hiperstimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

si mie imi este frica de hiperstimulare ..dar asta e daca rezultatul e pozitiv indur orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

si cum se zice ''de ce iti e frica de aia nu scapi'' ..am facut o hiperstimulare severa de toata frumusetea..am avut 44 de ovule si lichid in burta cu nemiluia ,imi puscau nasturii de la camasa de pijama..m-am internat in spital unde am stat o saptamana cu 2-3 l de lichide baute zilnic parca eram o gravida in luna 8....normal lichidul se aduna in 4-5 zile dupa punctie dar la mine a inceput din a 2 a zi...in a 6 zi mi-a scos din burta 2 l de lichid cu un ac(a fost cea mai mare durere pe care o poate suporta cineva..cu toate ca dr a fost de nota 20 si a avut multa grija de mine)am avut 225 puregon vreo 10 zile si 275 puregon vreo 3 zile astea au fost dozarile..intradevar aveam nevoie de multe ovocite ptr ca am impartit ovulele ..am trecut peste toate ,acum sunt bine si astept transferul cu embrioni congelati ca binenteles nu se putea face atunci
asa ca aveti grija de hiperstimulari eu am si un ovar micropolichistic si stiam ca voi face o hiperstimulare dar nu credeam ca v-a fi atat de sevara
va doresc numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

monaramona, suna tare rau ceea ce ai patit!

Eu incep maine tratamentul de stimulare pt IA cu Gonal F 75UI pe zi,timp de 5 zile.
Imi este cumplit de frica. Stiu ca sunt tot felul de reactii adverse ca aparitia chisturilor pe ovare,par pe fata,cresterea in greutate.
E chiar asa de grav la dozajul pe care il am eu,sau sunt prea panicata?
Nu mai reusesc sa dorm de 2 nopti,mi-e foarte,foarte frica de efectele negative ale hormonilor, plus de asta mi-e teama ca nici nu voi ramane cu nimic. Incercam de 1 an sa facem bebe fara nici un fel de rezultat.Am mai facut 1 IA fara tratament.Parca incep sa imi accept soarta......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

draga mea 75 de ui este dupa parerea mea putin..in comparatie de dozele pe care le-am luat eu..aveam nevoie de dozele alea mari ..nu iti mai fa probleme ca nu vei pati nimic..nici par pe fata , nici cosuri , nici crestere in greutate ..eu nu am avut nimic ..dupa punctie a inceput chinul cu hiperstimularea dar la kg sunt la fel nici paroasa nu suntsi nu am nici o reactie negativa..nu ai de ce sa iti faci atatea griji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

draga mea 75 de ui este dupa parerea mea putin..in comparatie de dozele pe care le-am luat eu..aveam nevoie de dozele alea mari ..nu iti mai fa probleme ca nu vei pati nimic..nici par pe fata , nici cosuri , nici crestere in greutate ..eu nu am avut nimic ..dupa punctie a inceput chinul cu hiperstimularea dar la kg sunt la fel nici paroasa nu suntsi nu am nici o reactie negativa..nu ai de ce sa iti faci atatea griji


Iti multumesc mult pentru incurajari. Am inceput azi prima doza.Sa speram ca va fi cu noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

iti tin pumnii ..sa fie cu noroc si sa ne mai anunti ce faci

Mergi la inceput