Ghiocei de martie-aprilie 2009***211***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Phiphi in The Yellow Submarine E superba si mamica idem acum vad cat de tare seamana cu tine la fizionomie.

Al meu si acum mai are momente cand doarme de 2 ori pe zi. Daca nu-l scot afara, pe la 10 incepe sa se traga de urechi

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pupacim sophiphica superba

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Fetelor, ma uit la niste poze mai vechi, ca vreau sa fac un colaj pt ziua sotului, ca schimba prefixul anul asta si stiti ce vad? Ca am imbatranit. Pe bune, se vede f clar diferenta fata de pozele din 2004-2005, chiar si 2006. Hai ca m-am deprimat rau, ca io tot tinara ma simt, da anu asta nu numai sotul schimba prefixu







mai pisik, pai nu era cazul sa implinesti si tu 20 de ani?
asta-i viata... arati de 20 ani(ce tragedie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Ce frumoasa e fetita ta, Ilinca! Blonda cu ochi albastri! Sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Hello,

Iar incep discutiile cu despre indemnizatie. Naspa!

Deci sa ma bag si eu si sa spun ca sunt de acord cu PISIK in ceea ce priveste spusele MAYEI. E adevarat ca unele mamici au indemnizatie mare. Si eu iau tot 85% dar dupa ce imi platesc ratele la casa mai raman cu 400 de lei- deci care e afacerea. Asa imi zice toata lumea ca iau o poala de bani. Da iau. Am muncit sa am salariul pe care l-am avut si apoi ca tot prostul mi-am facut credit pentru casa si acum dau rata 3000 de lei. Pai e frumos?

Daca se reduce cu 15% trebuie sa vin cu bani de-acasa sa platesc ratele si spoi lumina, telefon, internet, noroc ca nu am gaze...de mancare nu mai zic.

Si inca ceva.... cand am ramas noi insarcinate nu era vorba de niciun 85% si nu cred ca am asteptat sa se alinieze astrele ca sa facem copii in functie de rata inflatiei si alta instrumente de politica monetara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Hai ca am vazut pozele cu Phiphi si m-am mai calmat.

Freza e tare rau de tot...daca pui niste jucarii de plastic pe langa si un tv alb-negru in fundal fix anii 80 scrie pe poza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bianca - am o cheie de incercat la dacia duster si ma tot tin sa te intreb (si evident ca tot uit): cum vi se pare voua, cunoscatorilor, masina asta?


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

bianca - am o cheie de incercat la dacia duster si ma tot tin sa te intreb (si evident ca tot uit): cum vi se pare voua, cunoscatorilor, masina asta?


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic



pai depinde cum o privesti.

parerea mea despre ea din citite ca inca nu am drivetestuit-o este ca e o masina 4x4 accesibila care consuma putin (motoarele Renault consuma putin).

Daca as fi insa pusa in postura de a alege o masina dela Renault (fara sa dau bani, adica sa fie moca) as alege Logan Break. E foarte incapatoare, consuma ok si are tabla tare:)).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bianca - cum de inca nu ati testat-o, si eu care aveam toata baza in voi

ieri am fost si am inscris bebelachele la gradi (deja mi s-a pus un nod in gat) deci o problema am rezolvat-o
acum a mai ramas sa rezolv si cu masina si gata, ma relaxez
n-am eu norocul asta sa mi se potriveasca cheia la duster sa nu mai trebuiasca sa dau nici un ban (decat pe inmatriculare)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Bravo pentru gradi.

Pai nu am testat-o ca nu ne-a atras. In plus mai e si urata cu flacari...cel putin din fata.

Eu oricum raman la parerea mea ca nu merita sa dai banii pe masina noua decat in situatia in care e masina vietii tale, adica singur, unica si alta iti mai iei la prima pensie.

Incepand cu a doua zi de cand ai cumparat masina, valoare ei scade cu 10%. Adica daca trebuie sa o vinzi ca cine stie ce situatie de urgenta s-a ivit pierzi bani. Daca o vinzi dupa 2 ani pierzi cam 50%. Faza cu garantia e o frectie, adica pentru mine nu reprezinta un argument (niste filtre schimbate sau uneori nu nu mi se pare revizie).

In zilele noastre,adica crizele din Romania de acum cel mai avantajos este sa preiei un leasing sau sa cumperi daca ai bani o masina SH care a fost recuperata. Adica decat sa dai 13-15 mii pe un Seat nou mai bine iti iei un Seria 5 din 2005-2007. Marca e foarte importanta.

Mergi la inceput