Ortoped pediatru in Cluj-Napoca

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Eu n-am probleme cu medicii mai in varsta, consider ca experienta in plus nu strica. N-am probleme nici cu medicii tineri, consider ca entuziasmul de la inceput ajuta.

Citat:
citat din mesajul lui Crisnemes

Cameliam - dr. Hutanu e un pic cam batran. Eu zic ca e bine sa ceri si parerea altcuiva.

Dr. Calin Ordeanu este un medic foarte bun si il gasesti pe motilor in spate la chirurgie.
Sincer nici dr. Vasilescu nu mi-a placut tare mult.

In schimb de dr. Cosma Dan - am auzit lucruri bune.


Multa sanatate!


Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pop_alina spune:

Salut,

raspund si eu cu un pic de intarziere la acest subiect...din pacate eu am fost cu bebele meu, de cand s-a nascut si pana acum, cand are 2 ani si 2 luni, doar la d-na Vasilescu la Artis, de fiecare data mi-a zis ca nu are nimic copilu, care totul este ok, dar intr-un final m-am hotarat sa mai cer si opinia altui medic...care a descoperit o gramada de pb, chiar m-a intrebat ca este prima data cand il duc la un ortoped sau cum de nu a observat nici un medic pb care le are...

in timp ce stateam in sala de asteptare la Policlinica de copii, la dr Ieremia, au mai aparut o multime de mamici cu copilasi toti consultati doar de d-na Vasilescu pana atunci, carora la fel li s-a spus ca nu au nici un fel de pb, practic acelasi diagnostic primise toata lumea de acolo...copii nu au nimic, trebuie sa poarte incaltaminte marca Melania si atat...si din pacate in realitate toti aveau pb destul de grave

fetelor, eu, din experienta va recomand sa o evitati pe dr Vasilescu, incercati la dr Ieremia sau Ordean...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui pop_alina

Salut,

raspund si eu cu un pic de intarziere la acest subiect...din pacate eu am fost cu bebele meu, de cand s-a nascut si pana acum, cand are 2 ani si 2 luni, doar la d-na Vasilescu la Artis, de fiecare data mi-a zis ca nu are nimic copilu, care totul este ok, dar intr-un final m-am hotarat sa mai cer si opinia altui medic...care a descoperit o gramada de pb, chiar m-a intrebat ca este prima data cand il duc la un ortoped sau cum de nu a observat nici un medic pb care le are...

in timp ce stateam in sala de asteptare la Policlinica de copii, la dr Ieremia, au mai aparut o multime de mamici cu copilasi toti consultati doar de d-na Vasilescu pana atunci, carora la fel li s-a spus ca nu au nici un fel de pb, practic acelasi diagnostic primise toata lumea de acolo...copii nu au nimic, trebuie sa poarte incaltaminte marca Melania si atat...si din pacate in realitate toti aveau pb destul de grave

fetelor, eu, din experienta va recomand sa o evitati pe dr Vasilescu, incercati la dr Ieremia sau Ordean...



Daca la d-nul doctor Irimia Eduard te referi, de la Centrul de Diagnostic si Tratament, de pe Motilor, maine la 14 avem programare la dansul.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pop_alina spune:

da, despre el este vb, am scris eu gresit numele prima data...
sa ne spui si noua cum ti s-a parut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui pop_alina

da, despre el este vb, am scris eu gresit numele prima data...
sa ne spui si noua cum ti s-a parut


Cum sa mi se para, OK, ne-a explicat care este problema si cum se poate corecta - bine ca se poate corecta.

Mi-a placut ca m-a intrebat daca am intrebari.

Am scris mai detaliat aici: http://forum.desprecopii.com/forum/pop_link_reply.asp?TOPIC_ID=155162&REPLY_ID=6222132

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pop_alina spune:

si mie mi s-a parut fff comunicativ, ne-a explicat ce si cum, care e pb, cum se poate corecta si a fost fff bland cu bebele, care a plecat de acolo fara sa fie speriat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pop_alina spune:

Dan Cosma nu e numai discipolul d-nei Vasilescu...e chiar fiul ei :d, si daca va trimite la ecograf la el...sa stiti de ce

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 7ketamina spune:

Cum adica daca e fiul ei il cheama Dan Cosma? Logic ar trebui sa-l cheme Dan Vasilescu... Sau nu? Cred ca e o confuzie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 7ketamina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

La d-nul doctor Irimia era multa lume, plin de copilasi, de la 2 luni, la 7 ani...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!







Inainte de a ne duce copiii la doctori (dr. Irimia, dr. Ordeanu)care recomanda purtarea inversa a pantofilor, sa ne documentam putin!
Sa incepem cu piciorul plat, mersul cu varfurile inspre interior, picioare in paranteza sau in X (http://www.global-help.org/publications/books/help_whatparentsflatfeetposter.pdf). Aceasta publicatie ne spune ce ar trebui parintii sa stie despre aceste subiecte inainte de a accepta aberatii de tipul talpic inainte de 2 ani, papucii dati invers si altele!
Stiu ca nu sunt materiale multe in limba romana. Dar cititi si in engleza...
Eu am dat papucii invers la "sfatul" unui medic din cei de mai sus pana am ajuns la dr. Cosma. Ni-a explicat ca toate aceste defecte inchipuite sunt etape normale ale dezvoltarii copiilor nostri. De atunci nu mai chinui copilul inutil conform unor conceptii total invechite si depasite.
Va sfatuiesc sa faceti la fel.

Mergi la inceput