca erau foarte patate si au iesit(pe eticheta hainelor scrie 40 de grade da' nu am tinut cont).vanish-ul nu face intotdeauna fata la 30-40 grade.
padi,felicitari oentru dintoc.
cory,de cand e cald si geo se trezeste des noaptea.aseara s-a culcat la 22.00 ca au fost socrii pe la noi.la 24.00 s-a trezit.apoi din 5 in 5 minute pana la 01.30 cand s-a culcat.la 5.00 alta trezire,la 07 iar,la 09.20 trezirea definitiva.geo doarme in pampers si dezvelit si tot transpira mereu.
lma NATALIA,TIMOTEI,GIULIA
alexa,astept sa ne spui ce face samburica.
trimit placinta pe care o scriu de la 12.00

de George-Stefan (15.11.09)

poze geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

sa va mai spunem de noi.geo a inceput sa o ia si el la pas(a se citi tarat ca rama) prin pat,pe jos,pe oriunde il las.sta in picioare foarte bine cate 2-3minute cand se tine de noi.e un marait de cand cu caldura.de mancat pe vremea asta nici nu poate fi vorba.e si el in randul celor cu alergii la caldura.
noaptea se trezeste de cateva ori,uneori nu vrea nici san si doar transpira si plange din cauza caldurii.
mianybafta la examene.eu pe le-am terminat(pana la licenta).
ma duc sa-i dau copilului sa pape.
sper sa revin

de George-Stefan (15.11.09)

poze geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Salut! Va pup pe toate, am citit tot, dar reusesc sa zic doar atat:

Ionela, si la noi se intampla asa (cu ochisorul). Secretia asta galbuie apare intotdeauna cand are mucisori. Mai apare daca in ziua anterioara a stat in vant / aer conditionat. Eu o spal cu ser fiziologic, ii masez pct acela ca un bob de orez de la interiorul ochiului (langa nas) si trece. Pediatra mea mi-a spus ca nu e nevoie de altceva.
Sunt curioasa ce vor mai zice si celelalte fete ca nici eu nu sunt 100% linistita cu secretia asta. Ma tot bate gandul sa merg totusi la un oftalmolog.

Coque, am cautat si eu despre broccoli. Am inteles ca broccoli contine o cantitate foarte mare de vit C si asta ajuta atat la absorbtia fierului, cat si a calciului. De aici valoarea deosebita a broccoli-ului. Site-ul asta mi s-a parut ca ofera explicatii clare:
http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=9

Mami.ilinca, frumoase amandoua!

Am vazut poze multe, sunt aproape la zi, dar commenturi, mai putin.

Mergi la inceput