FIV in Ungaria 108

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

fetelor, stiti cum pot comanda progesteron injectabil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

roxi si eu vreau sa stiu cum pot face rost de progesteron injectabil Daca afli ceva, te rog sa ma anunti. Mercic
Laura ma bucur ca te refaci repede!
Felix merci mult, am incercat cu de toate si le ia fara intrerupere din aprilie
...asta e, mergem la fiv, macar sa fie bine!

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Mami_vreau refacere grabnica. Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Laura, insanatosire grabnica! Ma bucur ca a decurs totul bine si iti doresc sa ti se implineasca visul cat mai curand!

Ma bucur ca vi se par utile info. Ma gandesc ca pt cele care au fost deja acolo sunt, poate, plictisitoare, dar poate ajuta persoanele care merg pt prima data.

Inca o informatie noua pt cele care vor zbura la Budapesta: exista shuttle la aeroport, care duce pe fiecare la destinatie pe masura ce se incarca cu oameni. Iata aici site'ul lor:
http://www.airportshuttle.hu/hu/kapcsolat

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Sapte Luni
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

Laura, cred ca ar fi mai bine sa adaugi informatia despre shuttle in mesajul tau initial, decit sa mai adaug eu un link ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

atena,eu nu am fost multumita de Alina Bolintineanu...desi am fost la ea in repetate randuri....nu mi-a vazut hidrosalpinxul...iar cand altcineva mi l-a descoperit....a tratat cu foarte multa usurinta aceasta scapare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Felix, bun asa! Punct ochit punct lovit. Sa fie D-zeu cu tine si cu BB-ul tau, sa duci sarcina pina la capat si sa nasti usor...

Fetelor, cine a stat la vila Korall? Ce au in camera, au bucatarioara, ceva sa facem ceai, cafea, frigider?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

La Koral nu ai acces la bucatarie. Eu am avut o cana electrica si mi-am facut cafea dimineata. Chiar daca era cafeaua inclusa in micul dejun, mie imi place sa beau cafea facuta de mine!
Aristica, deocamdata nu am o burta f mare, dar a inceput sa se vada, mai ales ca eu sunt slaba. Deci burta nu imi face probl pe caldura asta, dar caldura da! Mi=a iesit o iritatie intr-o anumita zona a picioarelor, probabil pt ca am stat picior peste picior. Din pacate nu am aer conditionat la serviciu!
Atena, multi dr spun ca e histerosalpingografia e relevanta, dar clar, mult mai relevanta e o histeroscopie. Am vazut ca Laura a avut un rezultat f detaliat la rmn. Nu stiu daca se vad la rmn eventuali polipi, dar te poti interesa. Ma gandesc ca la histero se poate si interveni in eventualitatea unei anumite probleme....
Felix, pe aci sunt!

10+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

A fost bun micul dejun la Korall? Cum a fost in general sederea voastra acolo, impresii? Recomandati cu caldura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Mie mi-a placut f mult la Korall. Micul dejun e consistent, pe langa mezeluri, cascaval, miere, dulceata, croissant, lapte etc (ce se mai mananca la mic dejun), poti manca oua (omleta, ochiuri, fierte) si unt zilnic, caci stii ca sunt recomandate in timpul stimularii.
Curatenie se face in fiecare zi, iar lenjeria o schimba la 2 zile.
Iar pretul e rezonabil fata de alte locatii. Deci da, eu recomand vila Korall!

10+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput