Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici21

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Dragele mele, eu am inceput sa lucrez sunt foarte aglomerata, insa m-am inscris la un concurs si sper sa si castig ... pentru a pune bazele unei fundatii pentru prematuri. Va rog daca se poate sa ma ajutati si sa imi acordati stelute, care pot sa imi aduca tot mai aproape visul.
http://clipedeinspiratie.ro/2010/11/22/o-sansa-pentru-copiii-prematuri/


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Mult succes Paula.Te-am votat.

ali
Mama fericita de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Si eu am votat pentru ideea Paulei.Cu siguranta ceva trebuie facut pentru acesti copii.Eu am avut sansa de a ma bucura de copii mei,dar am stat in spital alaturi de o mamica a unui copilas prematur,care pina la urma nu a invins aceasta batalie si a devenit ingeras.Nu pot sa spun ca stiu ce inseamna sa pierzi un copil,dar mai multa suferinta ca la ea nu am vazut niciodata pina atunci.
Poate se vor schimba lucrurile daca cel putin o mica parte din cei care au devenit parinti de prematuri si nu numai vor incerca sa faca ceva.
Sa iti ajute Dumnezeu Paula!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Multumesc tare mult Dana ... intradevar ... desi am avut parte de multe in viata nimmic nu m-a durut mai tare decat pierderea lui Gabi insa tocmai pentru ea si pentru parintii de prematuri vrea sa fac ceva pentru prematuri ... asa simt ca voi face ceva pentru ea.

Va anunt ca se poate vota zilnic. Multumesc mult.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Am votat in fiecare zi pentru proiectul Paulei.As vrea sa stiu cum pot sa trimit numele site-ului si altor persoane ca nu am reusit pina acum.Sper sa pot intra in fiecare zi sa iti dau votul si astfel sa prinda viata aceasta idee cu adevarat necesara si utila
Nu pot sa stau prea mult,trebuie sa imi doftoricesc piticii ca avem nasucurile infundate si de doua zile am inceput sa tusim.Sper sa nu fie nimic mai mult de atat pentru ca cel mai teama imi este acum cind vine frigul de raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

naty,merg la dna dr na Culcer, singura ce a reusit sa il faca pe Sebi sa ia in greutate.

dr Adrian Stanciu, un NU mare. este expeditiv.
o recomand pe dr Ana Culcer, dar la cabinetul din Municipal. nu cel particular, care f f scump.
nu uitati ca pe 28 nov,la ora 10.30, la Palatul Copiilor dna dr Ana Culcer are o intalnire cu mamicile la care va raspunde tuturor intrebarilor.

Sebastian are 4,300 kg si 55 de cm la 3 luni si 3 sapt, d ela 1,550 kg si 42 de cm, dar nu a crescut deloc in prima luna.
tinem caputul bine si ne infigem in picioruse.suge cu mai multa putere.
peste mine au napadit toate alergiile pamantului.nu stiu de la ce e sau care mai e.ma rog doar sa pot respira noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

intrebare:sebi doarme in reprize mici peste zi,apoi suge .cam 20=30 de min doarme si suge cam tot atat.
e ceva in neregula?
doar ziua face asa.noaptea are cam 3 ore intre mese,exceptand cand suge de sete,cam o data pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns h_3llena spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

naty,merg la dna dr na Culcer, singura ce a reusit sa il faca pe Sebi sa ia in greutate.

dr Adrian Stanciu, un NU mare. este expeditiv.
o recomand pe dr Ana Culcer, dar la cabinetul din Municipal. nu cel particular, care f f scump.
nu uitati ca pe 28 nov,la ora 10.30, la Palatul Copiilor dna dr Ana Culcer are o intalnire cu mamicile la care va raspunde tuturor intrebarilor.

Sebastian are 4,300 kg si 55 de cm la 3 luni si 3 sapt, d ela 1,550 kg si 42 de cm, dar nu a crescut deloc in prima luna.
tinem caputul bine si ne infigem in picioruse.suge cu mai multa putere.
peste mine au napadit toate alergiile pamantului.nu stiu de la ce e sau care mai e.ma rog doar sa pot respira noaptea.


Buna!
De mult am vrut sa iti zic. Felicitari! Ai toate motivele sa fi mandra de tine! Ati reusit o mare realizare, Sebastiam a luat f bine in greutate si asta pentru ca amandoi sunteti niste luptatori si nu ati cedat la primele greutati aparute! Ma bucur nespus cand citesc noutati de la tine si aflu ce mai faceti, ai un optimism extraordinar in ciuda tuturor celor intamplate!
Felicitari din nou!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

multam,dar nu merit laudele.Dumnezeu mi-a dat o minune.

sebi sta cu manutele in gurita,de parca le-ar manca.le suge,linge,musca.
scoate si saliva,multa

e cam devreme.
avem abia 4 luni pe 4 dec.

mami fericita de Sebastian 4.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

paula,te-am votat si azi.

cine completeaza listuta si cu esentele tari din 2010?

Mergi la inceput