Clubul BRASOVENCELOR (11)

Clubul BRASOVENCELOR (11) | Autor: Nicoleta

Link direct la acest mesaj

Capitolul anterior capitolul 10

Spor la vorba!

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Nicoleta, ce mai faceti? Veniti acasa in vara asta? Cel mare n-ar mai vrea sa stea tot acolo? Cu colegii lui? Banuiesc ca s-a integrat forte bine. Daca ai timp si chef mai tine-ne la curent, pls!
Ah! Ce-as vrea sa mai merg la Viena...

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Diuna, noi am venit de Pasti in Bv. Pentru vara avem 2 planuri: daca i se prelungeste sotului contractul, venim si stam (eu si copiii) mai mult in Ro. Daca nu, ramanem aici si profitam din plin de timpul ramas.
Stefan este perfect integrat, placut de colegi (de unele colege mai ales) in special fiindca isi face temele asa de bine (scrie urat, dar corect!), vorbeste foarte fluent si corect germana (mai greseste la articole etc. dar na!). A inceput un curs de karate aici... ne facem planuri pentru la vara sa-l ducem si la inot... Pentru Matei nu au austriecii loc la gradinite de stat, va trebui sa cautam una particulara. Sper sa gasim una ok, aproape de scoala lui Stefan.

Voi ce mai faceti? Cum iti sunt copiii?

Daniela, voi ce mai faceti?


----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

De Daniela nu mai stiu nimic nici eu, poate citeste postarile si se mai indeamna la povestit...
Noi terminam scolile, cel mic a invatat sa citeasca Braille, cu scrisul nu se descurca deloc, va trebui sa-i luam ceva masina de scris, scumpa ca naiba. Dar deh! un baiat are mama! Fata se descurca binisor si cu scoala si cu activitatile extrascolare, in vacanta le fac si eu program de inot la greu, amandoi( sper chiar ca toti trei-patru!). Incepem sa ne pregatim de concediu, baiatului tre sa-i facem pasaport, eu imi dau licenta in vara si am mai incheiat un capitol in formarea si dezvoltarea mea iar sotul e un seminavetist Buc-Bv. Deci...toate bune. Ma bucur pentru copiii tai ca au sansa de a invata germana la ea acasa. Keep walking!
Sper sa scriem tot de bine si pe viitor, ca se anunta vremuri grele...Da' poate n-o fi dracu' asa negru!

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Diuna, licenta? OAU! Ce facultate termini? Felicitari baiatului pentru invatarea alfabetului! Este un mare pas inainte! Stefan a avut o perioada destul de mare in care era interesat de persoanele cu probleme de vedere (asta si fiindca o prietena a noastra isi pierde vederea, nu se stie inca sigur de ce...), a intrebat-o si pe dr de familie de aici despre orbi, de ce orbesc ei si cum pot fi ajutati... A fost impresionata dr. Cu masina de scris ai zis tu bine, cati baieti ai?
Ma bucur ca veti avea un program de vacanta bogat, asa si trebuie! Pe aici gasesti tot felul de activitati, bani si timp sa ai! Si energie sa-i tot duci pe colo, pe dincolo...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Eheee, am zis ca fac si eu o cotitura de cariera, dar n-am anticipat criza si acum nu mai are nevoie nimeni de pedagogie speciala, deci nu cred ca mai fac master si raman licentiata in pedagogie. Poate vor veni vremuri normale intr-o buna zi...speranta moare ultima...

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Te gandesti la un business local (Brasov) pe partea asta, de psiho-pedagogie speciala? Ar merge, dat fiind ca nu am auzit sa existe scoli de genul asta, private.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Nuuu, ma gandeam ca simplu angajat...Nu stiu in ce masura ar fi un business...cred ca s-ar fi bagat demult bucurestenii...

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Fetelor, stiti in Brasov pe undeva, pe cineva care imi poate transfera inregistrarile de pe casete VHS( video) pe DVD? Mi-am adus aminte de nunta mea( eheee, in paleolitic...), de botezul fetei...Amintiri nepretuite ce zac pe un format pentru care nu mai am nici aparat de redare. Dar stiu ca sunt studiouri care se ocupa, sau ceva de genul, doar ca nu stiu unde. Ma puteti ajuta?

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Diuna, eu nu stiu, dar as fi interesata, si nunta mea tot prin mezozoic pe-acolo...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

diuna, pe vremea cand stateam noi in Steagu (acu vreo 2 ani) era un centru de inchirieri pe strada ??? de vizavi de Lic De Informatica, chiar pe langa ACR...
Acolo faceau astfel de servicii, dar nu am incercat , desi si noi tot pe caseta avem nunta!

Ce activittai pregatiti pentru vacantza!
Sanziana tu ocupai timpul copilului...
Vreau idei!

Avem deja ceva planuri!
Va merge aproape toata vacantza la Sp de copii pt exercitii pentru strabism!(asta nu-i distractie, dar o sa facem noi cumva sa para distractie)

Va merge la inot de doua ori pe saptamana..cred ca tot la Sacele!
Inca nu a inceput ..ca a fost racit, i-a trecut 5 zile si acu iar tuseste! Ufff!

Mai astept idei!

Regret mult FTK....

Maine am intalnirea de 20 ani de la liceu...asta apropo de vremuri mezozoice!
Si sambata mergem la Izvorul Muresului la o nunta!
(N-am chef de distractii...dar macar mai socializam si noi...)

Voi ce planuri aveti?!



Mergi la inceput