Schema vaccinurilor obligatorii Romania

Schema vaccinurilor obligatorii Romania | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=1207" target="_blank">Schema vaccinurilor obligatorii si gratuite in ROMANIA (Valabil in 2010)

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

informatiile sunt pretioase,numai ca aceste vaccinuri nu sunt gratuite anul acesta..cel de 12 luni se cumpara si nu e deloc ieftin

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

aveti idee cat costa vaccinul de 12 luni? bb 2 are abia 7 luni, dar e bine de stiut.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

m-am interesat eu madyrizi, costa intre 180 si 230 ron,depinde de farmacie si in ce localitate stai,iar ror-ul e si el contra cost si e 50 ronsi cica pana la sfarsitul anului nu sunt doze gratuite..

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

adica tre' sa cotizez serios. tocmai acum cand se iau banii de la copii. foarte frumos. multumesc frumos . sa ma apuc de strans, iar daca mi-or ramane, ca poate o fi vreo minune( ), atunci o sa ma laud ca am facut economii si am bani pusi deoparte.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Seara buna mamici:)

Nu stiu exact preturile, dar eu i-am cumparat puiului meu vaccinurile din depozite farmaceutice (POlisano) si am platit putin in comparatie cu farmaciile.

DE ex, ROTARIX-ul costa la Dona 350 ron/doza si eu l-am achizitionat cu 230 ron.

Bafta multa!

ps

exista vreo mamica care a refuzat ROR-ul?

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ana eu ieri am sunat la cabinet si le-am refuzat "oferta" de a-mi cumpara doctora ror-ul de la un depozit farmaceutic.Mi s-a spus ca va trebui sa dau cu subsemnata ca nu vreau sa il fac,dar au mai spus ca nu e o problema daca nu vreau ..

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82

ana eu ieri am sunat la cabinet si le-am refuzat "oferta" de a-mi cumpara doctora ror-ul de la un depozit farmaceutic.Mi s-a spus ca va trebui sa dau cu subsemnata ca nu vreau sa il fac,dar au mai spus ca nu e o problema daca nu vreau ..

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor



si pana la urma ati facut vreun vaccin?



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

madyrizi am facut comanda la o farmacie si mi-l aduce pentru 190 ron..acum astept sa si vina si pana la sfarsitul lunii dau o fuga la cabinet sa-l fac

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

eu am intrebat la medicul de familie si a zis ca il are gratuit. sper sa nu se termine sau sa expire pana in octombrie, can trebuie sa-l facem noi.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

nu cred sa expire,dar baga tare si vorbeste cu dr. sa va opreasca o doza

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput