"Abdomen extra-plat (26)"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Xio si eu as spune ca rochia lunga nu te avantajeaza. Mie nu-mi place cum e croita in fata si cum arata decolteul. Plus ca e cam matronly pt virsta ta. Cea neagra e mult mai potrivita si merge cu pantofi colorati cum spune si Deus. Ai niste picioare superbe si e pacat sa nu le expui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

AM luat-o mai incet cu sportul, multumesc mult de sfaturi. Raportez 25 min Bootcamp cu Billy...as mai fi vrut, dar s-a trezit pruncul. Poate mia fac dupa-masa daca sta mihai cu daniel. Va pup dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Codrina, asa auzisem si eu ca e nasoala, ai posibilitatea sa faci anestezie ceva? Imi pare rau ca te-ai chinuit ...Macar sa scapi de problema dupa atata chin, sa gasiti problema si raspunsul.
Deus, arat asuper parcul, noi avem un stadion nou cu pista din asta dar e inchis domn'e, a fost putin la inceput si acum se deschide doar la meciuri (totusi, nu are copaci in jur)
Xio, si mie mi se pare ca rochia lunga iti ascunde exact ce ai tu de aratat. In locul tau as merge pe cea scurta si cu ceva colorat in picioare, cum zicea Deus, rosii de ex.
Allure, am vazut si pozele de travel imi place la nebunie tenul tau, nu vad riduri deloc si imi place ca iti luceste fata natural. Mie nu

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

fetelor va citesc aproape zilnic, va admir pentru perseverenta de care dati dovada, sunteti deosebite , aratati excelent toate fara nici o exceptie mi-e ciuda ca nu am ambitia voastra si sa ma pun sa fac sport acasa , chiar nu-s in stare , dau bani ... merg la sala ca la servici ... imi fac treaba si-am plecat , nu pot sa pun ca-s mandra de chestia asta .... doar ca ma simt mai bine cat merg la sala psihic simt ca fac si pentru mine ceva ...desi cateodata am impresia ca nu suficient

azi am citit ce-ati vorbit despre chestia cu timpul acordat sportului pe zi ... adica voi spuneti ca este suficient o ora si jumatate pentru asta ..... eu merg la sala de trei ori pe saptamana chiar si de patru ori si fac exercitii cam o ora si jumatate (efectiv nu am cum sa stau mai mult pentru ca merg exact in timpul cat e si copilul la antrenament) si ma mustra contiinta ca nu stau mai mult, tot am impresia ca din cauza asta nu slabesc cum doresc pentru ca e timpul prea scurt cat stau la sala .... ati citit pe undeva chestia asta ??? adica e suficient ???? programul pe care il am si ar trebui sa-l fac se intinde pana la 2.30 .... dar nu apuc niciodata sa-l fac de la cap la coada, fac intr-o zi unele , in alta zi altele .... cam 45 minute cardio si 45 minute la aparate plus abdomene, greutati .... cum apuc

ma scuzati ca am intrat si io aici in discutiile voastre tam nesam ma gandeam ca poate fetele cu experienta ca si voi ma lumineaza si pe mine mai bine

miiii de multumiri

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Am spart conducta la dezertoare si la cititoare din umbra . Foarte tare.

No, apoi eu sper ca pe termen lung sa mi se adapteze corpul si sa pescuiesc din mers schimbarile de rigoare. Atata timp cat imi este bine, Doamne ajuta!

Xio, si io votez pt rochie scurta cu pantofi rosii a-la-Deus

Azi nu merg la sala, doar catzarat de pe la 4 incolo. Mai, asta e de fapt motivul cel mai important, cred,pentru care am bagat si bag asa serios la sala, ca m-a prins microbul asta cu esclada, si vreau sa ma tina corpul la ce ambitii mi-am propus.

Deus, da, incerc sa mananc cat mai sanatos, uite de ex si eu iau cateva zile pe saptamana amestecul de seminte de in cu germeni de grau, pe care-l pun in iaurt si amestec cu ceva fruct, de obicei capsuni, si in plus miere, pt un gust mai placut. Din pacate nu am un blender foarte performant sa pot sa fac mescolade din astea complicate, cu muuulte fructe si legume. Le consum crude in schimb.
Ce ma mai ajuta, din propriile descoperiri e supa crema, de orice ar fi ea, cu lefumele fierte cat de putin p aburi. De obicei asta consum la amiaza, ori salate cu ceva carne de pui ori peste gratarita. Carbohidrati aproape de zero, ca nu ma simt bine cu ei....
mai iau inainte de sport l-carnitina, uneori amestecata cu cate-un plic de magneziu, si pt hidratare si recuperare de minerale pierdute la shport mai iau cate-o bautura isotonica, dizolvata-n apa...

Btw, si noi ajungem cateodata sa alergam prin hatieganu, ca locuim in grigo, dar mai rar decat ne-am dori

Cam asa in general, portii cat de mici pot, in general imi reuseste toata pasienta, doar cand e ziua super agitata ma trezesc ca mai sar calul spre seara
De ce sunt foarte mandra e faptul ca am reusit sa scad aproape de zero mancatul de paste si orez....aveam obiceiul asta pana acum vreun an...brrrr. Acum paste rar, si bio si integrale. Imi mai place ca am trecut demult peste impulsul de a cumpara de+a gata,simplu. Acum luam oua si produse lactate de la tarani....ba de la bunici ba din piata, nu consumam mezeluri, pate fac eu acasa, creme de branyeturi fac eu acasa, batoane energizante fac eu acasa. Mai ramane sa ne mutam in varf de munte (chestie care nu m-ar deranja tare )

Siiii eu vreau pole dance. Aooleu, il convinsesem pe D sa imi puna bara acasa sa ma antrenez...nu stiu de ce am abandonat ideea....acum iar mi s-a casunat dupa postul emei. Deci, sa vedem

Codrina, ce probleme aveai? Si eu trebuia sa fac endoscopie, dar am dat bir cu fugitii...acum nu mai am simptome, dar, poate totusi ar trebui s-o fac si eu


Va pup, ca m-am lungit. Of



Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

chiquitita, pt endo nu se face anestezie, aici cel putin, dar pt colono stiu ca se face cu anestezie totala, dar costa de 3 ori mai mult. Oricum, daca voi mai face vreodata colono, va fi peste cel putin 10 ani un control, daca voi mai face...DIn moment ce totul e ok la colon (aprox ok, ca e iritabil, dar nu e nimic malign) nu am de ce sa ma mai chinuiesc cu inca o colono.

Babyboom, eu iti recomand sa faci endo! Eu stiam ca am o gastrita de muuulti ani, o mai domoleam cu medicamente, acum ma deranja balonarea zilnica si daca tot am facut tot felul de analize, am facut-o si pe asta. SI mi-a gasit helicobacter si ulcer, spre mirarea doctorului, ca nici nu aveam dureri de ulcer. Acuma tratam...La tine, mai ales ca ti s-a zis sa o faci, fa-o! E nasol, dar pt sanatate ce nu facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

baby-boom - nu ma prea uit la profile asa ca doar acuma am observat ca esti din Cluj:-)si iubesti alpinismul...esti tare
nascuta in 82?

andanii - 30 min /1 ora sau 1 ora si jumatate de calitate este suficient :-) mai mult este cum bine spune Allure de multe ori pierdere de vreme.

codrina13 - insurat, 2 copii si despartit ...el a decis acuma cativa ani sa se schimbe, sa faca sport si sa fie altfel - mai liber spiritual, mai viu! cumnata mea din pacate nu vrea si nu considera ca trebuie sa se schimbe. Au ajuns pe doua drumuri diferite...ea a ramas la fel, el s-a schimbat mult si nu mai rezoneaza.

XIO - iti trimit ceva prin posta? rochita? recunsoc ca am doar de ciori (negre), pt moment ca cele colorate sunt la croitoreasa...sau costumas alb (pantaloni superbi) la care poti sa asortezi un maieu cu spatele gol si sexi:-)

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

M-am mai imbracat o data , m-am hotarat sa merg cu tutu-ul negru , sandalele rock , poseta aia ca din zale si niste cercei din diamante in forma de cruce , tot mai rock. Unghiile cred ca rosii.
E stilul meu si in plus multe fete au rochii lungi si toate vor fi cu sandalute si posetute cuminti. Eu ma duc mai desucheata , asa
Rochia lunga o las pt. nunta , cand imi pun bareta la sandale , ca o puteam lua doar cu pantofi negri si nu arata foarte bine. Plus ca mai deschis decolteul atunci
Spre marea mea "bucurie" am vezicule de apa pe piept de la arsura...super

***Fur is for petting**
"- Oamenii se nasc pentru a invata cum sa traiasca o viata mai buna – cum e sa iubesti pe toata lumea mereu si sa fii bun, nu-i asa?
- Ei bine, cateii stiu deja cum sa faca toate lucrurile astea, deci nu trebuie sa traiasca la fel de mult…"

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

XIO,

ma bucur ca ai ales rochia neagra. si eu tot pt. ea as fi votat.

care sunt sandalele rock?

re cealalta, cred ca e necesar sa ii mai maresti decolteul ca sa cada mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka1 spune:

Si eu va urmaresc din umbra, imi place de voi si imi place cat de ambitioase sunteti
Am scris eu o singura data, ca eram chiar disperata de rutina programului meu de la sala, intre timp mi-am mai revenit, m-am mai uitat pe link-urile voastre, am mai inserat cate un abdomen de la Tony, e ok acum
Voi credeti ca e de ajuns sa ma duc la sala de 3 ori/saptamana? Merg pe jos in fiecare zi (50 min cel putin), fac miscare, dar la sala nu merg mai des de atat ca nu am cand. Am 1,70m si 59-60 kg..oscliez intre ele, nu sunt grasa, dar am zone care nu-mi plac foarte tare. Ma refer la picioare, as vrea sa mai slabesc un pic, un pic soldurile, in afara de sani,cred ca peste tot cate un pic as vrea sa mai dau jos.:-)
Imi placea cum aratam la corp la 56-57 kg, la fata in schimb ma cam ridasem. Deci cum sa mai slabesc fara sa ma ridez la fata?

O zi faina,
Anca

Mergi la inceput