LMA Copii! Ghiocei de martie-aprilie 2009***213***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Halal ziua copilului si nu putem iesi din casa. Oare mai vine odata vara??? Mie imi place sa fie caaaaald, sa stiu ca la prinz ma retrag in casa la racoare, sa nu ma "tem" ca imediat se schimba vremea si vine cine stie ce ploaie.... Imi place si ploaia, dar imi plac furtunile alea de vara, cu vint, nori negri, tunete si fulgere, o rapaiala serioase de juma de ora, si apoi soare, aer proaspat, curcubeu...:D

Bianca, si eu ma inscriu in clubul impresionabilelor, da' poate ar trebui sa ne zici si noua de chestia asta care te-a speriat pe tine asa de tare...nuca ma dau eu in vint dupa scenarii horror, da ma gindesc ca poate este un scenariu aparent inofensiv, care a avut urmari tragice...cine stie, poate si noi ne punem copiii in pericol fara sa ne dam seama...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

MONNVAS, trebuie sa fie cumplit pentru nepotul tau...si pentru toata familia. Dumnezeu s-o odihneasca si pe batrana...Insa a fost un accident, o clipa de neatentie, de ratacire, normal sa te cutremuri cand esti implicat intr-un eveniment tragic, dar nu poate fi vorba de vina in adevaratul sens al cuvantului. Cu timpul sper sa depaseasca momentul si sa se bucure de viata...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Simplyana sa-ti traiasca bruneta

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

LA MULTI ANI tuturor copiilor nostri si copiilor din noi

SIMPLYANA, LA MULTI ANI si Murei!

MONNVAS, cat de naspa, saracul copil. Noi intelegem foarte bine, la inceputul lui 2008 sotul a accidentat o tipa pe trecerea de pietoni. Bine, a fost o situatie aiurea, venea o ambulanta, el s-a dat sa ii faca loc, aia trecea cu capul in pamant fara sa se uite, oricum a fost la sub 5km/h ca practic stateam la trecere, si tipa mai mult s-a speriat si a cazut in fund, dar a fost super javra, ne-a jecmanit de bani, a fost cumplit, abia peste 1 an jumate si-a recuperat sotul carnetul inapoi. Ca sa nu mai spun de sentimentul de vinovatie, cate nopti se trezea speriat, cum isi peirduse zambetul si veselia, desi nu se intamplase practic nimic....

ILINCA, felicitari pt primii pasi, sa te tii de acuma

FLORIC, nu te ingrijora, doar stii ca Raresu e mai ardelean ca Ana mea, lasa baiatul in pace

AYLA,

Apropos de lasat copilul nesupravegheat, eu sunt mama denaturata, precum cuscra mea. Eu o las pe Ana singurica, vorba vine o las, ca nu sta ea, dar ii pun cd-urile de la super bebe si incerc si eu sa mananc, sa desfac o sacosa de la piata, etc. Chestii f rapide, de facut mancare sau altceva nu se pune problema. Se uita maxim 10 minute si apoi e gramada pe mine. De ce am curaj sa fac asa:
- pt ca Ana e f precauta si nu se cocoata pe nicaieri;
- de cazut cade maxim in fund si se ridica rapid, fara scancete
- pt ca in sufragerie nu am sertare care sa se poata trage, singura priza am securizat-o si nu este interesata deloc de ea
-singura chestie pe care o face e sa deschida/inchida dvd playerul
-oricum in 5 minute e langa mine
-nu am usa la sufragerie si restul stau deschise

Incerc sa profit de orice clipita in care ar putea fi interesata de ceva pt ca Ana nu sta efectiv fara mine. Si nu e vorba de aceeasi incapere, nu, e vorba de a sta agatata de mine la propriu. Eu cand e ea treaza nu pot face nimic, nici sa beau o cana de apa fara ea agatata de mine tipand sa o iau in brate. Sper sa treaca perioada asta, ca deja sunt cu nervii intinsi la maxim.
Am incercat orice. O ignor - tipa pana da in urlet si la revedere; ma cobor la nivelul ei, vorbesc cu ea, o iau de gat, ii explic ca o iubesc, dar nu putem sta non-stop in brate - e ok cat stau acolo, cand ma ridic o ia de la capat. Nici jucariile nu sunt interesante, nimic

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Bine v-am regasit!
LA MULTI ANI pentru toti copiii!
Noi bolim de vreo 3 zile, se pare ca e viroza... febra maxim 38,3, diaree (o zi! ca apoi l-am trecut pe regim) si rosu-n gat... doctorita a zis din start Augmentin... bineinteles ca nu i-am dat decat nurofen si tantum... si vad ca azi-noapte si azi nu a mai facut febra...
Sanatate Gazei mici! Sper ca e mai bine
Ayla, vroiam sa-ti spun ceva in legatura cu atopia asta...si Razvan are teren alergic, am tot citit despre vaccinuri cu ocazia asta.. si peste tot scria ca vaccinul antivaricela NU se recomanda atopicilor! Stiai de chestia asta sau sursele mele sunt proaste?
O zi frumoasa langa ghiocei!

POZE NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Floric, presupun ca stiai ca apar si eu sa te linistesc. Keutu nu merge singurel deloc, numai tinandu-se de mobila, tinut de doua maini si uneori de o mana. Nu e nici decalotat. Nu zice decat tata si cateva fraze complexe dar neinteligibile. Te-ai linistit? Ti se pare Raru acu` avansat? Eu pe cuvant daca imi fac griji, mi se pare super istet si cu simtul umorului. Acum e drept ca eu nu ma intalnesc cu copii de varsta lui si nu m-am simtit complexata niciodata ca al meu nu face nu stiu ce scheme pe care altii le fac. Dar stai ca merg curand in ro si mi le aud acolo.

Mama imi mai strecoara uneori ca eu am mers abia dupa ce mi-a dat calciu, ca eram prea grasa si nu ma puteam tine pe picioare. Fiu-meu nu-i gras, a fost la un moment dat intre cei grei,cu multe luni in urma, dar acum nu mai e, e fix pe curba de mijloc. Dr nu-i face analize daca n-am un motiv serios. Aici la dr se ia sange pt analize, si tot el primeste si rezultatele (valabil si pt adulti). Si nici nu l-as intepa ca sa ma aflu in treaba.

Ah, si Keutu cand e obosit se joaca cu genele mele sau imi freaca ochiul Imi vine sa plang uneori, se lasa si cu scurte dureri de cap. Acum de curand, intr-o seara era semiadormit si l-am luat sa-i da laptele. Asa a reusit sa ma zgarie pe pleoapa (avea unghiile proaspat taiate, da` pilite nu erau) de am tipat si m-am tras inapoi, biberonul i-a iesit din gura si s-a pus copilul pe un plans de nu mai reuseam sa-l opresc. Mi-a refuzat si biberonul, a adormit la loc dar nemancat si tot suspina in somn. Ce-am mai bocit, m-am gandit cu groaza ca poate o sa-mi refuze biberonul, ca poate n-o sa mai bea din lapte din cauza mea. Peste ceva timp ne-am trezit si am incercat din nou si a acceptat. Dar tare m-am speriat. Asta cu frecatul ochiului o face si in magazin, abia vad pe unde merg.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Am trimis pe mailul comun povestea care ma framanta pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Fetele, tot ziceati ca fac piticii rosu in gat, dar de la ce se face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Si inca ceva: cand plecati undeva la munte e musai sa faceti rezervare? Ca tot citesc ca treb sa platesti pt rezervare si sa anulezi cu cel putin 48 de ore inainte (mi se pare mult), in caz contrar pierzi echivalentul unei nopti de cazare. Eu chiar ma gandeam ca daca fac rezervare fac cu 2 zile inainte, cand naiba sa o mai anulez in timp util daca e cazul? Deci asa-i mai nou in ro, nu pleci nicicaieri fara rezervare, ca nu gasesti nimic ca lumea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Gata ,noi de ziua copilului am facut vaccinul de 1 an(antipoliomelici si DT-ads) a plans si strigat mamaaaa de m-am uscat cat au facut cele 2 intepaturi.Ia dat si Donu'lui tratament pentru laringita lui ...in rest

La multi ani tuturor copiilor!


Participam la concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=&folder=I%20Love%20DC" target="_blank">dod-1 dod-2




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput