HAI LALA, TINA ! delfinasi de iul-aug 2010 (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luana081985 spune:

Neata fetelor si de la noi, am dus pitica la gradi, am fost si am cumparat cateceva, adica o camasa de noapte pt spital si un sutien, acum am venit acasa merg sa fac baita ca la 12 am eco, ultima cred ce emotii. In functie de ce imi spune astazi luam decizia daca e naturala sau tot cezariana( prima a fost cezariana ). Am niste emotii mai mari ca la prima eco.
Eu ma ingrozesc de ce povestiti voi despre spitale, aici nu platim nici analize nici la spital nu dam nici un banut, se naste cu doctorul care e de garda, dar sunt amabili cu tine, vin mereu sa vada cum te simti, si mancarea e super pt cele cu cezariana e meniu divers, eu cand am nascut fiind cezariana ma ajutau cu fata, mi-o luau o ora doua sa ma pot odihni , e super ce sa mai.
Apropo de alaptat nici la mine fata nu sugea cum sa nascut cum o puneam o lua somnul. Si laptele mi-a venit dupa vreo 4 zile, dar am insistat si am insistat si pana la urma a venit si laptele si am alaptat pana la 14 luni.
ma duc sa fac baita ne auzim dupa amiaza sa va dau vesti.
pupici si o zi superba la burtici si mamici

32+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006
Au mai ramas 7 sapt ( eu sper 5)


http://picasaweb.google.com/100381038846083183576

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Neata delfinariu!

Stateam si ma gandeam daca au kit de epidurala sau tre sa il cumpar si pe ala..

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">33+ cu

AMR 6+



da, trebuie sa iti cumperi, in orice spital de stat nasti!!!
pt normal este o trusa numita perifix (dar si aici ai grija ca sunt 2 tipuri) iar pt cezariana se recomanda espocan; ambele sunt produse de braun.

insa cel m bine intreaba doctorul


36+ cu

IT'S THE FINAL COUNTDOWN! 9 zile si pupa mama pe scumpete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Neata delfinariu!

Stateam si ma gandeam daca au kit de epidurala sau tre sa il cumpar si pe ala..

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">33+ cu

AMR 6+


kit-ul ptr epidurala se cumpara in orice spital....si la bucuresti si peste tot...e considerat moft.

Larisa 34+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5+ saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/






Ce barbar!!!!!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
32+ cu
AMR 7+


ei asta nu e barbar(ei n-au vata ce sa mai speri la alte lucruri)...barbar e faptul ca, cu tot cu trusa nu se face in toate maternitatile din ro...adica poti avea trusa si sa nu faca spitalul sau sa nu fie anestezistul. asa ca fetelor interesati-va inainte daca se face epidurala....si daca este mereu anestezist acolo. cand am nascut eu, adica acu' 4 ani unei fete la Elias (spital cu pretentii totusi) n-a avut cine sa ii faca anestezia...ca cel ce face epidurale nu era. Romanica
si da...trebuie sa va scrie doctorul pe hartie ce si cum sa cumparati...si cumparati deja ca nu se gaseste mereu si chiar pe oriunde.

Larisa 34+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5+ saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

buna fetelor !!
racusor... acomodare cat mai rapida si bb mancacios sa ai !!

30+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

luana, te asteptam cu vesti bune

_

35+ AMR 4+ pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

racusor draga mea...multa putere iti doresc si cat mai putin stres...ai grija de tine, papa, dormi, sau cel putin incearca sa te odihnesti...sper ca e cineva cu tine sa te ajute...

va pupam si sa cresteti mari!

bafta la eco fetelor!

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 37+ cu bb Filip

AMR: MAI PUTIN DE 20 DE ZILE PANA LA MAREA INTALNIRE...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Florentina, numara sa ai cel putin 10 miscari ale lui bebe in decursul a 2 ore, de cateva ori pe zi, chiar si falfairi sau intoarceri se numara tot miscari!! Daca nu ai nu astepta si suna medicul!



Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
32+ cu
AMR 7+


Carmen bebe misca ...chiar daca nu loveste tare tare mereu il simt cum se intoarce, cum sughite... Asta e cel mai important dupa mine si ma calmeaza instantaneu.... Multumesc de sfat , o sa numar 10 miscari la 2 ore aproximativ... Esti o scumpa. Multumesc de 1000 de ori.

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 29+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eu cu epidurala m-am linistit de ceva timp, de fapt m-a linistit doctorita, la noi anestezistii nu fac, pur si simplu. Exista kit-uri in spital, dar nu se baga Ei fac totala la cezariana pa si la revedere. Eu chiar daca ar fi sa trebuiasca sa fac cezariana, totala nu vreau... ma anesteziez singura

Alina 33+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

burticute, am trimis pe gmail poze cu pozitii comode de dormit, daca credeti ca va inspira... sau cel putin va descreteste fruntile...

_

35+ AMR 4+ pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

rodika, am terminat sapt 36, e deja 15 iunie, dpnul meu e 13 iulie, deci mai am mai putin de 30 de zile :)

racusor, vezi de voi, odihneste-te, mananca, dormi, tine-l pe micut cat mai mult la san. lasa internetul si forumul, ca noi tot aici vom fi. te oboseste.parerea mea. cd ai cate o clipa libera, intinde-te si dormi. numai alaptatul in sine te oboseste.

Paula cu Mihai 36+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 3+ de dans in burtica

Mergi la inceput