Parohia GLODEANU va cere ajutorul!

Parohia GLODEANU va cere ajutorul! | Autor: tudor_marian

Link direct la acest mesaj

Numele meu e Tudor Marian , sunt preot paroh in comuna Silistea, sat Carligu mare, Jud Buzau, si am intrat in acest forum cu speranta sa gasesc oameni cu inimi deosebite care vor binevoi sa ajute copilasii din parohia pe care o reprezint! Sunt copii cu nevoi speciale printre ei, copii foarte saraci, copii care nu au vazut jucarii decat la televizor, care nu au ce sa manance de cele mai multe ori! Indraznesc sa va cer ajutorul, si sa va rog ca in cazul in care aveti jucarii, hainute, electrocasnice care nu va mai folosesc sau orice altceva util copiilor sa ne trimiteti pe adresa parohiei! Dumnezeu sa va lumineze si sa va daruiasca toate cele de folos!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

parinte, te rugam sa ne trimiti un scan ID (mail: info@desprecopii.com). Asta este regula la forumul nostru.
iti multumim,


**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Cred ca putem strange cateva lucruri si cel putin un televizor pentru acei copii, dar ar trebui sa stim cati copii sunt, ce varste au, eventual o distributie pe sexe (cati baieti, cate fete). Ar fi bine sa ne spuneti si cum veti distribui ajutoarele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudor_marian spune:

Va suparati daca imi explicati cum fac sa trimit acel scan id?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudor_marian spune:

Avem copii cu varste intre 2 si 13 ani! nu am o evidenta exacta cati baieti si cate fete! o sa imi fac o evidenta! Cazul cel mai dificil e al unui baiat in clasa a patra care a fost dat in plasament si acum a revenit la tatal lui. Locuiesc intr-o casa deplorabila! Am reusit sa facem rost de doua paturi uzate si un aragaz insa mai sunt f multe lucruri care le lipsesc!Tatal copilului isi castiga existenta lucrand pe la diferiti crestini.Nu primeste nici un ajutor de nicaieri! Vreau sa-l ajut sa obtina ajutor social insa mai intai trebuie sa faca rost de buletin! Televizorul cred ca le-ar fi f util! In legatura cu distributia ajutoarelor ma ocup eu impreuna cu consiliul parohial! Daca aveti posibilitatea va invitam sa acordati personal micile ajutoare la biserica noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui tudor_marian

Va suparati daca imi explicati cum fac sa trimit acel scan id?

Cititi aici, se refera la copia actului de identitate:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99019


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Daca administratorul a primit actele si e totul OK, puteti posta o adresa la care sa incepem sa trimitem colete? Unii vor prefera sa puna cate ceva la posta decat sa astepte sa organizam un transport cu mai multe produse. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

parinte, nu am primit acel document. Fetele de aici sunt deosebite si te pot ajuta insa trebuie sa ne dai dovada ca ajutorul lor merge unde trebuie si ca tu esti cine spui ca esti.

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Parinte, roger? E cineva pe receptie? (insist pentru ca am o prietena care sta cu niste cutii pe hol. Sunt haine multe pentru adulti, deci nu se preteaza la bazarul de pe DC).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudor_marian spune:

As vrea sa stiu daca fac o poza la buletin ,la decizia de numire ca preot , la documentul cu statutul bisericii , nu este valabila?
pentru ca nu am posibilitatea sa scanez aceste documente. Adresa la care se pot trimite micile ajutoare este: Parohia Carligu Mare, Com Glodeanu Silistea, Jud Buzau! Pr Paroh Tudor Marian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Am primit documentele si iti multumesc.
In primul rand apreciez prezenta unui preot pe DC si faptul ca s-a gandit sa faca ceva pentru niste copii necajiti.

Asadar fetelor DC, haideti sa facem ceva.

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput