Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

iahim scuza-ma ca te-am sacait cu intrebari. nu aveam nevoie de argumente sau ceva de genul asta ci doar de niste informatii pe care le puteam afla doar de la cineva care a fost acolo. fiecare intelege cum vrea concediul si petrecerea lui. spatiul de joaca era o alternativa la a petrece timpul impreuna cu alti copii pt ca lor le place foarte mult sa se joace cu alti copii, pentru noi plimbarile lungi nu sunt atat de atractive



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

bun subiect ! si pe mine ma intereseaza tot litoralul; romanesc Am fost in Bulgaria si am venit la urgenta in Ro.cu fetita ....toxiinfectie alimentara (diagnosticul de la spital); iar baietelul a vomitat in primele 2 zile tot ce manca....noroc ca il mai alaptam inca.... si sotul a stat cu dureri de stomac vreo 2 zile asa ca numa mai incumet ceva vreme sa ies din tara cu ei .

Noua ne-a fost recomandat hotel Dorna din mamaia....

distractie placuta in vacanta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Maria_alexia ma bucur ca v-ati distrat, noi suntem inca nehotarati in legatura cu alegerea hotelului la mare.... adun in continuare recomandari



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

poate reusim impreuna sa ne hotaram ellarot

eu inclin spre dorna sau victoria ....am renuntat la cele din nordul statiunii: amiral, comandor, savoy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Buna!

noi ne-am hotarat pentru Vilele Soarelui din Neptun.

a mai fost cineva pe acolo?

Va multumesc si va urez vacanta placuta tuturor!



Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Citat:
citat din mesajul lui ad_rianna

poate reusim impreuna sa ne hotaram ellarot

eu inclin spre dorna sau victoria ....am renuntat la cele din nordul statiunii: amiral, comandor, savoy

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)



ad_rianna Inca studiez recomandarile , imediat ce ma hotarasc dau de veste. Ideea e ca noi nu mergem cu bilet luat dinainte, ca daca nu ne place hotelul ales trecem la urmatorul de pe lista , pana acum am aplicat asta la munte si ne-am simtit bine .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

anul asta poate nu vor fi foarte ocupate locurile si gasesti ellarot...anii trecuti la hotelurile din centru spre nordul statiunii nu prea gaseai. asa am ajuns noi la victoria acu vreo 3 ani: se terminase sejurul la tomis, nu ne-au mai putut prelungi si am luat la rand hotelurile sa mai stam vreo 3 nopti . voi in ce perioada mergeti? noi dupa 20 august doar, asa ca mai avem oarece vreme sa cautam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

ad_rianna noi vrem sa plecam luni, ca in timpul saptamanii nu este chiar asa aglomerat, si acum ....cum ne-o fi norocul , dintre hotelurile alese macar pt o noapte tot vom gasi ceva .Copii insista si pt ei facem concediul la mare iar daca nu gasim nimic sa ne si placa schimbam directia la munte, unde pana acum nu am avut niciodata probleme de sanatate.

Mamaia, banuim ca e cea mai aglomerata, oricum vrem ceva mai linistit...Jupiter,Neptun, Saturn, Venus... cu 2 copii e putin mai greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

daca vrei ceva mai linistit poti alege Eforie Nord zona Steaua de mare. Preturile sunt foarte bune, plaja este ok. Noi am mers la plaja Britannia unde era destul de curat dar mai ales nu dadeau peste tine in apa cu tot felul de skijeturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

daca vrei ceva mai linistit poti alege Eforie Nord zona Steaua de mare. Preturile sunt foarte bune, plaja este ok. Noi am mers la plaja Britannia unde era destul de curat dar mai ales nu dadeau peste tine in apa cu tot felul de skijeturi.



grati.ela .....In Eforie am fost in urma cu vreo 6 ani si n-am ramas cu impresii prea bune, dupa ce am ajuns la urgenta seara, dupa un mic dejun,luat la o terasa .... probabil ca lucrurile sau mai schimbat intretimp, dar in locurile cu amintiri neplacute nu ma mai intorc .

Mergi la inceput