ce riscuri sunt daca tin sarcina?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ai 3 variante:
faci avortul acum
astepti si faci investigatii - amniocenteza - si daca e ceva de rau, faci atunci avortul terapeutic
astepti si te rogi
usor nu e, insa mai ai timp sa te gandesti si sa alegi ce e bine pt toata lumea


Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Amnioconteza este relevanta pentru defectele genetice, nu orice tip de malformatii. De asemeni, ecografiile, chiar la cei mai buni radiologi, sunt in procent de max. 70% relevante ..
Da, e vorba de asumarea unui risc important, asta tine de fiecare. Eu, de exemplu, nu am putut sa-mi asum un risc de 1/349 de sindrom down, desi era clasificat ca risc scazut; am facut amnio, e ok, merg mai departe. Nu, nu as putea aduce pe lume un copil condamnat la o viata cu probleme ... dar asta ma priveste numai pe mine, nu e un sfat, e o alegere personala.

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si Cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondi_m17 spune:

multumesc pentru parerile afisate. desi imi e greu, intentionez ca sapt viitoare sa renunt la sarcina. ne framanta aceeasi idee exprimata si de voi .. posibilitatea, desi nu certitudinea, de a da nastere unui copil deja condamnat din cauza posibilelor malformatii.
m-am gandit la varianta cu rugatul, dar nu stiu daca imi este asa tare credinta si faptul ca sotul nu inclina sa il pastram...nu imi ramane dacat sa ma rog sa ne ierte Dumnezeu si sa ne ingaduie sa facem alt bb sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

blondi_m17, ce faci? cum iti este?

-------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput