MONTIGNAC (142) .... stil de viata, nu dieta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

buna dimineata, Montigirls!
Ati plecat din oras? daca nu, va sfatuiesc sa plecati cat mai repede, altfel vom sucomba toate si ramane Monti fara fani!
Ieri dupa amiaza am mancat numai inghetata si fructe, nu pot sa ma ating de altceva.
Probabil si azi o sa fac la fel. Deci asta e meniul!
Va pup si va urez o zi racoroasa!

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salutare.

Si eu sunt mare fan mare fructe, cum as putea sa traiesc fara ele??

Azi avem peste in meniu.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hello.

Constat pe propria piele ca nu fructele ingrasa. Saptamana asta am mancat fructe si interzise (inghetata, paine, covrigei), mancare mai ioc, ca sta in gat, si am ajuns la 49,4 N-am mai vazut valoarea asta pe cantar de... ha haaaaa...

Si credeti-ma ca am bagat cirese cu pumnu', pepene galben "fara numar", capsunici... kiwi si caise, ce mi-a mai lasat piticul... Si cred ca astea m-au ajutat sa slabesc, ca doar nu inghetata...

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Hello.

Constat pe propria piele ca nu fructele ingrasa. Saptamana asta am mancat fructe si interzise (inghetata, paine, covrigei), mancare mai ioc, ca sta in gat, si am ajuns la 49,4 N-am mai vazut valoarea asta pe cantar de... ha haaaaa...

Si credeti-ma ca am bagat cirese cu pumnu', pepene galben "fara numar", capsunici... kiwi si caise, ce mi-a mai lasat piticul... Si cred ca astea m-au ajutat sa slabesc, ca doar nu inghetata...


mon tu nu intri in discutie cu ce ingrasa si ce nu ca esti prea slaba si pare a fi si felul tau de a fi slabutel..la tine orice merge..mai ales caldura(eu pot spune la fel...fructele nu se vad pe cantar oricat as manca...eu stiu ca monti spunea sa fie mancate cu moderatie nu din cauza ca ar ingrasa ci din cauza ca baloneaza)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Brindu, esti dragutza, dar nu e felul meu de a fi slabutz. Cum n-am grija, cum urca acul. Si asa-s toate femeile in familia mea: pitice, ca sa se vada bine shuncutzele, tinute-n frau cu eforturi. Nu mai zic ca-s singura cu "piept de pui", na, ca sa se vada mai bine fundul probabil

Cat despre faza cu balonarea, chiar ma miram de ce pare burta de la 52 de kile cand am aproape 49!

Puisorule si Andanii, parca voi ziceati ca prajiti chiftelutele la cuptor. Cum faceti, ca pe mine nu ma taie capul. Le puneti in vas de yena cu putin ulei? Cu mai mult? Acoperit au ba? Cat le lasati la cuptor? Vreau sa fac ceva gen chiftelute pt pitic si nu i-as da prajeli. Mai am varianta la steamer.

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

monn iti bati gura degeaba..andanii e de negasit d e o saptamana

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ninha, si noi aveam azi in plan o iesire la padure la gratar dar ne-a fost frica de caldura. In casa la parintii mei e chiar racoare asa ca am preferat sa lenevim acasa.

Mon,bravooooooo. Chiftelele le pun simplu pe hartie de copt in tava. Nu ies la fel de bune ca cele prajite in ulei si un pic cam tari dar sunt dietetice

Nicoleta,fa tu inghetata acasa si scapi de ispite.

Mi-a iesit pana la urma inghetata dar tare greu s-a congelat. Aseara am mancat-o semilichida

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisorule NICI sa nu iesi ca e criminal afara...cum ai facut inghetata?cea pe care o faceam eu cu capsuni si frisca...se intarea prea tare si trebea lasata vreo 10 minute afara inainte sa o mananc altfel imi inghetau dintii


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

puisorule NICI sa nu iesi ca e criminal afara...cum ai facut inghetata?cea pe care o faceam eu cu capsuni si frisca...se intarea prea tare si trebea lasata vreo 10 minute afara inainte sa o mananc altfel imi inghetau dintii


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.




Mie aia nu mi-a placut prea tare pt ca facea ace. Am facut in schimb aceeasi reteta cu ciocolata neagra. A iesit

Azi m-a pus ala necurat sa schimb smantana si am luat Milli in loc de LaDorna. Dupa ce am batut la ea 10 min, mi s-a parut ca se intareste si... s-a imbranzit. Am pus totusi la congelator, se vedem ce iese. Evident, cu ciocolata si o portie mica cu cirese

Puisorule, dar in componenta chiftelutelor pui putin ulei? Ma gandesc ca asa, pe hartie de copt, ies cam seci. Cat le lasi? Acoperi tava?

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Meniu azi:
md. 2 ooo (asa am vazut scris la piata ) fierte moi si 2 rosii
p. un stir (nu shtir) fry cu: ceapa, ghimbir, cubulete de pui, morcov, ardei si migdale, cu sos de soia nu mai zic ca scot flacari
c: cred ca cirese si pepene galben.

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput