Supertare! (sau joculetul tocilarilor)

Supertare! (sau joculetul tocilarilor) | Autor: Llaura

Link direct la acest mesaj

www.snarxiv.org/vs-arxiv/" target="_blank">arXiv contra snarXiv
Acum legenda (pt netocilari): X este litera greceasca chi; deci pe serioaselea contra la panarama.
Nu stiu altii cum sunt, dar m-a distrat teribil la sapte dimineata

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:

Llaura eu tot n-am inteles. Desi am intrat si pe link-urile date de tine. Vrei, te rog, sa imi explici un pic mai mult? M-ai facut curioasa...

Ca sa limitez explicatia: am inteles ce e snarXiv, dar la ce foloseste arXiv? Si la "arXiv vs snarXiv" trebuie sa aleg intre cele doua fraze, generate de fiecare dintre programe si sa deduc care este valida, comuna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Trebuie sa ghicesti care fraza (ma rog la ei e titlu de articol) e reala, valida si care e cea scrisa la misto (ma rog generata de un program de calculator). Cam asta e, ca uneori, din cauza limbajului si a continutului, nu e asa usor sa distingi intre cele doua si mi s-a parut amuzant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:

Multumesc de raspuns! M-am jucat si eu jocul si mi se pare chiar distractiv sa ghicesc, cu atat mai mult ca primesc si "note".

Daca stii: inca o intrebare si te las: cum genereaza arXiv fraze corecte (versus "random" a lui snarXiv)? de unde le preia? sau cum le valideaza? are similitudini cu modul in care "traduce" Google?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moonchild spune:

Nu ma mai pot opriiiiii!! It's evil I tell you!
Merci Llaura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

La About sunt detalii despre cum e facut.

Mergi la inceput