"Puiuti de Randunici 2008!! (423)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Am vazut si eu fetite frumoase Tea si Zana Adica ce frumoase, superbe Manca-le-as eu palariutele alea si ochelarii de soare
Bubu, pitic piscotelul Dar nu ne ingrijoram ca el are gena de lungan, al meu sta mai slabut la capitolul asta ...dar trag eu de incheieturile lui cumva
Si nu ma pun eu cu ghicitoarea de facatori de capitole (Dudu adica) daaarrrr daca Gecko nu dormea la ora aia ma gandesc ca nu-i a buna ....Plus ca nu e ea d-asta cu subtilitati, cu "intrari"...ea odata da cu barda Eu ma tot chinui aici s-o provoc dar vad ca nu se lasa Iubita, ce zici? Un bombocino ceva dai si tu maine? Hei Gecko, iubita, cu tine vorbesc (moaama , ce-o sa-i placa asta )

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stefan a fost testat, alaturi de alti copii, daca face corect incalzirea, daca executa corect miscarile invatate. Numai ca eu la fazele de karate nu am mai ramas, ca facea Matei galagie (deh, plictiseala).

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Nico, am inteles. Eram curioasa apoi dupa incalzire ce-i pune sa faca, daca le da comenzi in denumirile alea ale lor si ei sa le execute...cred ca asa o fi...

Clau, ce nasol cu gleznele...noua ne-a facut bine fenistilul. I-am vazut pe puiutii tai, pe premiant, felicitari! ma uitam la el cat e de frumoooos , o sa moara fetele dupa el Si bucalata Rebe e o dulceee!

Si am vazut-o si pe Tea tot bucalata si ea

Gata, ma duc la filme...mai nou, ne uitam la Californication


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Bubu, pai asta or fi facut, Stefan nu stie inca toate denumirile, insa stie toate miscarile, in ordine. Si le executa si cu grimase :)).

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

He, he! si Vlad stie cateva denumiri de miscari, imi arata si mie acasa, la antrenament nu l-am vazut niciodata, ca nu e cu public , dar in vacanta vor face multe antrenamente in parc si sper sa merg si eu cu el sa-l vad!

Puuup, nb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Bubu, aici toate cursurile sportive cred ca pot fi publice. Ceea ce mi se pare fantastic! As vrea sa ma duc mai des sa-l vad, dar ce ma fac eu cu Pacala mic, ca nu pricepe sa taca, sa stea cuminte o ora :D. Incearca sa faca si sa zica si el ca ei, si la cel mai mic chit rasuna sala aia maaare!

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Neata!
In asteptarea lui bombocino va dau si eu o
Mai, eu nu am zis ca Gecko isi va face vreo maaaaare intrare, adica cu surle si trambite, ca stiu ca nu e genul ci ca ar fi facut capitolul asa, la un gen de "cucu-bau".
M-am invoit de la munca pana pe la 9 cand va ajunge cumnata mea sa stea cu Iulia, in lipsa bonei. Din fericire, e mai bine copilul, aseara a facut ingrozitor de urat la aerosolii cu solutia magica a lui Sovi, atata a urlat pana a vomat de tuse dar efectul s-a vazut rapid, a adormit respirand linistit si nu a mai tusit decat de cateva ori peste noapte.
Nico, Bubu, super misto ca fac baietii karate, la mai mare!
Cuscra, tin pumnii stransi stransi azi!

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

' neata, crenguta racoroasa

Felicitari Teo de mimo

ca se tot vorbeste ca beau copilasi multa apa si fac pisu putin, mie una mi se pare firesc e foarte cald si mare parte din apa se pierde prin transpiratie, plus ca si nevoia organismului este crescuta.

despre crema de plaja: noi acem cu ulei de catina de la elmiplant, planet plant...nu stiu,insa e ok, factor e doar 30, insa Daci oricum are tenul ca noi asa ca nu-mi fac probleme prea marii(avem genul de ten care se bronzeaza repede, uniform si destul de frumos, si daca stau bine la soare ma fac tiganca ), in plus deja pana acum Daci e neagra pe maini si picioare din ce e stat pe ici pe colo prin soare clar ca nu vreau sa las copilu' ca tractoristii

despre tantari noi nu prea avem probleme cu ei, insa ieri am fost la terenul lui taica-miu si ne-a piscat niste paianjeni...am dat cu spirt si niste benapthene...

ioana tin pumni sa fie bebe bine si sa vii cu vesti bune

nicoleta, tinem pumnii de fiecare data, mult succes. Felicitari lui Stefan pentru centura galbena

clau imi pare rau ca aveti probleme cu contipatia, si noi suntem la fel, insa e de foarte mult timp

bubu, am descoperit cauza tusei..saptamna trecuta am scapat-o sa bea apa rece...adica foarte rece pana sa protescam eu sau tac-su ea deja bagase mare apa rece...cu bule asa ca no, acum tragem...azi noapte a fost mai bine..

naty, intradevar aparatul ala de aerosol e o minune, eu ii facem dacianei si cu ser fiziologic simplu si se cunostea (cand am ajuns cu ea in urgente nu mai stiu ce substanta i-au pus si daca nici un dr nu mi-a rec vreun medicament pentru aerosol, am zis sa nu ii dau dupa ureche)

azi o duc la gaga, sper sa fie bine, nu are febra, doat tuseste...ideea e ca ieri m-a capiat in casa

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata.

eu cand aud de tuse care dureaza si dureaza... imi revin amintirile cu Stefan care, dupa ce a facut lant de viroza la intrarea in cresa, in ianuarie, din toamna nu mai racea deloc, insa era intr.o tuse continua. Medici "pom-laudat" mi-au zis ca nu e nimic etc. Pana cand au inceput bronsitele-pneumonii (nici acum nu stiu ce au fost episoadele alea 2) si vizitele pe la Buc... apoi alte si alte chestii... Acum este bine, insa de cand cu piscina are mucoasa nazala cam iritata, stranuta dimineata. Si pe un perete a aparut ceva mucegai (suna sotul, trebuie sa repare astia de mai bine de juma de an un geam in tavan, prin care picura apa cand ploua... daca nu au venit cu mama expertilor), iar Stefan cum este alergic la mucegai... Sper sa curete mai repede peretele si sa rezolve problema. Un lucru este cert, daca mai ramanem in zona, ne mutam. Stiti un apartament in Viena de inchiriat? sau chiar o casuta, la pret rezonabil?

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

'Neata!

Ma bucur ca v-au placut pozele noastrea Multumim pentru aprecieri!

Eu de azi incep sa planific vacanta si am in AMR de 2 luni... Sper sa ne si iasa pana la urma, sa nu-mi mai dea marinarul palpitatii cu programul lui.

Nico felicitari karatistului mic!

Naty ma bucur ca i-au facut bine Iuliei aerosolii. Si eu am tot zis ca iau un inhalator sa fie in casa. Oare o ajuta si la adultii cu rinita alergica?


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput