Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici21

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

azi e Sf Sebastian.

puiul meu e cea mai mare minune.e superb si il pup non stop.ieri a luat pt prima data o jucarie in manuta.
Multumesc lui Dumnezeu pt tot.Imi da putere si dorm doar 4 ore pe noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Histamina nu stiam ca azi a fost Sf Sebastian, cu intarziere ii urez puiului tau La multi ani! sa creasca mare, sanatos, ma bucur ca a prins cu manuta ... o minune sunt copiii prematuri, am zis-o si sunt convinsa ca asa e.

va doresc noapte buna si nu uitati sa votati si maine proiectul, e ultima zi.
http://clipedeinspiratie.ro/2010/11/22/o-sansa-pentru-copiii-prematuri/


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Copiii amarati dintr-un sat nemtean au nevoie de hainute si incaltaminte.
Cititi mai jos si, daca ii puteti ajuta, ar fi foarte frumos.

Dra. Dorina Petrescu se va ocupa de colectare si transport. O puteti contacta direct la: dorina_rusa@yahoo.com.

Multumim
Gabriela Nan
-
Doamne ajuta!

Avem nevoie de ajutor!

Sunt īnv#259;#355;#259;toare la #350;coala cu clasele I-VIII, Izvoare, com. Bahna, jud. Neam#355;. Avem un num#259;r mare de elevi īn #351;coal#259;, dar cei mai mul#355;i dintre ei au mare nevoie de h#259;inu#355;e, ca s#259; poat#259; veni la #351;coal#259; īn sezonul rece. Noi, cadrele didactice, am adus de acas#259;, de la copiii no#351;tri, h#259;inu#355;e #351;i papuci, care nu le mai veneau, dar care erau de strict#259; necesitate pentru ace#351;ti elevi. V#259; rug#259;m, ajuta#355;i-ne, dac#259; pute#355;i, cu h#259;inu#355;e #351;i papucei, pentru ni#351;te copii inimo#351;i care vor s#259; īnve#355;e!

Va multumesc din suflet celor care nu ve#355;i ignora mesajul meu de ajutor! Oricat de mic ar fi ajutorul, pentru noi ar reprezenta enorm de mult sa stim ca ii putem ajuta, sa nu le mai plangem de mila ca vor ingheta pe drum pana acasa sau, eventual, vor lipsi de la scoala in zilele prea geroase, de teama sa nu inghete. Cat despre papucei, credeti-ma, vin incaltati multi dintre ei cu slapi (papuci de casa din plastic). Se intampla chiar sa vina pe rand la scoala, copiii din aceeasi familie, fiecare cate o zi, pentru ca au doar un rand de papuci de iarna sau doar un singur rand de hainute mai groase. Copiii nu au nicio vina ca s-au nascut saraci, de aceea vrem sa ii ajutam.

Copiii v#259; vor fi recunosc#259;tori!
Īnv. CARAIMAN IONELA-LAURA
Tel. 0764888975
Adresa #351;colii: #350;COALA CU CLASELE I-VIII, IZVOARE, com. BAHNA, jud. NEAM#354;"



IC | XC
---+---
NI | KA
















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Multumesc tuturor pt sustinere Proiectul este pe locul 2, insa au inceput sa scada voturile celui de pe locul s1. Din pacate eu nu ma simt bine, am febra, asa ca am ales sa va scriu tuturor aici, dar am sa revin cand voi fi mai bine.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Din pacate s-a anuntat castigatorul. Am ramas tot pe locul 2, dar asta e. Azi depun contestatie, e ultima sansa desi nu cred ca va fi ceva pozitiv din asta pentru ca nu mai cred in corectitudnea organizatorilor.



Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:


CRACIUN FERICIT dragi mamici, va doresc din suflet Sarbatori pline de magie, multa sanatate si sa aveti mereu casa plina de rasete de copii






- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

In ultima vreme am fost un pic cam ocupati cu vizite la doctor doar pentru verificari nu pentru ca am fi patit ceva.Sintem in ordine,mai avem de lucrat un pic mai mult la capitolul kineto dar sper sa fie totul bine.
Vreau sa va urez si eu un Craciun binecuvantat cu lumina si liniste in suflete si multe bucurii!

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Ganduri bune, sanatate, daruri multe, imbelsugate. Mosul bun sa va aduca tot ce va doriti! Craciun fericit!



Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Bucuria pe care Hristos a adus-o in lume prin nasterea Sa, sa se reverse asupra vietii si sufletelor voastre!nike

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

Copiii amarati dintr-un sat nemtean au nevoie de hainute si incaltaminte.
Cititi mai jos si, daca ii puteti ajuta, ar fi foarte frumos.

Dra. Dorina Petrescu se va ocupa de colectare si transport. O puteti contacta direct la: dorina_rusa@yahoo.com.

Multumim
Gabriela Nan
-
Doamne ajuta!

Avem nevoie de ajutor!

Sunt īnv#259;#355;#259;toare la #350;coala cu clasele I-VIII, Izvoare, com. Bahna, jud. Neam#355;. Avem un num#259;r mare de elevi īn #351;coal#259;, dar cei mai mul#355;i dintre ei au mare nevoie de h#259;inu#355;e, ca s#259; poat#259; veni la #351;coal#259; īn sezonul rece. Noi, cadrele didactice, am adus de acas#259;, de la copiii no#351;tri, h#259;inu#355;e #351;i papuci, care nu le mai veneau, dar care erau de strict#259; necesitate pentru ace#351;ti elevi. V#259; rug#259;m, ajuta#355;i-ne, dac#259; pute#355;i, cu h#259;inu#355;e #351;i papucei, pentru ni#351;te copii inimo#351;i care vor s#259; īnve#355;e!

Va multumesc din suflet celor care nu ve#355;i ignora mesajul meu de ajutor! Oricat de mic ar fi ajutorul, pentru noi ar reprezenta enorm de mult sa stim ca ii putem ajuta, sa nu le mai plangem de mila ca vor ingheta pe drum pana acasa sau, eventual, vor lipsi de la scoala in zilele prea geroase, de teama sa nu inghete. Cat despre papucei, credeti-ma, vin incaltati multi dintre ei cu slapi (papuci de casa din plastic). Se intampla chiar sa vina pe rand la scoala, copiii din aceeasi familie, fiecare cate o zi, pentru ca au doar un rand de papuci de iarna sau doar un singur rand de hainute mai groase. Copiii nu au nicio vina ca s-au nascut saraci, de aceea vrem sa ii ajutam.

Copiii v#259; vor fi recunosc#259;tori!
Īnv. CARAIMAN IONELA-LAURA
Tel. 0764888975
Adresa #351;colii: #350;COALA CU CLASELE I-VIII, IZVOARE, com. BAHNA, jud. NEAM#354;"



IC | XC
---+---
NI | KA


















INCEARCA SA BAGI CAZUL LA UMANITARE SI SIGUR SE REZOLVA

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">an-Domnisoara chic!!!

Mergi la inceput