Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Salutari burtici

Nu imi merge netul de baza asa ca nu pot sa stau prea mult - netul asta de pe care intru e vai de mama lui-

Vreau sa ma plang si sa imi exprim ingrijorarea; am fost la eco, bebelina e in parametri ca dimensiuni, doar abdomenul nu are diametrul corespunzator e mai mic cu 1 saptamana. Are doar 2275g . Ceea ce e bine e ca am colul lung si inchis asa ca sper sa tin bebelina cat mai mult la cald sa creasca


34+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Inca cel putin 4 saptamani! Dar nu mai mult de 6 !


In primu rand fetitele sunt putin mai micute decat baieteii, in al doile rand mai are timp sa ajunga la 3 kg si ceva, in ultimu rand nu te amara cu masuratorile, depinde si cine le face apoi copii nu sunt facuti dupa sablon si la mine unu din bebei mi se pare ca are caputu mai mic fata de primu bebe, este in grafic totul e normal da eu ca mama sunt paranoica cand am intrebat doctorul l-a bufnit rasu.....mi-a spus ca nu pot fi la fel si la gemenii identici exita mici diferente daramite la ai mei care sunt non-identici.
Nu te stresa
Cred ca mai bine era de mamele noastre care nu se mai stresau cu atatea ecografii.


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 28+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 8 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

E prima data cand aud ca moasa ar putea scoate copilul din spital
La noi, nasa il scoate din spital (binenteles cine respecta traditia). Nici eu nu stiu daca nasa mea va respecta traditia si va veni "sa mi-l scoata din spital".
Asta ar inseamna ca tb sa vina cu un rand de haine, cu care ar tb sa-l imbraci cand iesi din spital....dar la mine chiar daca vine, eu tot nu le-as rupe eticheta si nu l-as imbraca cu ele.
Eu cred ca tb sa avem noi hainute curate si calcate...in cazul in care e mai frig, desi nu cred, am sa trimit sotul acasa sa imi aduca cate ceva....ca doar sti ziua cand te externeaza si vezi si vremea afara.

tina 32+ cu Tudor Gabriel

AMR 7+ si vine
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

eu am reusit sa ma enervez si desigur burtica tare si o urma de durere de burtica

off, nu stiu cum sa fac sa nu ma mai agit cand ma suna mama si incepe cu tot felul de idei pe care le coace multa vreme si dupa aia te miri de unde le scoate...nu sunt grozavenii, dar cum eu sunt cu hormoni si stiu ca ea tot timpul sta si coace tot felul de nazdravanii, numa cand mi le zice imi creste tensiunea

offf, sa ma linistesc ca ma ia durerea de burta

Bulina 34+ cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

AMR 9 zile pana in Liga I, 16 zile pana in Liga Campionilor si maxim 37 pana la finala

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Racusor, multi -ici sa treaca supararea!

Am cautat si am gasit! Cred ca de suportul asta vb Carmen
http://onlinecatalogue.ikea.com/2010/ikea_catalogue/RO/
e cel de pe usa

tina 32+ cu Tudor Gabriel

AMR 7+ si vine
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

buna seara, burtici + maya! Si LA MULTI ANI atat prichindeilor vostri cat si delfinasilor!

Ma mai tineti minte si pe mine? Nu am putut tne pasul cu voi, m-am mai bagat sa va citesc cand am avut timp, dar nici cu asta nu m-am putut tine de voi si am lasat-o balta. Acum, insa, altfel sta treaba.....am intrat in concediu si stau acasa, deci timp berechet.

Ma bucur sa vad ca sunteti toate cu burticile la voi, cu bune si cu rele ati ajuns pana aici.....FELICITARI!

Si noi suntem bine, la ultimul eco la 28 sap bebe avea 1221g, colul 4 cm, totul bine, doar ca sta cu capu la titi dreapta, exact sub ea, s-o sprijine. Eu incerc sa vb cu el sa mearga cu capul spre pasa dar e incapatanat ca masa. Mai e timp, deci nu-mi pierd speranta la nasterea naturala.

Eu inca ma simt bine, am luat totusi 10 kg, si voi mai lua. Doar o durere zilnica in partea dreapta sus, sub titi, ma deranjeaza, nu ma prea lasa sa stau in fund pe scaun, pat, masina...

Va si sarcina usoara in continuare!

26+ cu un invingator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Vezi catalogul de la Ikea, pag 197

tina 32+ cu Tudor Gabriel

AMR 7+ si vine
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

Ups.... uitasem sa actualizez semnatura! Acum parca altfel sta treaba


29+ cu un invingator David Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Salutari burtici

Nu imi merge netul de baza asa ca nu pot sa stau prea mult - netul asta de pe care intru e vai de mama lui-

Vreau sa ma plang si sa imi exprim ingrijorarea; am fost la eco, bebelina e in parametri ca dimensiuni, doar abdomenul nu are diametrul corespunzator e mai mic cu 1 saptamana. Are doar 2275g . Ceea ce e bine e ca am colul lung si inchis asa ca sper sa tin bebelina cat mai mult la cald sa creasca


34+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Inca cel putin 4 saptamani! Dar nu mai mult de 6 !


adriana nu te stresa...nici un bebe nu se incadreaza perfect in limitele lor...unii au mai mare diametrul cranian, altii circumf. abdominala, altii ies mai mici/mari la alte masuratori...chiar nu sunt motive de ingrijorare...iar fetitele sunt mai slabute, majoritatea...dar pun f repede inapoi in primele luni de viata...so relax draguta...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 35+ cu bb Filip

bb Filip, noi te asteptam peste 2-3 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Racusor, multi -ici sa treaca supararea!

Am cautat si am gasit! Cred ca de suportul asta vb Carmen
http://onlinecatalogue.ikea.com/2010/ikea_catalogue/RO/
e cel de pe usa

tina 32+ cu Tudor Gabriel

AMR 7+ si vine
Doamne ajuta!


uite si aici cateva f dragute..cam scumpute...dar daca ai model iti paote face cineva...

http://idealbebe.ro/s/perete-protector.html

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 35+ cu bb Filip

bb Filip, noi te asteptam peste 2-3 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

M-am intors si eu de la o scurta plimbarica, ce-i adevarat pe ploaie, dar mi-a placut, ca n-am iesit din casa azi.

Enik, Nela, bafta la eco!

Apropo de coborarea burtii. Cand se intampla asta. Eu azi am observat cand ma schimbam sa plec de-acasa, ca am butica jos, jos de tot, mai ca atarna.

DE scos bebele din spital eu aud aici pt prima data ca se scoate de nasa sau de moasa


Cris 33+ cu Sonnia

Mergi la inceput