Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *150*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Am uitat, ma declar totalmnte invidioasa pe intalnelile de la duamna techila Am zis, am zis!! (Dau un Johnny sau era JAck )

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Salutare!

Gasitiaici poze de la Techila de astazi.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.



Minunate pozele!!Så inteleg ca tii asa mult la aparatul de fotografiat de nu ai vrut så il dai la nimeni så faca poze, poate te prindea si pe tine

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

La mini cresa noastra copilul tau va fi in siguranta maxima.
Avem animale care fac MIAUUU si HAM HAM, avem iarba verde si curata, avem spatiu de joaca si multe jucarii de ultima generatie (multe dintre ele cu fund dublu ca sa nu se prinda mancarea).
Atmosfera este una vesela si prieteneasca si pentru o taxa de numai 10 lei/zi copilul tau poate fi fericit.

Sunati chiar acum la Techila iubeste dovlecii SRL


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Si eu ma declar invidioasa pe madamele care se simt atat de bine impreuna

In alta ordine de idei,superbe pozelesi cele de ieri si cele de azi

Monica,Luci,radeti voi radeti dar pe mine m-a incuiat Alex in baie ..Razvi avea 4-5 luni,era in patut,usa de la intrare inchisa pe dinauntru cu chestia aia (nu-mi vine acum in minte cum ii zice ),Alex pe de-o parte a usii,eu pe cealalta...nu aveam tel la mine,degeaba strigam pe geam ca nu putea nimeni intra...horooor.
Am incercat sa fiu cat mai calma posibil..."Alex,dechide usa la mami,puiule!" (iar vocea interioara : "Aleeeexxx,lasa-ma afaraaaaaaaaaa...heeeelp..scoate-ma de aiciiiiiii" )
Acum rad,dar Doamne fereste ce se putea intampla daca nu-mi deschidea usa

Tin sa precizez,usa la baie e mereu inchisa pt Alex,iar atunci il luasem cu mine sa nu faca vreo nazdravanie singur...dar mi-a copt-o,cu mine de fata

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Si eu ma declar invidioasa pe madamele care se simt atat de bine impreuna

In alta ordine de idei,superbe pozelesi cele de ieri si cele de azi

Monica,Luci,radeti voi radeti dar pe mine m-a incuiat Alex in baie ..Razvi avea 4-5 luni,era in patut,usa de la intrare inchisa pe dinauntru cu chestia aia (nu-mi vine acum in minte cum ii zice ),Alex pe de-o parte a usii,eu pe cealalta...nu aveam tel la mine,degeaba strigam pe geam ca nu putea nimeni intra...horooor.
Am incercat sa fiu cat mai calma posibil..."Alex,dechide usa la mami,puiule!" (iar vocea interioara : "Aleeeexxx,lasa-ma afaraaaaaaaaaa...heeeelp..scoate-ma de aiciiiiiii" )
Acum rad,dar Doamne fereste ce se putea intampla daca nu-mi deschidea usa

Tin sa precizez,usa la baie e mereu inchisa pt Alex,iar atunci il luasem cu mine sa nu faca vreo nazdravanie singur...dar mi-a copt-o,cu mine de fata

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."





Ce ti-a facut-o smecheranul!

Sunteti bine??Despre Razvi ce ne mai zici?Ce nåzdravanii mai face?



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Iulika,va pupam tare tare pe tine si pe Bruculica
eu n-am ce "barfi" la el...zilele astea mi-a fost baiat de comitet (ca si Alex de altfel...dar pt ca am spus-o presimt ca de maine se schimba treaba).
Doarme bine (la amiaz baga 2 ore-2 ore jumate),mananca bine,incepem sa facem mai mult de 3 pasi tinuti de manute...per ansamblu e ok

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Am uitat, ma declar totalmnte invidioasa pe intalnelile de la duamna techila Am zis, am zis!! (Dau un Johnny sau era JAck )

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


oricand sunteti bineveniti dragele mele....stiu ca voi stati tare departe si nici nu indraznesc sa va zici....adica stiu ca nu e usor sa bati bucurestiul cu un cupil ca sa vii pe camp...dar oricand daca vrei si ai chef te astept cu mare drag...valabil si pt anamaria si pt celelalte fete din zonele indepartate...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.cordcenter.ro/gallery/image/1155.html" target="_blank">un vot, va rog, ca sa castige Falci o bicicleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

seara buna,

imi pare rau ca iar nu sunt up to date, am vazut pozele cu bebei care sunt dementiali, techila si premiul " gazda mileniului", luto f tare reclama!


azi m-am intalnit cu katteryna ....este extraordinara! Raisa dormea si nu am reusit sa o vad, timpul era scurt, urma gimnastica, sper sa ajung si saptamana viitoare. Va transmite salutari, pupici si multumiri pentru toate gandurile frumoase!

A fost pentru mine prima oara cand m-am intalnit cu o mamica de dovlecel si am simtit ca o cunosc de o viata....si simt asta pentru fiecare in parte..imi dau seama ce atmosfera e la techila si admirand pozele am in minte odiseea, cand ne imaginam noi cum ar fi o intalnire cu toti bebeii asa cum vazusem in pozele un mamici......

despre noi..dupa baba si nana Ama zice fara oprire de 2 zile mama, asstept insa cu nerabdare momentul in care o sa ma strige asa constient!

sper ca toate mamicile si toti dovleceii sunt bine!

, de Amilici Crocodilibici
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Buna seara, dragele noastre!!

De cat timp n-am mai vorbiit...ne este dor de voi sa stiti.

S-a schimbat vremea, asadar si noi am plecat mereu, pe acasa nu prea am mai stat. Am mai intrat now and then sa vad cum mai sunteti. Mereu frumoase si fericite, asa stiu eu.

Am trait si noi mai multe intre timp..avem 2 dintisori, care ne-au aparut-primul, cu 4 zile inainte de 8 luni si cel de-al doilea la vreo 3 zile dupa. Zice puiutza de zor mama, tata, dada, nana...de toate. Si vorbeste mult, mult. E dulce tare si creste frumos.

Eu in aceasta seara am prezentat o gala, pe care am prezentat-o si anul trecut, la prima editie. A fost special si acolo..Dar mi s-a facut dor imediat de Sophilina, care era cu tatata acasa.

Am vazut pozele de la Techi. Tare dragi bebei frumosi.

Si am retinut ca la un mom dat, Mada a intrebat de noi. Te pupam dulce!!

Katteryna, ne bucuram ca sunteti mai bine si va dorim sa o tineti tot asa! Bravo voua pentru putere!!

As mai scrie, dar mai cheama cineva. Va pupam cu drag!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata fete dragi.

Poftiti la cu drag facuta pentru voi.

Va doresc o zi minunata.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput