Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***216***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

PISIK, nu te supara ca nu a zis nimeni ca iti place Mircea Badea. Si daca iti place care e problema? Eu, cand aveam tv adormeama seara "pe Mircea Badea".

Anyway, eu cred ca singurul lucru pe care il avem in comun aici este ca toate suntem mamici de copii cu varste apropiate. Nu suntem nici la fan club Michael Jackson, nici la Misa, nici la vreo secta. E normal sa ne placa lucruri diferite. Mie imi place sa umblu creanga prin lume, in schimb ILINCA prefera confortul hotelurilor. Vezi?

\eu dorm pe jos voi in pat! Aici v-am luat.

Si te rugam, daca mai ai subiecte de dezbatere sa le pui pe tapet. Tu nu faci decat sa expui o tema cu ipotezele pe care vrei sa le dai si noi apoi ne "balacarim" aici. Ce ar fi ca acest club sa fie un fel de "ti-au murit laudatorii, intra la noi ca e numai lapte si miere"?

Hai, fruntea sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

DENISA, ANAAN, nu, nu m-am suparat pe voi . De fapt nu m-am suparat pe nimeni, doar ca am senzatia in ultima vreme ca se asteapta ca cineva sa spuna ceva care nu e suta la suta pe placul celorlalte ca sa i se sara la gat. A patit-o Maya25, au patit-o si alte fete care nu mai intra pe aici. Cred ca inainte de a scrie ar trebui sa citim de cateva ori mesajul (eu una asa fac) pentru a vedea daca nu cumva, fara sa vrem, am putea rani pe cineva cu tonul mesajului, cu un emoticon sau cu vreun cuvant ce ar putea capata alte intelesuri.
Repet, nu ma refer la nimeni in mod special!

BIANCA, si eu mai adormeam pe Mircea, dar a devenit prea virulent si nu imi mai place. Are putine idei si alea fixe.

MONNVAS, fetita data de mine ca exemplu are si parinti ok, deci nu sunt ei cauza.

ANCA, m-ai uns pe suflet, ca deobicei, cu mesajul tau. Tu niciodata nu dai verdicte de genul e alba sau neagra. Tu admiti mereu ca poate fi si gri, ca orice problema poate avea 2 fatete si ca nimeni nu detine adevarul absolut care ii permite sa dea cu parul imediat.
Asta incercasem sa ridic si eu, problema "soiului rau", dar se pare ca nimeni nu cred ca el exista. Sper din suflet sa nu se confirme nici uneia dintre noi si eforturile noastre in educarea copiilor sa dea roadele meritate.

Mie nu mi-au trecut remuscarile si am o stare de kko. Si Ana e sucita de la caninul ala care nu mai iese, ca vorba DYANEI, imi vine sa i-l scot eu
Dar ma duc la gradi si poate o sa ma inveselesc.

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Acum chiar ca ma simt aiurea. Imi pare rau daca s-a suparat cineva, pana la urma eu spusesem ca MIE nu imi place Mircea Badea si ca eu, personal, nu cred ca ne nastem rai. Asta nu inseamna deloc ca nu respect alte opinii! Niciodata, de cand scriu aici, nu am avut intentia de a jigni pe cineva, daca s-a intamplat, imi cer scuze. As minti sa nu recunosc ca ma simt putin dezamagita de toata situatia...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata,

se pare ca vantuie un vant de deprimare pe aici
oare de la caldura ni se trage?

pisik - cumpara repede trici ca sa se ocupe locul in casa si sa aiba ocupatie ana si... gata cu mustrarile de constiinta

si cu parcurile astea... am si eu un mare of: sunt satula pana peste cap de cojile de seminte si de fumul de tigara
iar cand mai si aud cum vorbesc respectivii.... ma apuca jalea

noi nu prea ne jucam cu nisip; de fapt, ne si ramane putin timp pentru asta pentru ca la noi parc inseamna sa punem mana pe fiecare copac (si sa-l si scuturam putin), sa inspectam tufisurile... iar de flori nici nu mai spun ieri de exemplu si-n leagan si la baie a stat cu un manunchi de trifoi in mana si tare greu am reusit sa i le sustrag (abia cand am ajuns la clatit, la iesire din cada)
si uite-asa facem 2 -3 ture de insula cand pe alei cand prin iarba
apoi mergem la locul de joaca si asteptam rabdatori (sau nu) randul la leagan, balansoare, tobogan si apoi plecam acasa

iar cu copacii astia, mare bataie de cap am: cum se trezeste vrea pe geam sa vada copacii, peste zi - nu mai spun , iar seara inainte de culcare ne luam la revedere de la copaci (asta dupa ce ii spun ca s-au spalat, au mancat si acum s-au culcat si ei)

si revin ca nu prea-s coerenta, am o zi proasta astazi

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Monn si eu. Nu, am terminat cu stiinta si nu m-am inecat. Doar ca nu-s prea vorbareata zilele astea... si uite cum aparui si dadui cu bata in balta.... Pisik nu am vrut sa te supar, ne sunteti tare dragi... si tu, si Ana, si tati de Ana.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

mie imi place mircea badea!!!
pai si daca imi place ce??? hai tu mai pisik, ce n-ai voie sa impartasesti parerile altcuiva??? pai si daca mie imi place nenea asta de ce sa zic ca nu... doar ca sunt fete care nu-l suporta??? pai daca ar fi asa ne-am duce fiecare in treaba ei si n-am mai avea cu cine sa barfim si noi una-alta; si ce daca eu vreau bona si voi nu??? ce asta ne face mame mai nasoale pe oricare din categorii ne incadram??? eu asta ador aici, ca se pune un subiect in discutie si daca ne dam fiecare cu parerea macar mai invatam ceva unele de la altele; eu tin cont de tot ce ati spus legat de gradi versus bona, ca nu au fost certuri, au fost puncte de vedere pertinente si spuse asa ca pentru copilul propriu; discutiile astea or sa ajute in luarea unor hotarari ce tin de viitorul copiilor, deci din punctul meu de vedere as vrea ca toata lumea sa aiba o parere, sa scrie o idee... si vedem la final ce "se muleaza" cel mai bine pe caracterul nostru ca familie si conceptii dar si pe al copilului; eu una nu vreau o atmosfera "lapte si miere" (fur ideea, dar dau drepturi de autor cui a scris mai sus), niciodata nu am vrut; eu vreau "brainstorming" si pareri diferite; acuma ca unele pareri sunt mai "inversunate"... asta tine iar de caracterul omului, si chiar nu sunt spuse cu rautate
PS: mie imi place mircea badea

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Nici nu stiu cu ce sa incep...stau pe margine si privesc, citesc, ascult, invat de la voi si nu-mi vine deloc sa ma bag. abia apuc sa trec prin filtrul gandirii ce spuneti, d-apoi sa mai scriu...greu, greuIeri, pe drumul de intoarcere de la tara, ii spuneam lui B ca nu stiu sa manageriez mini-conflictele din parc, nu stiu cum sa reactionez si mai ales, nu stiu cum si ce sa-mi invat copilul sa faca pe viitor...sa riposteze sau sa nu? Vin acasa si ...voi dezbateati aceeasi dilema Incerc sa o invat pe Piti sa imparta, sa nu fie violenta, sa fie asa cum mi-ar placea mie sa fie toti copiii...si cum sunt convinsa ca v-ar placea si voua... Stiti care-i ciuda mea cea mai mare? cand i se ia o jucarie din mana, ea ramane cu privirea pierduta dupa copil...de parca ar fi vrut sa se joace impreuna...si mi-e o mila de ea....Floric, poti sa=ti faci o rochie frumoasa si care sa te avantajeze la o croitoreasa priceputa. alegi modelul, materialul si poti modifica oricand.Ma duc sa intind niste rufe si revinmami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
Bianca

dc mergi in Navodari, o sa te rog sa iei legatura cu Dodo-pui sa iti dea un pachetel pt noi, sa skipam mersul la posta. Mai vb, pup.

Dodo-pui, esti pe receptie? nu te grabi la posta, popate aranjam prin Bianca!


si cand stiu exact???..astept raspuns pana maine ...apoi daca nu-l primesc sau Bianca nu ajunge prin Navodari...maine pun la posta


Participam la concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=1" target="_blank">dod-1 si dod-2




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

A, mi-am mai amintit ceva...si oricum nu s-a terminat programul masinii de spalatMie una imi place Mircea Badea. mi se pare un barbat sexysi bona vs cresa. eu in targoviste la cresa n-o duc. punct. ma intorc la scoala in aprilie, asta inseamna 3 luni de lasat 4 ore cu altcineva. altcineva va fi mama, s-o tina Dumnezeu sanatoasa. eu m-am mutat la o scoala la 10 km de oras, asa ca vin repede si imi petrec restul zilei cu ea. o s-o duc la gradi la scoala asta, daca-mi va placea ce e acolo. eu o duc, eu o iau, o vad la pauze. m-am gandit ca pot verifica oricand ce se intampla acolo, in fine, e prima varianta. oricum, aici nici n-ai de unde alege, e o singura gradi privata si cica n-ar fi cine stie ce...Sa va spun ceva "inside"...eu am terminat si un colegiu cu profil pedagogic si...am cateva colege pe mana carora nu mi-as da copiii si sunt mari educatoare la gradinite considerate bune in oras. mi-am propus insa ca pt scoala sa ajung acolo unde preda o colega in care chiar as avea increderemami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

'Neata, ca mai e un pic si vine pranzul!
Pisik, Dyana, daca va uitati la subiectul "barfe" de pe DC, ma vedeti si pe mine la simpatizanti Badea
Noi am scapat de virusul ala rebel care ne-a atacat in masa familia, doar eu am ramas cu o raguseala, am o voce de sperii copilul
Vai, fetelor, ma ingrozesc de pataniile voastre cu maselele!! noi suntem codasi rau, adica avem doar 4 (!!!) dintisori, si aia toti sus! deja imi fac probleme ca ceva nu e in regula, desi analizele au fost ok - lipsa de calciu nu e, deci care-o fi motivul??
Pup pe Mutzunelu' sa scape mai repede de chinul maselutelor
Pun la semnatura un filmulet sa vedeti cum imbina Razvan utilul cu placutul, ma uimeste si pe mine, ar trebui sa iau exemplu sa nu ma stresez atata ca e casa vraiste
Va pup si sper sa revin curand, mai ales ca ne arde soarele rau pe la orele astea de pranz, asa ca stam la umbra, in casa, desi as prefera la umbra undeva la apa...uf, poate vine si vremea aia!

POZE NAZDRAVAN

Mergi la inceput