Gravidutze si mamici de Cluj - 161

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

La multi ani, Eric!!! Multa sanatate!!! Mami de Eric ce mai faceti?

Elenuta, depinde de tava. eu nu am folosit hirtie, am o tava gen teflonata. Nu se prinde nimic de ea



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

helo
La multi ani Eric
Fetelor sper ca sunteti bine noi suntem bine, tot ocupati. si inca nu s-a apucat sotul de lucrarea de diploma. nu stiu ce va fi. noroc cu mama ca de maine e iar in concediu, de data asta de odihna, si va veni la noi sa stea cu alex.
sambata a venit verisoara mea de la oradea, nu ne-am vazut de 11 ani certuri de familie am aflat nr de tel de la o fosta vecina de-a lor. am sunat si numai bine ca la sfarsitul saptamanii veneau la dej are o fetita de 10 luni ce frumoasa a fost revederea.
va pup, sa aveti grija de voi si le transmit tuturor copilasilor la multi ani de 1 iunie, sa fie fericiti, sanatosi si fara griji

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
12.05.2010-65.7 kg
Retete pentru bebelusi si copilasi la adresa de email mamicicluj@yahoo.com cu parola retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

LA MULTI ANI ERIC!!!
Cu messul am rezolvat, am instalat versiunea 10, ca eram in urma de tot, la 7, si acuma merge
S-au retras si apele de la noi, asa ca incet incet ajungem la normal.
Erika, chiar vroiam sa mergem la Iulius, nici nu stiu de ce ne-am razgandit, ar fi fost prea de tot...
Meli, eu cu tata lui Andrei atata m-am certat si impacat, ca uneori si mie parca imi era greu sa tin evidenta
Elenuta, noi ne inscriem la excursia cu trenul, la Andrei tare i-a placut cand am fost la Oradea

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

La multi ani, Eric!!!

La multi ani, Julia!

Meli, Sanatate pentru Timi, Cari am tot intreba daca mai e bolnavioara:( La Zoo doar grupa noastra a fost, nu si a Mariei (oana), am fost 7 copii cu parintii +Lavi. A fost f fain, tare s-au distrat astia mici, iar parcul de joaca e incredibil de fain. Si nici nu ne-a plouat:)

Nico, drum bun la Paris:)

, o zi faina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Neata, fetele!

Eric, La MUlti Ani!

Simina, da au dreptate fetele cu resturile alimentare, ma ierti, de atata pauza s-au mai dus din neuronii meiBine ca sunteti bine, dar cand mai sunt probleme nu sta cu teama si ingrijorare, poti merge si la urgenta pentru orice

Co, si noi am fost in weekend la Zoo in Targu MUres, mai precis duminica, ca e bunicul internat la Mures si am profitat de vizita sa vedem si animalele. De departe, cea mai apreciata a fost plimbarea cu Thomas si parcul acela frumosSper ca nu am fost in aceeasi zi si ne-am ratat

Nico, excursie frumoasa la Paris, ce dor mi-e de elSa va bucurati de tot ce e frumos acolo si sa iti incarci bateriile. Imi pare rau de ziua cu pricina, dar cand se mai intampla ceva, suntem aici

Elena, si noi abia acum am terminat cu mucii, toata familia, inclusiv Mihaela, dar nu ma plang, au fost doar muci

Meli, tare rau imi pare de voi, stii ca nici alaptatul nu e neeaparat o garantie impotriva bolilor, asa ca nu te invinovati, e pe un teren mai sensibil piti, ce sa faci? Oricum te admir ca perseverezi cu gradi, eu insarcinata fiind, as fi renuntat cred

Ioana, sexoaso, poze?

Adriana, ce mai e nou pe la voi?

Elena, iti dai seama ca venim si noi cu trenul, dar la Gherla?Hai sa gasim o destinatie mai exotica



Weekend plin si la noi!Ludus, zoo la Tg Mures, tare frumos, am alaptat papusa Sofi si am lasat-o cu buni, la intoarcere am avut insa surpriza neplacuta. Soacra mi-a decretat f mandra de ea ca i-a dat sa papeAm inlemnit si am intrebat ce. Ma si asteptam la capsuni sau sarmale, Doamne fereste, mama n-ar fi indraznit sa faca asa ceva fara stirea mea. Sofi e alaptata exclusiv si pana la 6 luni nu intentionez sa-i dau nimic. Dar uite ca se gasesc altii sa o faca...inutil sa mai zic ca m-am suparat si am avut grija sa stie si ea . Banana a fost. Putina, dupa spusele ei, dar nici asta nu am de unde sa stiu. Si banana stiu ca e potential alergena, eu Sarei ii dadusem destul de tarziu. Asta e. Invatatura de minte. N-a avut nimic, dar nici caca nu a mai facut de 2 zile, si asa ea are tranzitul mai greoi, banana ne lipsea



Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

La Multi Ani, Julia!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

LA MULTI ANISORI ERIC! SA FII SANATOS SI NOROCOS IN VIATA!

LA MULTI ANI JULIA PRINTESA! SANATATE SI TOT CE-TI DORESTI DE LA VIATA!


*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 35+ cu bb Filip

bb Filip, noi te asteptam peste 2-3 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

La multi ani sarbatoritilor!

Co-si Timea intreaba de Carina,hihi, figurine.

acum mi se pare ca nu mai are nimic dar tot as mai tine-o acasa macar maine.voi ce ziceti fetelor?oare numai noi suntem asa sensibile?oare si alti copilasi se mai inbolnavesc din grupa ei?

Gaby-figura-i si soacra, offf, cred ca si eu m-as fi enervat.papa mai multe fibre zilele astea, poate ii reglezi si ei tranzitul.

Nico-lasa, macar nu va plictisiti,hihi.glumeam doar

Meli29+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Mai tine-o Meli acasa

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Multumim mult pt urari

La multi ani Eric! Sa cresti mare, sa fii sanatos, cuminte si sa ai parte de tot ce-ti doresti.

meli si Julia tuseste in general dupa ce se trezeste.Ea avut doar viroze si cu toate astea tuseste de vreo 2 saptamani.Daca poti s-o tii pe Timeea acasa, mai tine-o sa se refaca complet.

gabriela ce urat din partea soacrei ca i-a dat banana Sofiei si presupun ca stia ca tu vrei s-o alaptezi exclusiv.Bine ca nu e alergica.

Eu voi intra si mai rar pt ca am inceput de astazi lucrul si nu-mi ajung 24 de ore

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput