Puiuti de Randunici 2008!! (417) Sanatate,Siluan!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

kya ar trebuii sa dai si lectii ca prea sti multe!

bine ca le stii!

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Olga noooo, tot lenea sta la baza - ori am grija de masina, ori imi pun fundul in metrou.
Deci dupa un tutorial la telefon cu randunoiul, invat si d-aia, si d-ailalta.

Faza haioasa a fost cand am luat masina asta mare. El era, evident plecat la produs. Si inainte sa ma duc sa o iau, ma instruieste: vezi ca am cerut roti de nu stiu cati inci, vezi ca trebuie sa avem jenti d-alea, vezi ca... vezi ca... Si in final, ridica capota si inspecteaza!" What??? How the fck do I do that? Si daca ridic capota ce sa vad?
Deh, de-astea d-ale barbatilor...


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Vecinikma omori..ma ascund sub masina de tine


mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Olga noooo, tot lenea sta la baza - ori am grija de masina, ori imi pun fundul in metrou.
Deci dupa un tutorial la telefon cu randunoiul, invat si d-aia, si d-ailalta.

Faza haioasa a fost cand am luat masina asta mare. El era, evident plecat la produs. Si inainte sa ma duc sa o iau, ma instruieste: vezi ca am cerut roti de nu stiu cati inci, vezi ca trebuie sa avem jenti d-alea, vezi ca... vezi ca... Si in final, ridica capota si inspecteaza!" What??? How the fck do I do that? Si daca ridic capota ce sa vad?
Deh, de-astea d-ale barbatilor...


Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!




mai incepe si al meu dar nu-l bag in seama

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

scriu si aici:
La multi ani Clau!


incredibil!! am vrut sa uploadez si eu niste filmulete si mai aveam un pic si tzac-pac mi-au taiat macaroana.. se lucreaza la site..

mama ce m-am suparat..
ma duc sa ma culc.. nici nu mai stiu ce voiam sa scriu de suparare..

sanatate multa Siluan si restul de puiutzi care mai au de tras una alta!




Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Am scris mesajul si s-a pierdut,dar mai bine ca imi plangeam Iar viata
De dimineata am pisat jumatatea de pastila si i-am turnat cu lingurita pe gat,nu a comentat prea mult ca ,cunoaste"metoda",asa fac si cu Ursofalkul.

Asa as mai zice si eu cate ceva...dar nu pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Simo, ai mesaj pe mess. Am fost la farmacie, dar sunt cam in ceata.

Stie cineva care este substanta activa din Prednison? Ca la farmacie tipa aia parca picase din luna. A zis ca ei nu au asa ceva, doar Prednisolon, dar si ala supozitoare (in varianta pentru copii). Si ca alea se dau numai in caz de convulsii... Help!

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Substanta activa din Prednison este chiar prednison.
Nu stiu sa existe sirop si nici supozitoare.
dar cum la noi nu exista nici supozitoare cu metoclopramid si in alte tari da....

Nico, vezi ca nu e nik asa de grav??


Sa te gandesti ca Stefan poate sa fie un purtator sanatos de multi microbi care sa il loveasca pe Matei.
In anul cu otitele lui seb sunt convinsa ca Ilinca a adus tot de la gradi( prietena ei de la gradi facea otita cu maxim 3-4 zile inaintea lui Seb) si ea nu a avut nimic.( o data a faciut si ea otita-dar dupa aceea nimic).

Kya, esti tare cu masinile.
teoretic si eu stiu cum se schimba o roata, practic n-am avut ocazia.....Doamne-ajuta nici sa nu am!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Kya, esti tare, nevoia te invata! Sper totusi sa nu am chiar atatea nevoi ca brrr... Ma si vad schimband roti cu copiii tipand in spate ca s-au plictisit...

Tuchi, Stefan o fi purtator sanatos, nu zic nu. De-asta o fi si avut ASLO 415. Acum mai are o zi si termina Ospenul. Sper sa fie ok apoi... Copiii tai ce mai spun? Le prieste schimbarea? Tuchisme ilincesti nu mai ai? De Prednison sirop am citit pe net. Ma indoiesc eu ca vesticii le dau copiilor ca la noi, pastile maruntite, in apa sau ceai...

Eu am asa o stare... este ceva in aer sau is eu bolnava... simt cum imi vuiesc urechile cand ma asez... sa fie tensiunea mica/mare?

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

A, Tuchi, ca ziceai de purtator... Matei nu face febra (bine, ulterior se dovedeste ca nici nu are microb : marti, acum 2 saptamani, a mers sa ne facem toti vaccin si copiilor sa le facem analize de sange, Matei insa cica ar fi avut microb in gat si am amanat vaccinul lui... dupa o saptamana analizele aratau ca fusese viral...). Asa ca nici eu nu mai stiu ce este... Voi incerca sa merg intr.un singur loc, doar la pediatru. Ca asa ma zapacesc de cap...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput