**Buburuze de 2009 in actiune (24)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

uau,ce furtuna e in oradea fetelor si eu trebuie sa merg sa dau comanda la tort
am pus poze http://picasaweb.google.com/yioanna/Iunie10#


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

cris,anna.....
fug sa imbrac gaza si am plecat


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Berbec:

O domnisoara berbec ii spune prietenei:

- Draga, mi se pare

foarte ciudat ce se intampla: de fiecare data cand cunosc un barbat mai ca lumea, aflu fie ca e el insurat, fie ca sunt eu maritata.



Taur:

La un an dupa ce s-a casatorit cu o taurita, el intra in dormitor tinand in mana doua pastile de nurofen si un pahar de apa.

- Ce faci cu pastilele alea, intreaba sotia.

- Sunt pentru durerea ta de cap.

- Dar nu ma doare capul!

- Ha-ha, te-am prins...



Gemeni:

O domnisoara din zodia gemenilor este invitata la dans:

- Domnisoara, se poate?...

- Da, dar hai mai intai sa dansam.



Rac:

O tanara rac este abordata la o petrecere:

- Domnisoara, dansezi?

- Stai numai putin, s-o intreb pe mama.

- Intreab-o, te rog, si daca putem sa facem sex, ca sa nu faci doua drumuri.



Leu:

O leoaica ii spune prietenului ei din copilarie:

- Cand ma voi marita eu, sa stii, multi barbati vor suferi.

- Pai cu cati vrei sa te mariti?



Fecioara:

O bebelusa nascuta in zodia fecioarei este inca la maternitate.

- Tu esti fetita?, o intreaba baietelul de langa.

- Da, raspunde ea.

- Si care e diferenta intre noi, baieteii, si voi, fetitele?

- Stai sa plece asistenta de aici si iti arat.

Dupa ce pleaca asistenta, bebelusa ridica paturica si ii arata:

- Vezi acum ? Noi, fetitele, avem sosetutele roz!



Balanta:

Dupa o cearta, iubitul tinerei balante pleaca suparat si, trantind usa ii spune prietenei sale:

- Si, daca te intereseaza, nici macar nu esti buna la pat!

Mustrat de constiinta, ceva mai tarziu, el isi da seama ca a exagerat si o suna. Degeaba, ea nu raspunde. El inisista si, dupa vreo trei ceasuri are noroc:

- Ce faci, draga, de ce nu raspunzi?

- Scuza-ma, iubitule, eram in pat.

- Pai ce faceai in pat la ora asta?

- Ceream o a doua opinie.



Scorpion:

O tanara nevasta scorpion ii marturiseste prietenei ei:

- Cred ca vreau sa-mi omor barbatul, dar nu stiu cum.

- Stii cum? Am citit eu intr-o carte: fa mult sex cu el. Epuizeaza-l. O sa il slabesti si pana la urma o sa-si dea duhul.

Dupa cateva luni, prietenele se intalnesc din nou. Sotia arata jalnic, in schimb sotul parea destul de fericit.

- Ce mai faci?, o intreaba prietena.

- Eu ca eu, ii zice ea la ureche, dar uita-te la prostul asta, habar n-are ca e pe moarte!



Sagetator:

O sagetatoare este intrebata de sotul ei:

- Mi-ai simtit lipsa ieri, iubito?

- Cum, draga, n-ai dormit acasa?



Capricorn:

O tanara doamna capricorn urmeaza sa primeasca o mostenire si vorbeste cu prietena ei despre acest subiect:

- Ah, cand vei avea toti acei bani, n-ar mai trebui sa faci sex cu sotul tau ca sa iti cumpere rochii, ii spune, cu invidie, prietena.

- Da, draga, in sfarsit voi putea sa platesc pe cineva sa faca asta!



Varsator:

Prietena unei varsatoare isi face curaj si ii spune:

- Iubitul tau te insala.

- Ah, draga, dar stiu de mult.

- Stii si cu cine?

- Da, stiu si cu cine, stiu si de ce, dar nu prea stiu cu ce.



Pesti:

In timp ce barbatul ei era plecat in delegatie, o pestoaica isi cheama cativa prieteni pe-acasa.

Sticlele se golesc una cate una, hainele dispar, muzica e data la maxim, cand usa se deschide si in camera intra sotul.

Ea isi aduna puterile, isi trage o camasa pe ea, da peste cap un pahar si spune:

- Si-acum iar incepem: gelozii, suspiciuni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Cris, cum se mai simte Mirunici?
Picky ma bucur tare mult ca ai mai reusit sa intri si sa ne dai vesti despre voi, imi pare tare rau sa aud ca ai pb si mai nasol e cand sunt cu ai tai, noi va tremitem numai ganduri bune si multi si cred ca o sa treceti peste toate. Si mai multi pt pitica pletoasa
Yoana ti-am mai spus dar ma repet si aici, sunteti doua frumoase
Ema foarte tari bancurile, intre o supica si un copil marait am reusit sa le citesc si mi-am mai descretit fruntea, multumim

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

am venit de la dr. si am urmatorul verdict: un canin de sus sta sa iasa,oleaca de rosu in gat de la temperaturile asteasi ceva alintici si ne-a dat humex pentru ca tusim si augmentin suspensie pentru gatut bine macar ca sunt ok la gust si asa o sa scapam de chinul administrarii

yioanna e superba printesica tatare mult ii mai place apa se pare
ema
danadeocamdata suntem la ora de..multi bazdaci in bucinele,dar lasa ca il scot eu cu clestelebubu cum e???

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

sa pun si eu un banc

Un sofer ajunge cu masina pe malul unui rau si-l intreaba pe un politist care pescuia, daca-i adanca apa.
Acesta-i raspunde ca nu este. Soferul intra cu masina-n rau, se scufunda, abandoneaza automobilul, iese cu chiu cu vai din apa si-ncepe sa tipe la politai:
- Ai zis ca apa-i mica si uite ca era sa ma inec!
Pe onoarea mea, acum 10 minute, era mica, au trecut niste rate si le ajungea abia pana la piept !

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Cris,ma bucur sa aud ca Miru e mai bine si ca e doar atat si nu altceva, Bubu e bine, nu mi-a mai facut febra de azinoapte si azi au inceput sa-i cada cojitele de la bubite.

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola gagici,

Nu ma bateti, dar nu am mai reusit sa intru din lipsa de timp si oboseala.

Maria a avut o perioada super proasta, cu stat treaza noaptea cu orele si ulrat si vrut in brate si lipsa de pofta de mancare ziua, etc. Am crezut ca ies dintii dar nu a aparut nimic la orizont si nici nu e umflata gingia. Azi noapte a dormit mai bine si de la 7 la 10,30 si-a continuat somnul langa mine in pat. Iar la amiaza a dormit 2 ore asa ca a avut doar 1 singur somn. Si acum doarme de la 9 ca era tare obosita. Sper sa aiba o noapte buna sa fiu fresh maine.

Dupa cum va spuneam Maria a facut primii pasi singura dar acum nu a mai avansat ci e tot acolo la 3-4 pasi de la canapea la noi. Oricum e tare bine si sunt multumita. De vorbit toata ziua o face. Zice mai ales tata, dada, si mai rar mama. Si a inceput sa arate cu degetul spre tot ce o intereseaza si sa fac iiiiiiihhhhh inspre obictul ce prezinta interes. De asemenea, tare ii place sa ne jucam cu mingea, sa dea cu piciorul in ea si sa studiem pozele cu animale. Are o carticica faina cu animale pe care de cate ori o vede mi-o da sa ma maimutaresc si sa ii arat cum face fiecare. Si se distreaza de mama focului cand ma aude.

Cam atat despre noi si sanatate multa tuturor copilasilor bolnaviori.

Sper sa ne auzim pe maine.

Noapte buna

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna fetele....
azi eva a spus primele cuvinte.."da-i da-i" a cerut cirese si "nu" cand a vrut bunica-sa sa schimbe melodia de la joc.au fost foarte hotarate...e bun tare ca zice"nu" am cu ce ma distra...de acu incolo.plus ca se catara pe tot ce prinde ca fulgerul se cocoata de ma ia frica.acu` vrea sa se urce pe tac`su.l-a insfacat de pantaloni si vrea sa urce ca pe scara...
cris bine ca e numai atat.ce tefaceai daca era ceva naspa pe bune?un rosu in gat...las` ca trece.pup teroriciu`

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:


Salut fetele frumoasele !!!!

Noi astazi,ca de obicei,am stat afara.A fost racoare,iar Razvan s-a simtit tare bine.Merge foarte bine tinut numai de o manuta (fugim dupa toate gainile si iepurii asa ),insa nu vrea sa faca pasi singurel .
Are gingiuta super unflata si albineata la caninul din dreapta,am zis eu ca o sa semene cu un vampiras ,pentru ca nu ii are pe cei centrali ,eeeiii,dar vor iesi si aia ca doar nu o sa ramana asa .
La amiaza a dormit 3 ore ,nu imi venea sa cred cand am vazut,am avut si eu timp sa ,ca era in casa ca la nebuni,dar sincer,nu mai fac fata si cu bebe si curatenie si mancare,of,of,mai,mai...

yioanna_s e tare scumpa papusica ta o dulceata .
emanuela ce tare!!!!!!!
cris maaaare la Mirunel,sa se faca bine,iar la canin,sa iasa mai repede,sa nu mai supere fetita ca dam .
carinablanca ce fain ca a inceput sa faca pasi singura,al meu e un puturosel .Si Razvan se amuza tare cand ma vede ca ma maimutaresc la el,dar si eu dau in mintea lui si fac ca toate cele

Gata,ma duc in pat ca sunt franta.Bebe doarme de la 21:30,iar pana acum nu a avut nici o trezire .

pupalai la toate fetele!



Poze Razvanel
Happy-mamy
Adinadewww.totsites.com/tot/razvanmic" target="_blank">Razvan mic si frumos(14.08.2009)
"Un ingeras minunat,o creatura binecuvantata....sa facem cunostinta,eu sunt Razvan Ioan,traiesc o lume minunata!"

Mergi la inceput