Prietene la bine si la greu - 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La multi ani dragi copilasi

luati de vedeti un filmultez



Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Ce scump e dragul de Bubu si cum musca el broscoiul de jugulara
eh, daca are cu ce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Scot si eu capul putin din butoi sa urez tuturor copiilor sa fie sanatosi si fericiti!!!!
Urez si fulgusorilor sarbatoriti zilele astea la cat mai multe lunite!
Shtephy, cu scuzele de rigoare ptr. intarziere, iti urez si eu un sincer La multi ani, multa sanatate tie si familiei tale!
Lylyana, e un dulce Alexutul.
Krelia, sa folositi sanatosi noua achizitie.
Andre, sper ca printesa este mai bine.
Monis, am vazut filmuletele...sunteti minunati.
Laurairina, draga mea, nu te mai stresa atata. Asa se mai intampla, au perioade si perioade. Poate iti mai amintesti cat am tras si eu primele trei luni cu David. La nastere a fost printre cei mai dolofani fulgusori si ajunsese (la trei luni) sa fie printre cei mai slabuti. Sugea putin si putinul ala il dadea afara. (nu mai zic ce discutii aveam si eu cu sotul)
Iti doresc ca rechinasa sa isi revina cat mai repede si sa pape tot ceea ce ii da mami.
Cadou de 1 iunie nici David nu a primit...in schimb are parte de toata dragostea si atentia noastra. Si sunt sigura ca nici nora mea nu duce lipsa
Simina, ai fata mare tu...ce frumos papa ea biscuitele.
Diana,, multa sanatate Teodorei. Cred ca ti-am mai spus ca esti foarte talentata.
Lidia, sa iti traiasca sotul. Sa fiti fericiti iar dorinta voastra sa se indeplineasca cat mai repede.
Alexa, felicitari ptr carutul roz de la semnatura. Sarcina usoara in continuare.
Ancutza, Laurairina, frumoase fete mai aveti...la asa mamici nici nu se putea altfel.
Ralu_Seby, va doresc multa sanatate.
Ramona, Many, felicitari ptr ridicarea in picioruse!
Dozz, sper ca data viitoare sa nimeriti mai bine...medicii astia...
Na-bo, sanatate Amaliei.
Ramonik, felicitari ptr rezultatele controlului. Chiar ca a crescut frumos doar cu tzitzi.
Laura_andreea, felicitari ptr dintoc. Borcanase cu fructe (100% fruct) am luat de la DM, firma Alnatura.
Raluci,am vazut poze frumoase cu Bubu. Auzi, dar zici ca ne-am vorbit in cumpararea jucariilor...exact aceleasi le are si David
Many, refacere usoara nepotelului.
Cory, sunteti niste frumosi.
Miany, ma bucur ca ai revenit si ca sunteti bine.
Smaranditza, felicitari ptr dintisor.

Imi cer scuze daca am omis pe cineva...va pup pe toate!!!

Si sa ma laud cu ceva ...de doua zile David zice si ta-ta.

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Doamne, Raluci, ce dulce si haios este Bubu

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Raluci, iti vine sa-l mananci pe Bubu cat e de haios, cum face el salturi dupa telecomada. jucaria aia e dementiala! de unde ai achizitionat-o?
am si eu rochita ca a ta

Monis, am uitat sa spun Alex a cantat impreuna cu tati de Iuli, cum a facut-o dealtfel si la nunta de sambata cu
mi s-a facut parul ce am citit cu zaharul ala

Andre, ma bucur ca este mai bine Chiara. uite cat de utila s-a dovedit buni, ai putea sa-i spui...

Cristina, ai pus si pozele cu Andreiul ?

Dana, si tu esti in butoi?? pupam Davidelul care spune tata si pe mama lui

Smara, felicitari pt dintoc, Timi

Mitzi, cam rarautz de la o vreme, toate bune in familia felina?

mai era ceva dar....

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

ah, sa pup si pe Mihnea cel

sa o felicit pe Tina pt examene

si sa mai strig pe Laaaviiii, Dymooooo, Kreliutzzzz, Floricikkkkk, Avaaa, Gabitzaaa, Diaaaa ( cum mai e Teo?) si toate fetele lipsa de la o vreme

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Va pupam si noi dupa oarece absenta

Stephy, draga mamica, si eu iti urez intarziat , multa, multa sanatate tie si intregii familii.
De asemenea, Multi, multi anisori pentru toti sarbatoritii de saptamana trecuta pana azi!

Dana, merci pentru info legat de borcanase, nu stiu de ce nu am vazut borcanase alnatura, ma duc azi sa ma uit. Am vrea noi dintzoci dar deocamdata suntem absolut stirbe si fara vreun semn de dinti.

Laurici scumpa, nu te mai stresa, daca este voioasa si energica, o sa se apuce ea de mancat. Am vazut in poze ce falcute de le mananci are si ce ochisori superbi.
Andre, nu pot spune decat curaj si rabdare.

Dozz, multumesc pt cuvintele frumoase, daca as fi putut face mai mult, faceam. Important este ea sa fie sanatoasa, restul sunt detalii. Apropos, de ce ai facut radiografie si care este povestea cu radiografia de sold la sase luni?

Monis, ai doi artisti in familie, unul canta si unul danseaza, sa-ti traiasca amandoi!
Raluci, cata energie, saptamana viitoare cred ca o sa "o ia la picior sau genunchi"

Trimit si revin.
Peseu: am mai pus ceva poze de la botez!



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ionAndre, ma bucur ca este mai bine Chiara. uite cat de utila s-a dovedit buni, ai putea sa-i spui...
I-am spus deja. Dupa ce a trecut criza am pupat-o, i-am spus ca orice ar decide o iubesc, i-am spus ca acasa n-ar putea sta fara Chiara dar sa mearga sa vada, macar sa nu mai spuna ca nu mai vine niciodata aici pana nu vede cum se simte acasa, i-am spus ca din 2 rele ar putea sa aleaga raul cel mai mic, i-am spus ca nimeni n-o roaga sa se mute aici pentru ca la 70 de ani nu poti pretinde asa ceva, o rog doar sa ma ajute cand simte ca poate si i-am spus ca nu vreau ca fiica-mea sa vada o bunica doar pe skype si ca ma bucur foarte mult ca a fost langa mine ieri, ca nu stiu ce as fi facut fara ea, dar i-am spus si ca daca acum lucrez, este pentru ca m-a batut la cap s-o fac, asa sa isi faca socotelile. Concluzia ei a fost "ma iubesti pe naiba, aha, deci te bucuri ca-s aici numai in momentele de criza", etc. Am lasat-o sa zica si o las sa faca cum vrea, dar ii multumesc lui Dumnezeu ca ieri a stiut ce sa faca, daca era dupa mine chemam salvarea si cine stie cu ce mi-ar fi indopat copila. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

am revenit, mi-a mai trecut starea asta de ...
Raluci e haios tare Bubu cum se arunca el dupa telecomenzi, si la noi telecomanda e cea mai frumoasa si cea mai dorita dintre toate jucariile..cum o prinde in raza ei vizuala se intinde ca rama dupa ea
Fiimea mai are o pasiune, iubeste etichetele de la jucarii, alea de scrie compozitia, cum se spala si mai stiu eu ce...din toata jucaria ea fix la eticheta se inghesuie si o limboseste si o smotoceste cu spor
Multumesc la toate fetili de vorbele bune, de aia sunteti voi bune la casa omului
Da tot tre sa ma mai plang de ceva, mi-a revenit durerea de masea, aia de trebuie sa o scot cu anestezie, ca altfel nu o sa scap ever de dureri
Coque, multam de oferta cu cartofii dulci, dar tocmai azi s-a dus cumnatul la selgros si am dat si noi comanda de cartofi
Si pe la sf lunii avem noi drum la Constanta, si iar cumparam..ce sa facem..
Si azi s-a gandit fiimea ca daca eu tot blestem diversificarea, ea sa devina fan, nu a mai vrut tatzi nici dupa fructe , nici dupa legume deloc!!Abia la 3 ore dupa masa de legume a papalit tatzi..Deci sa inteleg ca isi scoate singura mesele de laptic de peste zi???Nici nu stiu..sa ma bucur...sa nu ma bucur...
Laura-andreea, m-am topit dupa printesa ta, e asa de dulce si de frumoasa, cred ca sunteti tare mandri de ea!
Andre, iata un raspuns caracteristic de -a lui buni, nu se dezminte nici in ultima clipa. Asa e ea, nu prea cred sa o poti schimba la varsta ei!
Cristina-boc , io ma inscriu la coada la o felie de tort de mere, am zis ca sunt deja dependenta de dulciuri precum narcomanii de droguri. Asa deci , ti-au bagat Andreiu in sedinte de beute si tigari??
Cristinica09, ce tratament tii pt cinstita aia??sper sa treaca durerile si starea naspa , vorba lui Monis, picii nostri cresc si nu apucam sa ne bucuram de ei cu starile de..presive ale noastre

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

si inca ceva , bre Raluci, te-ai molipsit de la cuscrela ta,ai??
Intri mai rarut pe la noi, ca sa nu mai zic ca nu mai dai nica din casa..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput