strainatate sau romania?ce e bn ptr familie?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

andacos am inteles punctul tau de vedere.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


(restul fetelor, voi preferati sa scrie bine si sa fie o rea (sunt girla specimenele astea pe forum) sau sa fie om normal si sa scrie cum poate ? Si daca va deranjeaza, de ce mai pierdeti timpul sa o mai scuturati ? )


Mik.



Mik, ptr ca te admir, am sa-ti spun doar ca imi doresc ca Alexiei sa-i fie mai bine, de aceea am facut specificatia cu scrisul. care e de bun simt!



Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa_bebe
in saracia mea tot ii iau mereu jucarii si dulciuri!la astea nu fac economii.!


alexa, scuze ca ma bag, dar exact de la astea ar trebui sa faci economii. dulciurile ii strica dintii si ii deregleaza obiceiurile alimentare. zaharul este pur si simplu un drog care afecteaza activitatea cerebrala, calorii goale si-atat. ceva dulce facut in casa din an in paste e ok. sa-ti cheltui ultimii bani pe dulciuri cumparate nu e ok. legat de jucarii, te inteleg, si io-s mama, stiu cum devine treaba. insa mult mai folositor ar fi pentru amandoua sa petreceti timpul liber afara, explorand lumea, facandu-va prieteni, decat in casa concentrat pe obiecte, ca astea-s jucariile. jucarii de baza, care sa-i stimuleze dezvoltarea si creativitatea, cred ca deja ai. eu vorbesc despre o limita: faptul ca ii umpli casa cu jucarii nu te inlocuieste si nici nu o pregateste pentru viata cu garantii. nu mai investi in obiecte, mai bine deschide un cont de economii si salveaza pentru scoala, o calatorie, o specializare, pentru zile negre.

in rest, succes. sunt vremuri grele, iar mamele singure sunt printre cei mai afectati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_bebe spune:

MIK eu am dschis procesul si l-am terminat!nu mai am treaba cu el!custodia e la mine.Slava Domnului am scapat de ce era mai greu ca stii cum e la divort,se spun cate si cate lucruri mincinoase si du
reroase!

ANDACOS eu am diploma din 2008 luata!am fost singura din grupul meu care am obtinut 10 la practica si 10 la examenul scris!am intles ca diploma e valabila si in afara!dar conteaza mult experienta!putini sunt cei care fac o fapta buna si t iau pe langa ei ca sa te instuiasca!

mama de prichindik poznasha

Mergi la inceput