HAI Ale,Virini! BV Rxd,Tutulyna,Oana! iun2010 (91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Maribell, lasa umidificatoarele, du-te sa nasti!!
Eu ma gandesc ca vara ai umiditate in aer, adica aici asa este iarna se usuca aerul in camera din cauza caldurii artificiale de la calorifer. Zic si eu dar nu ma pricep.



Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

ARTURICIIIIIIII........
HAI CA AI FOST TARE LA FAZA ASTA......
DEOCAMDATA ASTEPTAM......
cand vad pozele cu ingerasii vostri...ma apuca o melancolie....vreau si eu bebelusa mai repede....sunt asa de curioasa.....

MARIA SUPER FERICITA 40+ cu ANDREEA ANTONIA
AMR: IN ORICE MOMENT !!!
http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

O sa fie o fata frumoasa, o sa vezi. Hai, te duci s-o scoateti la lumina?

a, sa vezi ce cocheta o sa fie de sta atata sa se pregateasca de intrarea in lume

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

chiar as vrea.....azi chiar am facut treaba....am carat sacose si am si exagerat un pic cu plimbarea.....si nimik....
se pare ca ma tine pe jar.....se lasa asteptata....
de parca nu o astept de cativa ani......offffffffffffffff

MARIA SUPER FERICITA 40+ cu ANDREEA ANTONIA
AMR: IN ORICE MOMENT !!!
http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

ehe fa treaba acum cat mai poti ca apoi ....

eu de azi dim incerc sa calc un cearceaf. mai am jumate din el..

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:


eu am noroc ca or sa ma ajute sotul si cumnatul.....nu o sa mai fac nimik.....
printesa o sa fie pe primul plan.....cel putin pana o sa ma acomodez cu ea........cu alaptatul...etc
de abia astept.....

MARIA SUPER FERICITA 40+ cu ANDREEA ANTONIA
AMR: IN ORICE MOMENT !!!
http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronicach

Crissy_C stiu ca nu m-ai intrebat pe mine, dar avand in vedere ca am stat si eu 17 ore cu membranele rupte pana la nastere iti povestesc
dormeam..si am simtit o mica umezeala, m-am dus la baie, am facut un pishi iar pe hartie a ramas o urma rozalie
m-am mai ster de cateva ori, aceeasi situatie apoi a picurat pe covoras vreo 2 stropi rozalii
acela a fost momentul in care eu m-am decis sa merg la spital caci ceva se intampla
mi-am pus un absorbant si am plecat
dupa vreo 10 minute, cand am ajuns la camera de garda a inceput sa curga lichidul, si sa curga....................
a doua zi,pe la ora 12 inca eram cu paturici absorbante de bebe sub fund pentru ca pierdeam in continuu lichid
nu cred ca poti sa nu observi,cel putin la mine, scurgerea de lichid a fost foarte abundenta si a tinut foarte mult...de fapt de fiecare data cand ma ridicam din pat imi curgea lichidul pe picioare...cu tot cu absorbantul de noapte si vata
astfel poti sta linistita, daca ti se rup membranele, vei sti

cris09 nu ti-a fost deloc usor nici tie...conditiile in cluj se pare ca au fost mult,mult mai bune...important e ca Sebastian e sanatos si la pieptul mamei

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010


Veronica, m-ai linistit Asa ma gandeam si eu, ca la 1 litru de lichid sau cat e n-am cum sa nu-mi dau seama

Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

ehe, la tine o sa fie simplu acum ca e doar dezordinea voastra;
la noi, fac ordine intr-o camera, in 2 ore e dezastru, fac ordine in bucatarie, trec baietii pe acolo, ca taifunul si tot asa in toata casa.

si pot sa fac doar cand doarme Sabina (cand doarme in patut nu pe mine ) sau cand sta cu tati (dar atunci mai ies si eu uneori);
si uite asa sta necalcat cearceaful si hainele in uscator



Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela10 spune:

CRISSY_C, MARIBEL,
legat de ruperea membranelor nu am expicatii concrete pt ca nu am dat prea multa atentie acestei etape, la cate s-au intamplat. Dar ce va pot spune este ca seara am facut baie si eu cred ca de la apa calda s-au fisurat membranele iar medicul de garda a rupt apa la propriu. Acum satu si ma gandesc.....
Dar stati linistite daca e sa se intample ceva, veti recunoaste ca nu mai e mult pana la marea intalnire...

Multumesc tuturor pentru gandurile bune.
Va pup!

Mami fericita de bebe Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

neatza, haideti la cafeluta
maribell cred pana la urma ca salvarea ta vine tot de la o partida de ..........amor
nu mai face tu efort prea mare sa nu se desprinda placenta

+35 bianca maria
AMR 5 sapt poate mai putin

Mergi la inceput