Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

anca poate nu se repeta istoria ca la vlad...plus ca acum esti deja in saptamana 31, e sarcina mai inaintata

curaj si sa auzim de bine dupa ce mergi la doctor

Bulina 35+ cu poznas

AMR 5- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

AMR 2 zile pana in Liga I, 9 zile pana in Liga Campionilor si maxim 30 pana la finala

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Anca, poate e totusi mai bine sa iei tratamentul ala sub supraveghere!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
31+ cu
AMR 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

fetelor..am uitat sa zic.. am sters jumatate din poze.. sper sa se simta..
sper sa fac pozici si azi..sa pun cu noua burtik de 30 s....

28+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

anca_vlad..stai linistita ca te ajuta DD sa treci cu bine..
poop sa treaca supararea..

28+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Buna fetelor,

eu tot in spital,nimic nou,iar am facut perfuzii,dr nu ma lasa nici in ruptul capului acasa,desi stie ca la momentul X voi merge in Debrecen sa nasc.Contractiile persista,ba la 15 min,ba la 1 ora,2 zile sunt ok,alte 2 nu....si tot asa.....AAA si baietelul meu scump sta cu caputul in ficat si probabil da cu manutele in fiere,ca am niste greturi cateodata cand se misca,ca in primele 3 luni.Nu mai pot dormi de burta maaaare,ma doare coloana...Dar macar ma consolez ca bebeii se dezvolta fff bine.Joi iar merg in Ungaria ca de acum ma cheama o data pe sapt pana nasc.

nu am net decat fff rar,nu am citit nimik,sper ca sunteti ok.
la toate



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
31+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -6 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Anca, bataita la fund primesti!!! Pai, acum de ce ti-e frica? Ai rabdare, mergi azi la medic, si vezi daca sunt sau nu motive de ingrijorare. Si daca sunt, vezi cum se pot drege... Pai tu care ne incurajezi pe toate cu Vladut nascut la 34s+5 zile, acum clachezi? Nici vorba... Si nu te mai consuma tu si pentru ceilalti membrii ai fam, ca sotu tre sa fie alaturi de tine, greu, usor, cum o fi. Vladut deja e mare, si intelege... Hai nu te consuma!

Cristina 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

aelita, pai ce plomba sa-mi puna? ca pe mine ma doare maseaua care mi-a fost buna dar a trebuit sa mi-o imbrace ca sa-mi puna una de portelan langa (cea care-mi lipsea). mi-a zis dr ca e mai complex, daca nu-mi trece o sa-mi taie lucrarea . pe care bine inteles ca o sa trebuiasca sa o refac, doar ca acum nu imi va lipsi o masea, ci doua!!!. ma gandesc sa mai stau putin sa vad daca incepe iar, nu am nici o inflamatie si nici durere daca o ating, nici la rece nici la cald, de aia am presupus ca o fi de la curent cum le-am avut pe toate deschise ca am facut ordine in toata casa...

azi-noapte, din prea mult timp liber am inceput sa caut printre pozele mai vechi si am gasit o gramada cu printesita cand era mica. aici avea 2 sapt, era la inceputul lui iulie si totusi era cu caciulita si cu maneca lunga. iar la 4 luni jumate, in noiembrie, nu mai puteam s-o tin pe spate, se ridica singura in fundulet. si era asa de graasunica, la 4 luni avea 62 cm si 7,700kg chiar daca am nascut-o cu 50 cm si 2,900. depinde cat de mancacios e copilul, si ea era o cuminticaaa... si noaptea ma lasa sa dorm de la 10 la 6.... sa vedem ce ne asteapta de-acum!

34+ AMR 5+ Gibraltar la lac_
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001) album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

denisa, uff saracuta de tine...cate trebuie sa tragi...dar ma bucur ca esti optimista si stii ca cel mai important e ca bebeii sa fie ok...

anca, nu te descuraja tocmai acum...hai ca la spital o sa fie bine, o sa vezi...treci si peste asta...

rodica, ce gongutza am azut in pozici... si ce mamica sexy si slabuta...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 36+ cu bb Filip

AMR: MAI PUTIN DE 30 DE ZILE...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

eladea, la multi ani fericiti si de acum inainte! Si sa aveti parte de copilasi sanatosi
crispro, da, ma duc la capitala si nu ma mai intorc, am deja bagajul pe hol
multumesc pt sustinere, dar nu cred se mai poate recupera ceva. ce inseamna sa nu mai scriu peste datele pe care le-am pierdut? eu de ex acum scriu de pe laptop...si michelle, multumesc pt oferta, dar nu ma pricep deloc si mai bine nu ma bag. am chemat azi un dr de computere, sper sa ii faca el ceva si sa recupereze macar pozele si lucrarea de dizertatie.
anca, ce-i cu tine? unde-i optimismul tau? bataita iti dam toate la fundulet, linisteste-te macar de dragul bebelului si apoi la dr vezi daca e cazul de internare sau nu. dar nu iti mai face planuri si idei aiurea
denisa, ai grija de minunile din burtica, chiar daca trebuie sa stai internata, dupa aia o sa ai cea mai mare satisfactie cand o sa ii vezi
aelita, mie nu mi-e rusine de sot, chiar mi-as dori sa fie si acolo cand nasc, m-as simti mai in siguranta si sigur mai linistita, dar vorba ta..pe tata nu l-as chema..si nici pe frate

am schimbat si semnatura, ca iar uitasem




Alina, 35+ cu Aida Alexandra
Fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

ce mesaj haios am la ticker



Alina, 35+ cu Aida Alexandra
Fetita mea

Mergi la inceput