Clubul BRASOVENCELOR (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Ups! Ia uite ce activitate de vacanta am gasit:http://scoalalink.webs.com/noutati.htm

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Diuna, deci sa nu mai trimit copiii?

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Diuna, deci sa nu mai trimit copiii?

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!











Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Diuna, noi mergem de mai bine de un an la atelierele de engleza ale scolii link (inainte se numea altfel). Sambata vom fi acolo.

Iar pe langa cursul de engleza al copiilor, de data trecuta, au si o psiholoaga care tine un curs pentru parinti in acelasi timp. :) Abia astept sa vina sambata.

Am fugit, in perioada asta sunt mai mult in delegatii.

O vara frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanziana72

Diuna, noi mergem de mai bine de un an la atelierele de engleza ale scolii link (inainte se numea altfel). Sambata vom fi acolo.

Iar pe langa cursul de engleza al copiilor, de data trecuta, au si o psiholoaga care tine un curs pentru parinti in acelasi timp. :) Abia astept sa vina sambata.

Am fugit, in perioada asta sunt mai mult in delegatii.

O vara frumoasa tuturor!

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Un strop de creatie


Sanzi, cursuri de germana pentru copii se organizeaza acolo?
la engleza, cat costa sedinta pentru copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Daniela, cele mai bune cursuri pentru copii sunt la Institutul German din Bv. Din sursa sigura stiu.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Poate, Nicoleta, dar si eu am vrut s-o inscriu pe fata mea cand era mai mica si am fost intampinata cu raceala, ca sa nu spun ostilitate. Nu mi-a placut nimic acolo, cand am fost sa o inscriu. Drept pentru care n-am mai inscris-o. Aveau un program pentru copiii de varsta ei absolut imposibil, la niste ore ciudate, nu au aratat nici un fel de flexibilitate cu plata: banii jos si gata, desi nu erau putini. Locatia veche, cu izul de mucegai specific caselor din zona veche, nu-mi inspira nici incredere, nici siguranta. A fost un contact muuult sub asteptari, pe care nu-l voi uita usor. Poate am avut ghinion, asta e. Daniela, eu as opta pentru o tante la domiciliu, al meu sau al ei, daca vrei ca Diana sa faca treaba serioasa. Asa, doar de distractie, cred ca organizeaza cate ceva Liceul Honterus pentru externi.
Pupici!

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Diuna, eu stiu de la una dintre profele de acolo ca sunt cei mai buni. NU am mers niciodata la ei si nici nu am cerut alte amanunte. Asa ca poate m-am bazat prea mult pe ce am auzit?

Stiu ca la Lexis se fac si cursuri de germana (Stefan a fost un an la un curs de engleza si a fost foarte incantat! Avea 4 ani si ceva cand a inceput cursul.). Eu una nu sunt adepta meditatiilor clasice, mai degraba a cursurilor la care participa si alti copii (pe mine concurenta ma mobiliza cand eram mica, Stefan functioneaza si el cam pe acelasi principiu). Dar iarasi s-ar putea sa ma insel... nu am avut niciun meditator pentru Stefan pana acum...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Nico, eu cred ca este relevanta finalitatea acelui curs. Pentru ce vrei sa invete limba germana? Sa stie sa converseze, cand va fi persoana matura? Lexis, de mic. Sa obtina o bursa de studii in limba germana? Liceul Honterus sau sc.12, in limba germana, de mic. Ai pierdut startul, nu mai e mic, dar vrei, totusi, performanta? Un profesor particular care stie ce vrei.Parerea mea !

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Daniela, cum e?
Nicoleta, s-a luat o decizie, ce faceti vara asta?
Se desfasoara un campionat de basket la Liceul de Info, joaca si fata mea cate un pic. Sa ma vedeti ce mandra sunt...

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput