Ghiocei de martie-aprilie 2009***212***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Raspund cu intarziere...

Citat:
citat din mesajul lui novus
Pai ea nu are nici o treaba, noi ne stresam cand vedem ca e fierbinte
Oare rezultatele in cate zile sosesc ?


Cam in 3 ar trebui.

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Pt gitut, tantum verde stiu eu ca e bun dar, cind e vorba de medicatie, nu m-as lua dupa pareri neavizate


Exista spray, despre ala vorbeam. Am precizat ca medicatia depinde de aspectul gatutului si starea pacientului, ca nici mie nu-mi place sa exprim pareri pe net, fara sa vad. In rest... sunt "avizata".


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

La multi ani, Adee!Sa ramai la fel de draguta si zambitoare cum esti acum!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Denisa esti o norocoasa! Felicitari pentru tati cuminte si rabdator! Eu, cind il las pe Ian cu Jambo (seara, cind Ian deja doarme!) tot la ei ma gindesc (ex. nu stie sa-l schimbe)
PS. Voi mai faceti bebe?


Pai asa am vrea... dar sa ma termin de "avizat". Nici prea mult nu vreau sa asteptam, ca am si io o varsta.

A-propos de avizat... fusei la congres, la balaceala in stiinta... desfasurat sub motto: "Stim mai mult, tratam mai bine". Vai de capul nostru, ca nu mai vine nika pe programul national... Mai rau ne-am enervat sa aflam ce-am putea sa facem noi daca am avea bani... sau am si facut cand mai erau ceva banutzi... Acum... "stim mai mult, tratam mai putin".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Va servesc cu muuuulta cafea, ceai si alte minuni, chiar si cu alcool, daca va tine ficatul la ore matinale!Aaaa, si ofer si niste ulei din ficat de cod, "imprumutat" de la Ina!



Eu sunt asa matinala nu din motive de bebe devreme trezitor (ca el inca trage la aghioase), ci de sot invadat de probleme de serviciu. De unde aveam planuri de weekend in familie, acum a taiat-o la treaba, ca au facut unii niste incurcaturi si el trebuie sa repare oalele sparte. Superb!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani Adee!

Baietii mei dorm. Nu mi s-a mai intamplat sa ma trezesc inaintea copilului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

A-propos de avizat... fusei la congres, la balaceala in stiinta... desfasurat sub motto: "Stim mai mult, tratam mai bine". Vai de capul nostru, ca nu mai vine nika pe programul national... Mai rau ne-am enervat sa aflam ce-am putea sa facem noi daca am avea bani... sau am si facut cand mai erau ceva banutzi... Acum... "stim mai mult, tratam mai putin".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


"Stim mai mult, tratam mai putin" - ce sa zic?! hai sa vad jumatatea plina a paharului...bine ca stiti, totusi!
Eu saptamana aceasta am aflat ca medicul cu care am nascut, un doctor foarte bun si un om extraordinar (genul acela care nu neglijeaza niciun bolnav, indiferent cine/ce este, empatic si "imun" la "atentiile" in consacratul stil romanesc) pleaca in Franta. Desigur ca ma bucur pentru el, fiindca merita din plin o viata mai buna, dar, in acelasi timp, nu ma pot impiedica sa ma simt trista (pe de-o parte fiindca e nevoit sa ia viata de la capat altundeva, chiar daca pe bani mai multi, si pe de alta parte, din motive egoiste: pe cuvant daca nu ma simt putin orfana!)

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Monnvas, deci au dat racelile si peste tine?! Multa sanatate si tie, si Chiscutei!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Joanna, lasa gargaunii si mai scrie si tu cate ceva de berbecut!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

La multi ani Adee !!

Joanna...impartaseste gargaunii, ca ti-i scoatem noi !

Kea, gigelica, novus, multam de empatie :). M-am mai calmat peste noapte, ca mi-a dat sora-mea blogul unui prieten de-al ei....care povesteste razboiul lui cu vecinii. Misto razbunari, am zis ca-s intr-un film, azi-noapte la 1 eu ma tavaleam de ris citind cum poti lipi o mitza moarta de 3 zile, de la etajul 4, pe geamul vecinului de la etajul 3....i-a zidit peste noapte usa de la intrare...i-a legat saci de plastic de-aia grosi, plini cu apa cu clor, de usa de la intrare sa se verse cind deschide usa...
M-a uns la suflet :)) desi nu am eu tupeu si nesimtire sa fac de-astea. Da tare mi-ar placea... Iaca, citesc razbunari si imi trec mie nervii :)).
Rufele-s in masina de spalat, of corz, aveam 3 masini intinse pe 2 suporti de rufe...ei au sarbatorit pina pe la 3 (da, cu manele), eu la 7 am dat drumul la prima masina :D. Desi in mod normal nu fac de-astea, ca stiu ca e naspa sa te frece vecinii la creier in weekend...

Noi vrem sa plecam in parc azi, e "tirg de copii" de 1 iunie. Tirg stiu eu cum e, vata de zahar, 3 masinute ametite si 2 gradinite particulare care expun oferta...dar cica sint si spectacole cu copii, sper sa ii placa Pisilincii mele.

La razbunari am renuntat. Totusi, domnul a darimat in apartament singurul perete de rezistenta, fapt demn de retinut



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Sa vedeti ce-au facut ai mei cand i-am lasat singuri acasa. Au sunat "international", cred ca la japonezii care ne-au pozat la Sighisoara.

www.youtube.com/watch?v=XzR3tSEZqPo" target="_blank">Telefon

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput